Skocz do zawartości

mega zoom 360x.... w lornetce???


pyrek77

Rekomendowane odpowiedzi

witam. z nudów bo sypie za oknem przeglądałem allegro a mianowicie oferty lornetek. różne tam cuda niewidy są. ale zastanawiają mnie zoomu. zauważyłem kilka zoomów typu 15-160x albo 20-360x jak ta tutaj: ZOOM

niby to bresser ale czy taaaaki zoom ma prawo bytu w lornetce??? jeżeli tak to lepiej kupić coś takiego dla niedzielnego astronoma jako alternatywę do teleskopu, lecz ja nie wieżę w taki zoom. dla tego chcę zasiegnąć opinii osób które znają się na tych biniakach i niech powiedzą czy zoom 360 razy może istnieć w lornetce :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jakieś 180 mm apertury i 360x byłaby szansa wyciągnąć ;) To musiałaby być bardzo dużo lornetka :] Poza tym wpisujesz w Google nazwę i wyjdzie że to 10x http://www.optyczne.pl/4-Bresser-lornetki.html

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy taaaaki zoom ma prawo bytu w lornetce??? ...

Z ciekawości wybrałem się kiedyś do sklepu by zobaczyć, jak naprawdę wygląda lornetka zmiennoogniskowa reklamowana jako najwyższej jakości i jedyna odpowiednia do astronomii:

http://teleskopy.pl/...rnetka_na_rynku

Lornetka nawety niebrzydka, lecz już przy małym powiększeniu patrzy się jak przez dziurkę od klucza. W miarę wzrostu powiększeń obraz i tak nienadzwyczajny psuł się coraz bardziej a przy 60x był po prostu nieostry. Tak więc zła opinia o zoomach potwierdza się nawet w przypadku tych jakoby najlepszych.

Jak widać lepiej wierzyć opiniom forumowiczów niż reklamom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cenę mają nieaktualną tam.

Ceny nieaktualne ale oceny jak najbardziej.

Krótko podsumowując:

- znośnej dużej lornetki (70 mm i ponad) nie kupi się poniżej 400 zł. Za tę kwte jest już często chwalony Celestron SkyMaster 15x70.

- zoomów unikamy, nawet tych reklamowanych.

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nieaktualne ale oceny jak najbardziej.

Krótko podsumowując:

- znośnej dużej lornetki (70 mm i ponad) nie kupi się poniżej 400 zł. Za tę kwte jest już często chwalony Celestron SkyMaster 15x70.

- zoomów unikamy, nawet tych reklamowanych.

cool.gif

zgadza się...a za 400zł to właśnie Celestron SkyMaster 15x70 jest chyba najlepszym wyborem,sam kiedyś przestudiowałem nie jedno forum tematyczne o lornetkach i na wszystkich ten model polecano,a o zumowatych.... -nikt nie poleca.Co do poważniejszych powerów (20x80 25x100) to za mniej jak 1000zł nic naprawdę dobrego się nie kupi.A z apertury nawet 100mm to max 25x obrazu o naprawde dobrej jakości (mam na myśli ostrość nie aberracje) i przyzwoitym polu widzenia da się wycisnąć,gdyby było inaczej to np: celestron 25x100 nazywał by się 60x100.Ktoś sobie tam zdawał sprawę z pewnych ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.