Skocz do zawartości

Forum na bazie czy bez bazy ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa na przejscie na bazę tak jak było poprzednio . Mam pytanie czy zmieniać z powrotem na swersję SQL czy pozostawić bez zmiany.

 

Posty z tego forum da się przenieść na SQL bez problemu , jesli uważacie że nie ma sensu nic ruszać to pozostawie bez zmian (z przyjemnością).

 

Wielu z Was sugerowało iż nie podoba się im wygląd forum . Niniejszym ogłaszam konkurs ( z nagrodą !) na stworzenie ładniejszego wyglądu forum .

Chętnym udostępnie plik z wyglądem i czekam na rezultaty.

 

Nagrodą jest ........ gra "Harry Potter w polskiej wersji językowej " :) .

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry bo ja się na tym nie znam. Specjalnie dużej różnicy to ja nie widzę pomiędzy tamtym, a tym forum napisz może takim żółtodziobom jak ja jakie mogą być tego korzyści (SQL-a).

 

Sprawa druga to zmiana formy graficznej forum. Informuję, że ta nowa potencjalna grafika forum nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem bardzo wygodny był link do ostatniego postu w każdym forum (w tabeli 'Ostatni post' z prawej strony tabeli). Teraz jest link do autora ostatniego postu w danym forum - myślę, że jest to rzadko wykorzystywana opcja. Nie wiem, czy ta zmiana miała coś wspólnego z odejściem od SQL-a, czy po prostu jest to coś, co uciekło przy odtwarzaniu serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, może podasz kilka szczegółów/korzyści z przejścia na sql. Ja jestem zwolennikiem baz sql'owych nie mniej w tym przypadku chciałbym wiedzieć co zyskamy. Czy np. zwiększą się możliwości przeszukiwania archiwalnych postów, będziemiemy mięli więcej statystyk etc. Bo sama zmiana dla siebie chyba nie bardzo mam sens.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza jak to baza jest o niebo stabilniejsza ale jesli nikt poza mną nie widzi rożnicy to mnie to jest na rękę , bo nie ukrywam że nie mam zbyt ostatnio wiele czasu na inną poz zawodową pracą :) .

 

Troszkę bałem się przechodząc na pliki tekstowe o ich stbilność i szybkość ale widzę że nie jest źle . Tak więc jeśli jest OK zostaniemy przy tym co jest .

 

Skrypt obsługujący SQL jest bardziej rozbudowany i daje wieksze możliwości ( co było własnie przedtem ) ale za to tutaj bardzo łatwo jest zapanować nad plikami i jestem jak narazie mile zaskoczony że to działa całkiem nieźle :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich doświadczeń to doradzałbym SQL'a jednak przy dużych bazach jest o niebo stabilniejszy. System plików rozwali się prawdopodobnie przy kilkustet tysiącach maili. Do tego dochodzi kwestia backupu. Jeśli byś potrzebował to mogę polecić mój system (mam wydzielony serwer SQL do baz danych WWW, niestety jak sądzę, MS SQL 2000) bez problemów mogę ci dać na nim miejsce i zapewnić codzienny backup. Jeśli pogadam z moim adminem od Linuksa to może też coś da się załatwić choć w tej chwili trudno mi coś jednoznacznie obiecać. W konkursie na Hary Potera nie będę raczej startował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przerobiłem mój systemik bannerów z plikowego na mySQLowy, bo zdarzało się, że gubił dane i musiałem często robić kopie zapasowe - jutro się zajmę przerobieniem statystyk z plików na bazę

 

na forum nie widziałem, żeby się działy takie rzeczy jak u mnie z plikami, ale gdyby coś takiego nagle się stało to byłby mały kłopot... baza za to jest niezniszczalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.