Skocz do zawartości

Co uniesie Meade LX200GPS-SMT 14"?


pieg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje mój stary temat jako ze sprawa montazu znowu powrocila i wchodzi w faze konkretnych decyzji.

Tak wiec przegladam oferty montazy ktore moga uniesc owa tube + jakis niewielki guider + kamery, wiec mozna liczyc 40 kg.

 

Znalezc montaze wielkim problemem nie jest, lecz nie sa to juz male pieniądze dlatego też chciałem poradzić sie na co zwrócic uwage, co jest warte swojej ceny a co nie jest.

 

Budżet mysle nie wiekszy niz 25k zlotych (ale jesli taniej da sie cos znalezc to bardzo dobrze) :szczerbaty: . Uda sie cos znalezc w tej cenie? Mowimy o teleskopie nowym, system system goto z pilotem i inne akcesoria sa zbedne potrzeba jedynie mozliwosci podpiecia do komputera.

 

Zaciekawiła mnie ta promocja na montaż CGR pro mount:

Our Price: $4,999.00

List Price: $9,397.95

 

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=439-278-12451

 

http://www.celestron.com/c3/product.php?ProdID=549

 

Warte uwagi?

 

Pozdrawiam!:D

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gre wchodzi tylko nowy montaz;)

Bardzo dobre podejście. Polecam przy nim pozostać.

 

"Trochę" przerobiłem tych montaży, mam także nowy AP1200. Komentarz: brak komentarza, bo musiałbym napisać coś emocjonalnego.

 

Jeżeli jest tylko taka możliwość (finansowo nie zawsze musi być znacząco drożej, no może poza VAT), to warto celować w nówki.

 

Montaże Celestrona w tym budżecie odradzam. Niestety - prawdą jest, że pod 14" tubę powinien być AP1200 lub Paramount. Ewentualnie pomyśl o węgierskim montażu:

 

http://www.astronomy.hu/g42.htm

 

Tiamat pracował na nim z 12,5" RC (ciężki) z sukcesem, więc to chyba montaż dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ciekawa propozycja patrzac na cene, domyslam sie ze z AP1200 nie ma co go porownywac, ale nie wymagam tez dokladnosci nie z tej ziemii glownie dlatego ze bedzie tez guider, a zdjecia dluzsze niz parenascie minut beda wykonywane pewnie sporadycznie. Chodzi glownie o wytrzymalosc na wiatr.

 

Tylko ile wazy taki 12,5" RC bo tutaj jednak bedzie 40 kg i czy poprostu po jakims czasie nie zmeczy to za bardzo tego montazu?

 

:)

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.