Skocz do zawartości

Stare galaktyki,nowa obróbka


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czekam na nowy sprzęt i z tego czekania wziąłem się za obróbkę starego materiału. Nie jest to rewelacja,ale już domyślam się dlaczego tak to wyszło. Zawsze stosowałem filtr UHC-S. I o ile do mgławic się on nadawał,tyle do galaktyk nie nadaje się w ogóle. Wydaje mi się,że powinno wyjść lepiej bez filtra,a tak zamiast detalu galaktyk wyłazi szum i gradient.

 

M81 i M82-80ED,WOx0,8,350D,UHC-S,HEQ5-10x420sek./ISO 800

 

 

 

M31-80ED,WOx0,8,350D,UHC-S,HEQ5-15x300sek. + 4x420sek./ISO 800

 

 

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrix idzie Ci coraz lepiej!

Wracanie do starego materiału to bardzo dobry sposób na powiększanie swojej wiedzy o obróbce, więc czym częściej tym lepiej i tak trzymaj!!!

Co do zdjęć, to ewidentnie widać, że jednak Canon potrzebuje dużo materiału, żeby nie szumieć, więc nie rób mniej niż 30 klatek na obiekt, a jak będzie więcej to będzie lepiej.

Pozdrawiam i czekam na info co to za nowa optyka ;)

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrix idzie Ci coraz lepiej!

Wracanie do starego materiału to bardzo dobry sposób na powiększanie swojej wiedzy o obróbce, więc czym częściej tym lepiej i tak trzymaj!!!

Co do zdjęć, to ewidentnie widać, że jednak Canon potrzebuje dużo materiału, żeby nie szumieć, więc nie rób mniej niż 30 klatek na obiekt, a jak będzie więcej to będzie lepiej.

Pozdrawiam i czekam na info co to za nowa optyka ;)

:Beer:

 

Wracanie do starego materiału jest bardzo wskazane.Wystarczy popatrzeć na Twoją M33,po powtórnej obróbce.Miazga :yes:

 

A co do nowej optyki,to nie jest to szczyt marzeń,ale mam w końcu w miarę dobrą (tak mi się wydaje). Do szerokich kątów i do szybkich wypadów za miasto,kupiłem EQ3-2 i dwa szkła do Canona te z czerwonym paskiem :banan: A telepki też mam teraz dwa:Megrez 88FD ED Doublet i Takachashi FS60. Tego FS-a miałem nie kupować,ale gość mi go tak tanio puścił,że bym sobie tego nigdy nie wybaczył,gdybym go nie kupił.

 

Teraz tylko muszę uzbierać na jakąś kamerkę i monta. Czyli za jakieś pół roku sprzęt będzie kompletny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na recenzje tego Megreza 88FD, no i na fotki :)

 

Na pewno zamieszczę recenzję i załączę "first light",tylko jak to bywa po zakupie czegoś nowego,trzeba będzie poczekać ze dwa miesiące,bo jak na razie jest :burza:

 

Żeby nie mnożyć wątków,załączam jeszcze zdjęcie NGC891. I znowu potwierdza się fakt,że do galaktyk nie nadaje się nimodyfikwany Canon z filtrem UHC-S. Wersja kolorowa była do kitu,dlatego zdecydowałem się na wersję czarno-białą. No i do tego obiektu trzeba niestety podejść z dłuższą ogniskową,480mm to zdecydowanie za mało.

 

NGC891-80ED,WOx0,8,350D,UHC-S,HEQ5- 13x600sek./ISO800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.