Skocz do zawartości

Księżyc - Nokia N95 przez lornetkę Tasco 8x21 + photoshop


kaamil1984

Rekomendowane odpowiedzi

To jest moje pierwsze astro-foto. Nie mam praktycznie żadnego sprzętu do obserwacji więc użyłem tego co było pod ręką.

 

Wczorajszy księżyc, zdjęcie zrobione przez lornetkę 8x21 "z ręki" (bez żadnego statywu). Obróbka - 10 minut w Photoshopie.

 

Nie wiedziałem, że można zrobić takie "dobre" zdjęcie takim nie wyrafinowanym sprzętem.

 

Załączam fotki przed i po obróbce. Może zakwalifikuję się do plebiscytu "Zdjęcie miesiąca" :D

post-17631-125457349903_thumb.jpg

post-17631-125457351203_thumb.jpg

Edytowane przez kaamil1984
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarombiste!!!!!

 

Wygląda jak autentyczne zdjęcie Księżyca wykonane z Marsa przy użyciu SCT 8'' i kamerki, 300 klatek stackowane Registraxem.

:banan:

 

Kiedy zobaczyłem na głównej nazwę tematu aż mnie ścięło, takim cudnym setupem do astrofoto pojechałeś :piwa:!

 

Plusik za odwagę i ułańską fantazję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarombiste!!!!!

 

Wygląda jak autentyczne zdjęcie Księżyca wykonane z Marsa przy użyciu SCT 8'' i kamerki, 300 klatek stackowane Registraxem.

:banan:...

 

no i tym sposobem, kolega zaczął po kolei "poprawiać" wszystkie zdjęcia w astrofoto ;)

masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złudzenie trójwymiaru bierze się chyba z tego, że podczas wyostrzania i usuwania rozmycia obrazu wzmocniłem przy okazji szum (taki efekt uboczny).

aaa, w tym po lewej :)

 

Optyka lornetki rozjechała trochę składowe światła względem siebie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aberracja_chromatyczna

Edytowane przez kaamil1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najtrudniejszy pierwszy krok, wiec teraz juz powinno byc z gorki. Ani sie obejrzysz jak minie pare lat, a Ty zamiast robic w 10 minut zdjecia tym co masz pod reka, wydasz kupe kasy na sprzet, w ktorym zawsze cos nie bedzie dzialac tak jak bys chcial. Sesje bedziesz planowac co najmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na zbieranie materialu poswiecisz kilka(nascie) nocy, a potem kilka dni na jego obrobke. Zastanow sie, poki jeszcze mozesz, czy na pewno chcesz isc ta droga ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okulary do 3d (takie z 2 różnymi szkłami) to każdą fotkę można przerobić na 3d.

 

Mylisz się. Nie uzyskasz 3D. Uzyskasz wjechanie lub wyjechanie zdjęcia w stosunku do płaszczyzny monitora. Ale zdjęcie nadal będzie płaskie. Musisz mieć 2 zdjęcia przesunięte względem siebie aby uzyskać efekt 3D.

 

Albo inaczej.....uzyskasz ale będzie to trochę sztuczne.

Edytowane przez kurzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.