Skocz do zawartości

Mały remanencik


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na razie pozostanę przy mojej pasji czyli astrofotografii planetarnej.

Chwilowo machnąłem ręką z braku czasu oraz funduszy na astrofotografię DS-ową.

Na na obserwacyjną też czasu nie zbywa więc po przekopaniu szaf mam do zaoferowania

trochę różności.

 

1.Mała lunetka obserwacyjna mieszcząca się optycznie między apo a semi-apo(szkło SD), czysty ostry obraz,

bardzo szybka i o dużym polu, wykonanie na super poziomie mechanicznym i design cool :)

focuser precyzyjny z mikroruchami, sprzęt nowy nie używany cena 1200 pln. Walizka alu w komplecie.

Mocowanie na każdej stopce foto.

apo1.jpg

apo3.jpg

apo4.jpg

 

2.Bino używane stan idealny, przystawka daje obraz na dobrym poziomie, jest to klasa "economy",

niemniej wybrałem ją w sklepie z kilku egzemplarzy, idealna kolimacja. Dobra optyka,

obraz identyczny jak w sprzęcie innych firm z tej półki (porównywałem bezpośrednio z maxbrithem baadera

i skywatcherem). Wybrałem WO ze względu na bardzo dobre wykonanie i mechanikę.

Niewielkie winietowanie ale to standart w tej klasie. Mechanika na wysokim poziomie. Okulary delikatnie mówiąc...

przeciętnej jakości :) za to o dość szerokim polu. Cena 750 pln.

bino2.jpg

bino3.jpg

 

3.Saddle plate z dovetailem współpracuje w zasadzie z większością montaży (losmandy, takahashi i pewnie z innymi).

Szeroki wachlarz otworów, jeden z najlepszych na świecie systemów mocowania teleskopu opatentowany przez losmandy.

Zero kompromisów jakościowych. Nowa nie używana. Cena 550 pln.

comboWO1.jpg

combowo2.jpg

 

4.Saddle plate bez dovetaila jw. nowa cena 350 pln. (WO)

 

5.Krążki pod nogi statywu eliminujące drgania - nowe. Cena 100 pln. (celestron)

celestron.jpg

 

6.Obejmy WO 90mm do tuby optycznej o obiektywach 80-90mm (przed zakupem należy zmierzyć średnicę tubusa)

ring80-1.jpg cena 300 pln.-nowe.

 

7.guiding rings firmy WO pasują do tub od 60 do 90 mm nowe cena 320 pln. Wykonanie bajka.

quiding3.jpg

 

 

Proszę pisać na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniam wystawione przedmioty:

Teleskop: 1050,00 (wyjątkowa okazja!!!)

Saddle plate z dovetailem: 480,00

Obejmy WO 90mm do tuby optycznej o obiektywach 80-90mm: 250,00

guiding rings firmy WO pasują do tub od 60 do 90: 250,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniam teleskop do 1000 pln jak nie sprzedam to zostawię sobie

moze na guider w przyszłości.

 

Okazuje się po przeczytaniu kilku opinii że jednak ten refraktorek jest wykonany ze szkła w pełni

ED, czegoś mieszczącego się pomiędzy FLP51 a FLP 53 (nie jest to jednak szkło japońskie O,Hary).

Mała recenzja z którą moge się zgodzić w 100% jest tutaj:

 

http://www.astromart.com/articles/article.asp?article_id=228

 

Tu jeszcze mały wycinek z opinii ze strony sfaaa.com:

"

Chociaż William Optics nie będą dyskutować ze szkła typu jest notowane jako refraktor ED. Many on other forum sites have noted at this years NEAF astronomy show that representatives of William Optics booth said “the Zenithstar 70ED does not use Japanese O'Hara glass.” They also noted the quality of the abbe' in this doublet was higher than S-FPL-51, but not quite S-FPL-53. Wiele na innych stronach forum odnotowali w tym roku NEAF pokaż astronomia, że przedstawiciele William Optics stoisku powiedział: "ZenithStar 70ED nie używać japońskiego szkła O'Hara. Zwrócili też uwagę na jakość ksiądz w tym dublet był wyższy niż S -FPL-51, ale nie całkiem S-FPL-53. If I had to make an assumption and judging buy the gorgeous purple and cyan tint in the coatings I would say they might be using Schott glass of FK-61 or better. Gdybym miał do założenia i sądząc kupić wspaniały purpurowy i błękitny odcień powłoki powiedziałbym mogą używać szkła Schott FK-61 lub nowszego. It's all 'Greek' to most of you but given the refractor fan I am, it's always nice to follow these curious things. It's all "greckie" dla większości z was, ale biorąc pod uwagę fan refraktor jestem, to zawsze miło po tych ciekawych rzeczy. It's the unknown that can make it even more special. To wiadomo, że może uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowy."

 

Sorry za to "tłumaczenie" :):):)

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.