Skocz do zawartości

Muzyka poważna?


Rekomendowane odpowiedzi

Czajkowski 5 symfonia

Dworak 9 symfonia

Koncert na wiolonczele Dworak

 

nie lubie 9 Beethovena (no ale pisał to głuchy człowiek przecież :szczerbaty: )

 

Pozatym z lżejszych rzeczy Musicale

Hity Les Miserable (10th anniversary z obłędnymi Philipem Quastem, i Ruthie Henshall), Miss Saigon (Kto nie słyszał Lei Salongi ten nie słyszał jak kobieta może śpiewać), Upiór w Operze)

 

W tym roku Les Mis bedzie wystawiane w teatrze Roma w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie obracającej się mapy nieba została stworzona muzyka.

 

Obowiązkowa muzyka dla forumowiczów to The Planets Gustava Holsta ;)

 

 

A tu z filmem NASA http://www.youtube.com/watch?v=dxEekUy0Ehk

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowa muzyka dla forumowiczów to The Planets Gustava Holsta ;)

 

 

A tu z filmem NASA http://www.youtube.com/watch?v=dxEekUy0Ehk

 

Myślę, że do "gwiezdnego kanonu" należałoby też dodać symfonię chóralną "Mythodea" Vangelisa - oficjalną muzykę misji sondy 2001 Mars Odyssey.

 

H.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchacie czasem muzyki poważnej?

Brr... również nie cierpię określenia "poważna". Nie dość, że to określenie brzmi trochę zniechęcająco, to jeszcze potrafi być cholernie nietrafionym określeniem:

 

http://www.youtube.c...h?v=uUeLAF54m_U

 

Macie jakichś ulubionych kopozytorów albo ulubione instrumenty?

J.S. Bach, Cristobal de Moralez, Heinrich Schütz, Claudio Monteverdi, Josquin Desprez i całą masę pomniejszych znanych lub nieznanych z nazwiska z przedziału 1100-1700 :)

Z instrumentów - kornet (cynk), klawesyn, organy, skrzypce... kurde, zaraz wymienię połowę składu orkiestry :lol:

 

Często barokowej, także z ulubionych instrumentów to klawesyn :-)

Bracie!

:przytulasie:

Muszę jednak dodać, że ostatnio się cofam muzycznie - coraz częściej sięgam po kawałki renesansowe i średniowieczne :)

 

- znasz tę panią?

Ja znam i konsekwentnie uciekam :szczerbaty:

 

 

Myślę, że do "gwiezdnego kanonu" należałoby też dodać symfonię chóralną "Mythodea" Vangelisa - oficjalną muzykę misji sondy 2001 Mars Odyssey.

Ja bym raczej nie mieszał Vangelisa z muzą klasyczną. Owszem, miewa gość zapędy orkiestrowo-chóralne, ale mimo wszystko trochę nie ta szufladka ;)

Jeśli bardzo się upieramy, żeby szukać kanonu "gwiezdnego", to można zaliczyć doń 43. symfonię Es-dur "Merkury" Josepha Haydna.

I jeszcze jako lokalną (toruńską) ciekawostkę - utwór "Planetoida 12999 Toruń” Magdaleny Cynk :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchamy, słuchamy. Często barokowej, także z ulubionych instrumentów to klawesyn :-)

 

 

 

Jeden z członków "Gangu Olsena" ciągle powtarzał: "Egon, klawo jak cholera..." :ha: Czy w związku z tym, jeśli ktoś ma bliźnięta płci męskiej, może o nich powiedzieć "klawesyny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe sprostowanie:

1. Oczywiście zdanie typu nie cierpię określenia "poważna" to tylko takie małe czepianie się pierwotnie zadanego pytania. Po prostu wkurza mnie, że ludzie znajdują zrozumienie na obdarzanie różnych gatunków muzycznych osobnymi nazwami (nawet, gdy te gatunki są ze sobą blisko spokrewnione - vide: soul, funk, rhytm&blues), natomiast ogrom przeróżnorodnej muzycznej spuścizny ośmiuset lat wrzuca się do worka "poważna".

2. NH2501 - a propos Cecylii B. - mam nadzieję, że nie zrozumiałeś mnie źle - oczywiście jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecylii próbowałem na YouTube ale jak dotąd nie trafiłem jakichś rewelacji - i tak znam różne fajne śpiewaczki. Co do określeń poważna czy klasyczna - te określenia wśród samych muzyków są stosowane wymiennie. Ale nie ważne czy to się zwie "poważna", "klasyczna" czy np. "wielbłąd", ważne że się nam podoba, czyż nie? ;-)

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.