Skocz do zawartości

Nowoczesny projekt domu


kurzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem na etapie zakupu ( zaprojektowania ) mojego domu. Gabarytowo bardziej domku. Oczywiście z wkomponowanym obserwatorium. Ciekawi mnie czy ktoś z naszych forumowiczów ten temat już przerabiał. Ja osobiście mam wizje małego kubistycznego kwadraciaka z przyklejonym, nieogrzewanym garażem na dachu którego będzie kopuła. Każda sugestia, zdjęcie, rysunek, pomysł mile widziany.

Myślę że właśnie taka opcja usytuowania kopuły będzie najlepsza. Garaż nieogrzewany, nieocieplony więc na kopułę nie będzie lecieć z dołu ciepłe powietrze. Przyklejony do domu wiec do obserwatorium blisko ( można założyć kablowe sterowanie z ciepłego pokoju gdy na dworze -20 st. )

 

Z życia ciekawostek:

http://www.besthousedesign.com/2008/10/11/private-zen-spa-observatory-studios-architecture/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobra opcja Sumas.

Tak dla przykładu dam Ci ciekawą sytuacje notabene z dnia dzisiejszego. Mój ojciec zatwardziały harlejowiec w podeszłym wieku zadzwonił do mnie czy nie pojechałbym z nim moim dostawczakiem w okolice Krynicy. Dlaczego nie, stwierdziłem. Na miejscu okazało się że kupujemy drugi motor. Po powrocie do domu dostał opieprzkę od mamy że od południa go w domu nie ma. Powiedział że kupił sobie drugi motor, AMERYKAŃSKI podkreślił. Na co mama stwierdziła że zaraz dostanie POLSKI wpierdziel jak nie zmądrzeje. I tu jest sedno sprawy bo podejrzewam że moja żona jak szanuje moje hobbistyczne pomysły tak w tym wypadku by podobnie zareagowała :rofl: To musi być jednak przede wszystkim dom ( ale to temat nie na to forum ) z mądrze wkomponowanym obserwatorium ( to temat na to forum ). Wygodnym łatwo i szybko dostępnym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pomyślałem, że temat warto odgrzebać. Skoro równolegle toczy się dyskusja o obcej planecie, to może by stworzyć coś bardziej przyziemnego - nasz projekt domu z obserwatorium :) Mam na myśli stworzenie spójnej koncepcji domu wolnostojącego z wkomponowanym obserwatorium, dla astroamatora i jego rodziny, powiedzmy 4 osoby.

 

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to połączenie jakiegoś prostopadłościanu z walcem, kopuła na górze, taras obserwacyjny. Parter walca przynależy do części mieszkalnej, pierwsze piętro nieogrzewane, nad tym strop i kopuła. Pier osadzony na stropie parteru, przechodzący przez strop pierwszego piętra (dodatkowe usztywnienie).

 

Czy taka konstrukcja miałaby wystarczającą izolację termiczną w postaci jednej nieogrzewanej kondygnacji zawierającej w zasadzie schody i elektronikę sterującą?

 

Celowo nie zamieściłem żadnego szkicu. Wiem, że forma walec + prostopadłościan to nic odkrywczego, ale ktoś to musiał napisać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.