Skocz do zawartości

kupie


jarek59

Rekomendowane odpowiedzi

kupie-----Baader Scopos 30mm 2" !!

 

Miałem takiego Baadera, ważył chyba z pół tony, sprzedałem i kupiłem Antaresa Erffle mod 30 mm 2" (od Polarisa)- do Synty 10". Syntę sprzedałem, bo była za ciężka dla mnie do przenoszenia po ogródka. Antares został sam i się nudzi....

Pozdrawiam

Daniel D.

Edytowane przez Daniel Dudycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego Baadera, ważył chyba z pół tony, sprzedałem i kupiłem Antaresa Erffle mod 30 mm 2" (od Polarisa)- do Synty 10". Syntę sprzedałem, bo była za ciężka dla mnie do przenoszenia po ogródka. Antares został sam i się nudzi....

Pozdrawiam

Daniel D.

Czyli Baadera odradzasz ( a synte może bez badera z łatwością byś do ogródka nosił:-)

a inne okulary jakie byś doradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie do planet , nie do księżyca , nie filtry

a nowy jestem i szukam opini

czyli co, Daniel zrobił źle, bo nie zaproponował całego zestawu, którego szukasz, a co gorsza - nie wystawił mu opinii? :ha: (Daniel, przeproś!)

Jeśli szukasz opinii, to użyj opcji szukaj. Na forum wiele razy był wałkowany temat okularów.

Na początek poczytaj to: KLIK

Resztę powinieneś bez problemu znaleźć w dziale Sprzęt > Akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, Daniel zrobił źle, bo nie zaproponował całego zestawu, którego szukasz, a co gorsza - nie wystawił mu opinii? :ha: (Daniel, przeproś!)

Jeśli szukasz opinii, to użyj opcji szukaj. Na forum wiele razy był wałkowany temat okularów.

Na początek poczytaj to: KLIK

Resztę powinieneś bez problemu znaleźć w dziale Sprzęt > Akcesoria

Chyba nuta ironi- po co?

dziekuje za reszte...

opinie na temat okularów sie czasem na wzajem wykluczają chciałem uniknąć rozczarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Baadera odradzasz ( a synte może bez badera z łatwością byś do ogródka nosił:-)

a inne okulary jakie byś doradził?

 

Baadera odradzam nie z powodu trudności w jego przenoszeniu :-), a dlatego, że po zmianie jakiegokolwiek okularu na Baadera, lub odwrotnie, w każdym praktycznie teleskopie KONIECZNE jest wyważanie (balansowanie) tuby.

Nie jestem odpowiedzialnym "doradzaczem" w temacie okularów do planet, takich znajdziesz wielu na tym i innych forach. Ale chyba nie pomylę się, sugerując uskładanie kasy i zakup jakiegoś Pentaxa 8 - 12 mm. A do obserwacji Księzyca - trudno znależć lepszą zabawkę niz jakieś, niekoniecznie drogie BINO. Bo BINO - to jest to! (jak powiedziałaby Agnieszka Osiecka...

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.