Skocz do zawartości

Plejady na szeroko


bamus

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka raczej nie zasługująca na osobny temat, ale jako, że nie mamy osobnego działu\tematu dla początkujących i budżetowych DS'iarzy (może warto by założyć?, można by pokazać początkującym co można osiągnąć danym sprzętem i wzajemnie sobie doradzać i nie zawracać d..y naszym mistrzom :szczerbaty: ), zmuszony jestem założyć osobny temat :)

 

Szału nie ma, ale mi się podoba. 14 x 2,5 min, iso 1600, eq5, canon 1000d+Tamron 70-300, środek miasta:

 

pl1.jpg

 

astropozdro

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miejsca fotka to jestem pełen podziwu. Ja w centrum Wawy mam taki gradient, że nie wiem jak to usunąć... :(

Możesz pokazać jedną surową klatkę?

 

gradientu nie było, bo plejadki w zenicie były i wszelka większa łuna na dole została. Poza tym Westcliff mniejszy od W-wy dużo jest, więc LP pewnie i mniejsze. a tu surowy jpg, pomniejszony. jak chciałbyś większą wersję to daj znać:

IMG_5949.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się, że wam tez się podoba taka fotka. nie byłem pewien, ale widać, że mamy na forum koneserów lajtowych fotek, a nie tylko Ha :szczerbaty:

 

temat na pewno do powtórzenia poza miastem. ciekawe jaka będzie widoczna różnica przy takich samych parametrach ekspozycji?

 

i jeszcze dziwna sprawa, ale przy obróbce tego zdjęcia IRIS odmówil zupełnie współpracy z RAW'ami. darki nie odjęly szumu i hot pixelii, a to co wyszło po stackowaniu wołało o pomstę do nieba. DSS też nie lepiej sobie poradził. Musiałem samme JPG'i poskładać.

 

ktoś miał kiedyś takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w "camera settings" w irisie (ikonka z aparatem, 3 od prawej) czy masz wybrany odpowiedni model aparatu. Są różne rodzaje RAW'ów - w zależności od typu aparatu a iris w danej chwili widzi tylko te, które ma w tej zakładce ustawione :szczerbaty:

 

ps. darki szumu nie odejmą, jedynie hot piksele ;)

Edytowane przez bokonon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki za surową klatkę. No tak... widać, że to nie Wawa... ja zrobiłem parę prób w mieście (z braku czasu wypadu za miasto), ale uznałem że to po prostu bez sensu. Ale też gapa ze mnie, bo po parametrach widać, że u Ciebie są niezłe warunki (jak na miejskie). Ja na ISO400 nie wyjdę poza 10 sek, bo mam już prześwietloną klatkę. :(

 

Pewnie, że się podoba! Z podobnym sprzętem startuję do astrofoto jak ty (tylko montaż nie ta klasa, ale jest w planach coś w stylu HEQ6. Może na wiosnę :D ) i z chęcią oglądam takie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w "camera settings" w irisie (ikonka z aparatem, 3 od prawej) czy masz wybrany odpowiedni model aparatu. Są różne rodzaje RAW'ów - w zależności od typu aparatu a iris w danej chwili widzi tylko te, które ma w tej zakładce ustawione :szczerbaty:

 

ps. darki szumu nie odejmą, jedynie hot piksele ;)

 

problem w tym, że 1000d w irisie nie ma, mam ustawione na 450d więc matryce są chyba takie same.

 

no i racja, darki szumu nie odejmą :Boink: , ale hotów też nie odjęły. może iso było za wysokie i to miało jakiś wpływ? wieczorem pokażę, jak stack z Rawów + dark+ flat+ bias wyglądał i z samych Jpgów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.