Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


mpwt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z Warszawy!

 

Jako, że jestem nowy to powiem, że przedstawiałem się tutaj (żeby nie było że burak jestem ;) ): http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=6591&view=findpost&p=366397

Dodam tylko, że jestem z Muranowa.

 

Koledzy, stoję przed trudnym wyborem jak każdy początkujący w tym temacie. W planach chciałbym wykorzystać swój sprzęcik foto, który mam obecnie bez rozbudowywania go zbytnio (na Newtony, Makowy przyjdzie czas później) i nie jestem przekonany. EQ-2 czy EQ3-2? Może organizujecie w najbliższym czasie jakiś wypad i mógłbym się podłączyć, żeby zobaczyć sprzęt, "pomacać" i poznać Wasze opinie? Byłem dziś w salonie na JPII sklepu Delta Optical ale pan z obsługi jakiś małomówny i słabo zachęcał a na stanie i tak nie mieli EQ3-2.

 

Byłbym wdzięczny za Waszą pomoc. Sprzęt nie jest tani (w przyszłości wyjdzie majątek) ale też warunki "polityczne" (czyt. małżonka ;) ) nie pozwolą na zbytnie inwestycje na starcie.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brahi z Delty to BARDZO!!! równy gość. Ma olbrzymią wiedzę. I umie doradzić. Wiele razy słuchałem jego rad odnośnie sprzętu i nigdy nie żałowałem. Co do wypadów, obserwuj warszawski wątek. Tam się zmawiamy, jeśli mamy chęć jechać i o ile pogoda pozwala.

Pozdr

PS. A małżonce nie musisz meldować każdego zakupu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, raz kozie śmierć... trzymajcie za mnie kciuki. Kupiłem używany montaż EQ3-2 ze statywem, silniczkami i lunetką biegunową. Jeszcze nie wiem kiedy dojdzie. Będę musiał tylko dorobić patent aby zamocować aparat na tym i z chęcią bym się zabrał gdzieś z wami. Tylko w najbliższym czasie pogoda może nie rozpieszczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Dotarł już do mnie montaż EQ3-2.

 

eq3-2_02.jpg

 

Może miałby ktoś w weekend chwilkę czasu, żeby odpowiedzieć na moje trudne pytania. Jest parę rzeczy, których do końca nie rozumiem, szczególnie przy ustawianiu z lunetką biegunową. Dla mnie to trochę czarna magia...

 

Byłbym niezmiernie wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałby ktoś w weekend chwilkę czasu, żeby odpowiedzieć na moje trudne pytania. Jest parę rzeczy, których do końca nie rozumiem, szczególnie przy ustawianiu z lunetką biegunową. Dla mnie to trochę czarna magia...

 

Byłbym niezmiernie wdzięczny :)

 

Ja mogę spróbować, ale nie wiem, czy w tym tygodniu będę miał czas, bo jestem w trakcie poszukiwania pokoju do wynajęcia. Jakby co - kontakt przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.