Skocz do zawartości

Potrzebni astroamatorzy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

23 i 24 października Centrum Nauki Kopernik będzie organizowało w Warszawie dużą akcję popularyzującą astronomię.

Do tego celu potrzebujemy pomocy miłośników astronomii z Warszawy którzy 23 października zgodzili by się poprowadzić bardzo duży pokaz nieba na ulicach Warszawy.

 

Mile widziane osoby posiadające własny teleskop.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą proszę o kontakt na adres karol.wojcicki@gmail.com

Szczegóły będę opisywał w mailach.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Karol Wójcicki

Centrum Nauki Kopernik

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że zainteresowanym szczegóły będę opisywał w mailach.

Ale niech będzie, może to skusi większa liczbę osób do wzięcia udziału w tym projekcie :)

 

W maju mieliśmy wspaniałą okazję do popularyzowania naszej pasji czyli 100 Godzin Astronomii.

Jak pewnie niektórzy pamiętacie, zorganizowałem wtedy w Warszawie pokaz nocnego nieba na pl.Zamkowym którego odbiorcami byli zwykli, przypadkowi przechodnie. O akcji możecie poczytać tutaj.

 

Podbudowany sukcesem jakim moim (i innych) zdaniem odnieśliśmy w te dwa wieczory postanowiłem powtórzyć tą akcję ale na dużo większa skalę.

Okazją do tego będzie wielka akcja Centrum Nauki Kopernik "Niebo nad Warszawą" (o tej akcji już wkrótce napiszę na forum) oraz ogólnoświatowa kontynuacja 100 Godzin... czyli Noc Galileusza.

 

Tym razem chcemy postawić w Warszawie nie jedno, a kilkanaście stanowisk obserwacyjnych rozmieszczonych w całym centrum stolicy.

Chciał bym, aby przez teleskop popatrzyło nie kilkaset osób ale kilka(naście?) tysięcy! Do tego potrzebuję jednak mobilizacji ludzi z Warszawy i okolic. Potrzebuję ludzi, którzy znają się a rzeczy i mogli by w sposób ciekawy przedstawić nasze hobby.

Potrzebuję ludzi, którzy opowiedzą o niezwykłych obserwacjach Galileusza sprzed 400 lat, które są przyczynkiem do świętowania tego roku.

 

Ja już mam na celowniku kilku osobników ale poczekam, bo wierzę, że sami się do mnie zgłoszą.

 

W związku z tym. Pomożecie?

Czekam na zgłoszenia pod mailem karol.wojcicki@gmail.com

 

galileo.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info o akcji! Ja niestety na tym etapie mojej wiedzy i doświadczenia z nieboskłonem mogłabym co najwyżej roznosic kanapki na takiej akcji:), lecz chętnie wezmę w niej udział jako amator.

 

Przy takim zainteresowaniu ze strony osób najbardziej zainteresowanych każda pomoc mi się przyda.

Szkoda, że nagle ucichły głosy które jeszcze w maju twierdził, że następnym razem na pewno włączą się do takiej akcji.

 

Napis na wyżej podanego maila, na pewno coś dla Ciebie znajdziemy. A nóż ktoś przy teleskopie zgłodnieje i kanapki się przydadzą ;) (żart).

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.