Skocz do zawartości

Usuwanie gradientu


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Męczę się z tym od wczoraj próbując wszelkimi sposobami - z bardzo różnym skutkiem. Czy zna ktoś może jakąś metodę, albo tutorial, którzy poradzi sobie z problemem pokazanym na załączonym zdjęciu? Chodzi o kolorowy gradient. Po lewej - tło jest prawidłowe. Po prawej stronie galaktyki, jak widać, jest zbyt żółtawo-czerwone. Czy jest jakiś rozsądny sposób na zniwelowanie tego? Aby wszędzie tło było jednolite, prawidłowe? Jakiś konkretny program? Nie wierzę, że używając Photoshopa nie ma na to patentu? Zdradzi mi ktoś tajemnicę i skuteczny sposób? B) Google niestety nic nie chce podpowiedzieć :(

 

Załączona klatka to sztucznie "podkręcona" tylko przy pomocy krzywych i kompletnie nie obrabiana RGB galaktyki M33.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

pomoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a np. tak: http://www.astro.uni-bonn.de/~mischa/ps/gradient.html

albo pluginem do ps, GradientXTerminator: http://www.rc-astro.com/resources/GradientXTerminator/ niestety płatny

 

Suma jesteś wielki :D

Dzięki, tych linków szukałem.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Męczę się z tym od wczoraj próbując wszelkimi sposobami - z bardzo różnym skutkiem. Czy zna ktoś może jakąś metodę, albo tutorial, którzy poradzi sobie z problemem pokazanym na załączonym zdjęciu? Chodzi o kolorowy gradient. Po lewej - tło jest prawidłowe. Po prawej stronie galaktyki, jak widać, jest zbyt żółtawo-czerwone. Czy jest jakiś rozsądny sposób na zniwelowanie tego? Aby wszędzie tło było jednolite, prawidłowe? Jakiś konkretny program? Nie wierzę, że używając Photoshopa nie ma na to patentu? Zdradzi mi ktoś tajemnicę i skuteczny sposób? B) Google niestety nic nie chce podpowiedzieć :(

 

Załączona klatka to sztucznie "podkręcona" tylko przy pomocy krzywych i kompletnie nie obrabiana RGB galaktyki M33.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

http://pixinsight.com/tutorials/LE/DBE-example/en.html

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem się pobawić twoją fotką Krzysiek

Po zastosowaniu GradientXTerminator do dalszej obróbki nie mam praktyki

 

GradientXTerminator to naprawdę fajny filtr, ale trzeba z nim ostrożnie... Podstawa to dobry FLAT, gdy ma się jakieś "syfy" na optyce. Dopiero później można ten filtr zastosować, ale przy słabych obiektach może zrobić więcej złego niż dobrego. Sprawdziłem to na NGC 7023 - wyciął mi wszystkie subtelne szczegóły mgławicy :szczerbaty:

 

Widzę, że sporo osób bawi się moim materiałem, więc chyba teraz za każdym razem będę udostępniał źródła. Powiem tylko, że ostatnio naświetliłem M33 całkowicie od nowa raz jeszcze (z normalnym kadrem, lepszą ostrością, prawie idealnych warunkach) i różnica jest diametralna. Mam nadzieję niedługo pokazać to zdjęcia, jak tylko znajdę kilka godzin na docelową obróbkę.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.