Skocz do zawartości

Prezentacja do Szkoły


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam do was prośbę i pytania, oczywiście prezentacja jest o wszechświecie, tylko jakbyście rzucili swoje profesorskie oko i powiedzieli czy wszystkie informacje są ok? i jak się to ogląda? To dla mnie najważniejsza ocena, pracę muszę oddać w piątek. Tak więc ocenę pozostawiam wam. Miłego oglądania!

 

Pobrać ją można tu http://rapidshare.com/files/380094053/Universe_PL.pps.html

To wersja bez muzyki, ale dostępna jest tu http://www.d-r.mp3.wp.pl/

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja jest ok jeśli chodzi o informacje ale,

jeśli chodzi o estetykę (bez urazy) jest troche gorzej

1.Napisy wyjeżdzają poza krawędź obrazów

2.Jak ja chodziłem na kurs robienia prezentacji to zawsze wpajali mi do głowy że tekstu ma myć minimum ale nie wiem jak to będziesz prezentować czy to będziesz opowiadać czy, po porostu dajesz ją na płycię czy USB np. nauczycielowi bo jeśli tak to jest znakomicie. Ująłeś wszystkie najważniejsze informacje w jednym .

3.Ja na twoim miejscu dodał bym bardziej efektywną czcionkę ale ta jest też ok.

4.Te zdjęcia mnie pobiły skąd je wziąłeś są ŚWIETNE!!!!

9/10 moja ocena :banan: :banan: :banan: :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, na końcowym slajdzie jest strona z której pobrałem obrazy :P, a jak to wyjeżdżają poza obraz? chodzi ci o slajd "Narodziny Słońca" ? a nic nie klikałeś? bo to jest zautomatyzowane

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag odnośnie prezentacji.

 

Jeżeli jest to skierowane do ogółu społecznego, to nie pisz o mimośrodach czy prędkościach. Możesz zawrzeć informację o czasie, jaki zajmuje danej planecie pełny obieg wokół Słońca.

 

Po drugie, jeżeli wymieniasz księżyce Saturna, to nie pisz tak, jakby były tylko dwa. No i kilka, to znaczy więcej niż dwa :P. Tak więc wewnętrzne planety nie mają więcej jak dwa księżyce (Merkury - 0, Wenus - 0, Ziemia - 1, Mars - 2).

 

To, co rzuciło mi się w oczy, to liczba "3 miliardy". Napisałeś, że mamy tyle czasu. A mamy go tak naprawdę mniej, zakładając, że ludzkość będzie siedziała przez, bądź co bądź, TYLE lat w Układzie Słonecznym (właśnie - popraw tą nazwę w prezentacji na wielkie litery ;) ). Mianowicie, jest to mniej niż miliard lat.

 

Rozumiem, że chciałeś, żeby prezentacja była efektowna - ok. Ale dla mnie te zdjęcia trochę nie pasują, są mniej science niż fiction :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy opisie planet wewnętrznych napisałeś ze tylko Ziemia i Wenus mają atmosferę.

2. Zmień zdjęcia przy prezentacji Jowisza i Urana z tych chmur na zdjęcia planet.

3. Przy Neptunie dałeś zdjęcie ziemi i księżyca.

4. Zdjęcie marsa jest dość kiepskie.

3. Wspomnij o asteroidach i kometach

4. Zmień słowo w Zaświatach. Na jakieś miej religijne.

 

to tyle ogólnie:

8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim że pomagacie, te informacje wziąłem z int. na szybkiego na razie to jest "prototyp" i jeszcze dużo zmienię, fakt że nie 3 miliardy a 1,5 tak czytałem zanim wyschną wszystkie oceany. zdjęć Jowisza i Urana nie mogłem ładnych znaleźć więc wsadziłem takie choć te chmury są na uranie przecież chyba... ale cóż poświecę więcej czasu na to, ale bardziej to ma klimat jak jest muzyka ja jej narazie nie zamieściłem bo prezentacja zajmowała by 200 mb. zdjęcie Neptuna jeszcze wymienię, ale ja jestem zielony trochę i dużo nie wiem o kosmosie dlatego poprosiłem was o pomoc. I jak ktoś chce prezentacje z muzyką piszcie do mnie na e-maila. Tak właściwie to ta prezentacja może mieć tyle slajdów co ma teraz bo muzyka była zrobiona specjalnie do tego

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.