Skocz do zawartości

Nowy montaz WS180


Diskus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , to Siergiej . :rolleyes:

Zgubilem parole, maily i.tp... , to teraz bede Diskusem .

tu jest video nowego montaza WS 180 dla astrofoto, niestety w jezyku rosijskym .

http://www.youtube.com/profile?user=WhiteSwan180#g/u

 

Nosnosc do 40 kg

PE +-5" max

sterowanie FS2, Synta SynScan , A&I na wybor .

Waga glowicy ok 30 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest normalna 2400-2700 Є w zaleznosci od elektroniki.

 

A co to za Czeski SBIGi , mozecie , kolegi, podac linka ?

 

Dzieki Sumasu juz jestem Siergiejem :notworthy:

 

Czas oczekiwania ?

Dobrze byłoby też coś napisać o elektronice/sterowaniu oraz pokazać PE :)

 

 

ps. kamery : http://ccd.mii.cz/cat?id=1&lang=409

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania - teraz jest 1-2 szt , ale za 3-4 miesiece bede nowsza wesja , polecam zaczekac.

Opis FS-2 jest na stronie http://www.astro-electronic.de/fs2.htm

A&I jest tutaj http://webfile.ru/3962513 w jezyku rosyjskim na razie

SynScan jest na stronie Synty

Przykladowe PE RMS PE - 2,37 arcsek. 2,09 arcsek

post-1549-125534825057_thumb.jpg

post-1549-125534827179_thumb.jpg

post-1549-125534831949_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzieło Sirgieja w Roztokach.

Wtedy to jeszcze był prototyp nie malowany na biało tylko czysty metal.

Wykonanie oceniane wizualnie perfekcyjne.

Robi bardzo, bardzo dobre wrażenie. Testowany , a raczej macany był tylko na sucho, bo nie było nieba.

Z tego co widzę projekt cały czas się rozwija.

Siergiej :notworthy:

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak elektronika zamieni się na jakąś opartą o enkodery z najlepiej silnikami servo a nie krokowymi i do tego permanentny PEC to ja biorę....(np system Gemini od Losmandy). Tak więc tymczasem tylko gorąco pozdrawiam.

System FS-2 pozwala podlaczyc enkodery .

Pracujemy zeby A&I tez miala enkodery i serwosilniki .

Gemini jes mozliwosc postawic .

Czekamy nowej wersji , bo z tej pierwszej i tak juz nic niema .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie to jest piekne ze w wyniku wymiany informacji powstaja takie wlasnie projekty

dzieki temu powstaja wysokiej jakosci produkty za rozsadne pieniadze

podoba mi sie -nasa kolorystyka - pasowal by do mojej wersji william optics flt 98 alu blue

pozdrawiam

adam

ps siergiey gratulacje :Beer:

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System FS-2 pozwala podlaczyc enkodery .

Pracujemy zeby A&I tez miala enkodery i serwosilniki .

Gemini jes mozliwosc postawic .

Czekamy nowej wersji , bo z tej pierwszej i tak juz nic niema .

 

Ja rozumiem, że "można" podłączyć. Jednak między "można podłączayć" a "są podłączone i działaja świetnie" jest zasadanicza różnica. Wydaje mi się, że system Gemini jest tu naprawdę dobrym rozwiązaniem, w tej materii szlaki przetarła już firma www.mountaininstruments.com która wyposaża swoje montaże MI-250 w ten system. W wyższych modelach stsoują AstroPhysics GTO i Bisque Telescope Control System (TCS). Niemniej są to zaawansowane systemy a nie jakaś synta.

Ta pięknie wykonana mechanika aż się prosi o sensowne napędy.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że "można" podłączyć. Jednak między "można podłączayć" a "są podłączone i działaja świetnie" jest zasadanicza różnica. Wydaje mi się, że system Gemini jest tu naprawdę dobrym rozwiązaniem, w tej materii szlaki przetarła już firma www.mountaininstruments.com która wyposaża swoje montaże MI-250 w ten system. W wyższych modelach stsoują AstroPhysics GTO i Bisque Telescope Control System (TCS). Niemniej są to zaawansowane systemy a nie jakaś synta.

Ta pięknie wykonana mechanika aż się prosi o sensowne napędy.

 

Podlaczyc byle jaki system sterowania do montaza -sprawa od 10 do 30 minut .

Ale po co placic wiecej ?

Przykladowo system A&I pracuje w 1/64 kroku, z silnikami do 3 A , ma wbudowany GPS, przez EQUMOD pracuje z roznymi atlasami nieba , oczewiscie ze ma wsystkie funkcje EQMOD , nie wiem co jeszcze potrzebne dla amatora .

Powiedz mi co takiego jest w GEMINI zeby placic takie pieniadze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na FS2 można już parkować teleskop? Z tego co wiem, nie ma tam nawet polecenia STOP dla Ra. Jak to wygląda w A&I?

FS-2 jest stary i drogi system , nie stosuje go do naszych montazy ( sprzedalem tylko jeden)

A&I pszez ASCOM laczy sie z komputerem i ma parkowanie , stop , wszystko co chcesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyc byle jaki system sterowania do montaza -sprawa od 10 do 30 minut .

Ale po co placic wiecej ?

Przykladowo system A&I pracuje w 1/64 kroku, z silnikami do 3 A , ma wbudowany GPS, przez EQUMOD pracuje z roznymi atlasami nieba , oczewiscie ze ma wsystkie funkcje EQMOD , nie wiem co jeszcze potrzebne dla amatora .

Powiedz mi co takiego jest w GEMINI zeby placic takie pieniadze ?

 

Jako użytkownik EQmoda pozostałbym przy nim z montażem Siergieja. No chyba, że są jakieś mocne przeciw wskazania. Na moim obecnym stopniu zaawansowania zadowala mnie na tyle, że bym przy nim pozostał, bo go znam i ma wszystkie funkcje które sa niezbędne do całkiem zaawansowanego astrofoto, np. tworzenie mozaiki, parkowanie et cetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U... no to Sergiej przyjacielu pojechałeś.

W Bieszczadach rozkręcali ten montaż na części... i jak widać udało Ci się go ponownie złożyć B):ha:

Wygląda pięknie, kolorystyka pasował by do mnie do obserwatorium... gratuluję dobrej roboty.

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U... no to Sergiej przyjacielu pojechałeś.

W Bieszczadach rozkręcali ten montaż na części... i jak widać udało Ci się go ponownie złożyć B):ha:

Wygląda pięknie, kolorystyka pasował by do mnie do obserwatorium... gratuluję dobrej roboty.

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

Witaj , Pawiel .

Dzisiaj 30 lat jak poznalem moje zone Milke , mam male impreze ....

Miedzy tymi imprezami skrecam i rozkrecam montaze ,potem znowu rozkrecam i zkrecam... cos z tego wychodzi :rolleyes:

Pozdrawiam .

 

Siergiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.