Skocz do zawartości

DSI i MaximDL


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kamerke DSI i mam problem polegający na tym że nie mogę zastosować dłuższych czasów niż 2sek jeśli próbuję z dłuższymi czasami pojawia się błąd "Autoguider error (-4)" Ponadto zobaczyłem co to znaczy ten błąd -4 i wytłumaczenie jest takie: "The link has failed." Uprzedzając pytania to żeby wogóle się odpalała kamerka DSI w Maximie przypisałem do aktualnego Frameworka pliczek dsiio.dll tak jak było podane na grupie dyskusyjnej Maxima. Więc co jest grane niby dział ale tylko max czas ekspozycji 2sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymku, pisząc o unikaniu zasilania laptopa z baterii (także aku) nie myślałem o ograniczonej pojemności. Stosując aku żelowy, który nie był zbyt stabilny kamerka DSI zawieszała Maxima w trakcie pracy. Na to trzeba zwrócić uwagę. Akurat dzisiaj testuję aku ale to inny temat.

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hans powinien dostać medal jeżeli chodzi o Meade DSI.

Chyba zjadł na niej wszystkie zęby szczerbaty.gif bo ma wiedzę niesamowitą dodatkowo uzupełnianą intuicją

Ja również dziękuję za pomoc friends.gifbeerchug.gif

 

Hans - Królu Złoty.

Gdzie znaleźć opis korzystania z envisage po polsku ??? Cholery można dostać ćwicząc to na "pałę" - moja DSI II pro sprawuje się świetnie.

Byłbym tylko bardziej zadowolony gdybym miał jeszcze nad tym wiekszą "kontrolę" :)

 

P.S. Jestem starym pierdołą który chcąc wypełnić sobie czas wolny zamarzył troszkę pofotografować, wiedza moje nie przykryłaby pewnie nawet kropki na końcu Waszych postów.

Ponieważ jestem tym szcześliwcem który ma troszke groszą na swoje pasje, wiec kasa na oprogramowanie nie jest jakimś szczególnym wyzwaniem. Tylko czas strasznie zapieprza a ja bym chciał ..................

fotografować :) - ot takie marzenie.

 

Pozdrawiam

Yellow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nigdy nie szukałem polskich wersji ani manuali ani samego sterownika/softu. Nic mi o takich spolszczeniach nie wiadomo. Po kilkuminutowym googloaniu, wyniki raczej nie sugerują, że polskie wersje językowe (oficjalne lub nie oficjalne) kiedykolwiek trafiły w jakikolwiek obieg.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.