Skocz do zawartości

Program do analizy logów z GuideMaster


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie większości z Was korzystających jeszcze z programu GuideMaster znany jest skrypt pod tym adresem gdzie w sposób jasny i klarowny można sobie przeanalizować sesję guide. Zainspirowany tym skryptem i przy pomocy autora stworzyłem autonomiczny program nie potrzebujący internetu który jest jak najbardziej zbliżony do pierwowzoru. Dodatkowo dodałem kilka gadgetów i tak oto powstał ten prosty programik. Można go pobrać TUTAJ. Merytoryczne wyjaśnienie wszystkich parametrów stworzył już autor w swoim HELP-ie więc nie ma sensu tego kopiować w nowe miejsce. Dodam tylko że program pokazuje wykres błędów prowadzenia obu osi, wykres błędu skumulowanego oraz wartości korekt wprowadzanych przez GM. Dodatkowo można podejrzeć wykres jasności gwiazdy guidującej i jej wpływ na jakość guide. Wyniki można wyeksportować w jednym z trzech formatów graficznych: bmp, jpg lub png.

Jeżeli macie jakieś pytania, sugestie lub uwagi proszę o informacje.

 

Nowa Wersja programu otwiera logi z MaximDL cool.gif

 

Przykładowy screen z tego programu ga.png

Edytowane przez coy_coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie program fajny, ale nie mogę załadować pliku i nie wiem co zrobić (windowsa mam angielskiego)... :(

Można prosić jakieś sugestie?

Pozdro :Beer:

P.S.

Online tego problemu nie mam.

Komunikat ten występuje w momencie kiedy wpisujesz wartość ogniskowej lub wielkości piksela myląc znak dziesiętny z tym jaki masz ustawiony w komputerze. Jeżeli problem nadal występuje spróbuj w wartości obu okien wpisać zero i sprawdź wtedy czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciągle to samo, ale oprócz tego komunikatu co podałem wcześniej, pokazuje mi się również coś takiego:

 

znak-2.jpg

 

Co ciekawe, 0,11 to jest chyba pierwsza wartość jaką zczytuje program z mojego pliku...

Zmiana w ustawieniach regionalnych nic nie dała, ale jak pisałem wcześniej mam angielską wersję WinXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciągle to samo, ale oprócz tego komunikatu co podałem wcześniej, pokazuje mi się również coś takiego:

 

znak-2.jpg

 

Co ciekawe, 0,11 to jest chyba pierwsza wartość jaką zczytuje program z mojego pliku...

Zmiana w ustawieniach regionalnych nic nie dała, ale jak pisałem wcześniej mam angielską wersję WinXP.

a możesz mi podesłać swój log ? Mój email: coy_coyote[malpa]poczta.onet.pl

Edytowane przez coy_coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrek za znalezienie "buga" w moim programie - jeszcze raz podkreślam to jeszcze beta :szczerbaty: Tylko dzięki takim postom ten program może kiedyś urośnie to rangi normalnego programu :Beer:

Ogólnie musi być zachowana konsekwencja znaku dziesiętnego aby program mógł pracować stabilnie.

Jeżeli w systemie jest ustawiony znak dziesiętny jako "kropka" to z takim znakiem tworzy log Guidemaster.

Dodatkowo wartości wejściowe jakie podajemy ogniskowa i rozmiaru piksela muszą być wpisane z "kropką". Analogicznie sprawa się ma do "przecinka" jeżeli jest przecinek w systemie to w logu też musi być i wartości wejściowe muszą być z przecinkiem jak u Piotra.

Już myślę jak obejść ten problem aby konsekwencja znaku dziesiętnego była załatwiona przez program i aby User nie musiał pamiętać jaki znak ma ustawiony oraz żeby nie musiał zmieniać znaku jeżeli chce obejrzeć loga kolegi z inaczej ustawionym znakiem :Boink: Poprawiona wersja dostępna pod linkiem jak w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra i bucy ;)

Cieszę się że pomogłem, bo zdaje sobie sprawe, że czasem ciężko przetestować wszystkie opcje i ewentualności... Trzeba by było z 10 kompów z dziesięcioma róznymi windami :rolleyes:

Zresztą co tu pisać, program prosty, czytelny i funkcjonalny. Super! :notworthy:

Pozdrawiam :Beer:

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

link w pierwszym poście już działa flirt.gif Program dalej w wersji beta więc jeżeli znajdziesz jakieś uwagi, błędy lub sugestie proszę o informację cool.gif Bez Waszej pomocy go nie skończę szczerbaty.gif

 

Dzięki... pierwszy znaleziony... przecinek w logach powoduje, że plik się nie wczytuje (pojawia się błąd o błednym formacie floating point)... widziałem, że tam się już przwijał :)

 

Pozdrawiam

 

iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.