Skocz do zawartości

NGC 6979 Pickering's Triangle


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

To ostatnia czesc tryptyku Veila ktory planowalem stworzyc w tym roku. W kolorze wychodzi słabo wiec pasmo Ha jest niezbędne do pokazania piękna tej części kompleksu. Wydaje mi się że w Bieszczadach przez któryś z teleskopów majaczyła mi ta cześć Veila, ech musze kiedys porządnie poobserwowac.

 

Mgławica Trójkąt Pickering'a, bo tak można dosłownie przetłumaczyc nazwę, została odkryta w 1904 roku przez Williama Fleminga z Harvard Observatory badającego klisze fotograficzne obszaru. Obiekt został nazwany na cześć jego szefa, astronoma Edwarda Charles'a Pickering'a, a potem dyrektora obserwatorium. Mgławice ma kilka innych nazw w tym Pickering’s Wedge, Fleming’s Triangular Wisp, and Simeis 3-188. Aktualna wiedza określa że miejsce to pozostałość po supernowej około 1800 lat świetlnych od Ziemi. Cały kompleks Veila , które Pickering's Triangle jest tylko częścią ma widocznej średnicy około 3 ° lub dziewięć pełnych księżyców! Ta dość skomplikowana struktura ciągnących się, poskręcanych , przeplatających się włókien stanowi dość widowiskowy obiekt dla astro-fotografów.

 

FSQ,2KXC,2kXCM 3h color, 4h Ha

 

veilmid_2009_vd.jpg

 

 

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie Piotrku. Starałem się jak najwięcej użyć sygnału z Ha. Gwiazdki w luminacji czy tez kolorze ja Ci wiadomo są lekko mówiąc dużo większe i jak chce się uczciwie pomieszać sygnał to rożne rzeczy się dzieją. Widocznie nie znalazłem jeszcze super metody na tego typu zabawę :)

 

Update:

Pewnie ta wersja bardziej Ci sie spodoba ;) No coz monitor to monior...

 

veilmid_2009_vd.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieniłeś obie wersje także trudno powiedzieć co się zmieniło

Z rozpędu podmieniłem. Zmieniło sie na lepiej, chyba ze dalej cos mozesz podpowiedziec; nie mam z tym problemow ;). Cześciowo miałeś racje :Beer: ale nie nie był to nadmiar akcji zmmniejszającej gwiazdki. Natomiast ciekawe jakbym wlasnie zastosowal to cudo nadmiarowo w ktoryms kroku. Wymagajace to wszystko. Do Ha podchodzilem 2 razy. Do koloru 2 razy a do polaczenia obu 4 razy .....

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieniłeś obie wersje także trudno powiedzieć co się zmieniło

 

na pierwotnej fotce niemal wszystkie gwiazdki były jednakowej wielkości/jasności

co sprawiało wrażenie trochę niepokojące

teraz jest zdecydowanie bardziej naturalnie

ale sama mgławica jest pyszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.