Skocz do zawartości

Hantle na eq3-2


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moje drugie zdjęcie po M51 na które mogę popatrzeć sobie.

Zachwycam się dlatego że to jest na eq3-2 150/750 SW z którego PODOBNO nie da się robić pseudo ASTROFOTO.

Ustawienie na polarną zajęło mi ok 20min. tak na OKO metodą dryfu :)

 

Ekspozycje wyszły takie sobie, ale udało mi się uzyskać 60 sekundowe klatki, które w rezultacie coś mi tam pokazało.

-kilka zdjęć zostało usuniętych z powodu - (wiecie eq3-2, strasznie było ale dałe sobie radę)

 

Mgławica dumbbell 4x60s800iso+17x60s1600iso-ALPHA500

Wrzucam 2 fotki inaczej (zrobione programem)

POZDRAWIAM.

Mgławica dumbbell  4x60s800iso+17x60s1600iso photoshop.jpg

Mgławica dumbbell  4x60s800iso+17x60s1600iso ruszone krzywe i gamma.jpg

Edytowane przez mago83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło !

Troszkę ściągnąłem z Twojego zdjęcia to buraczkowe tło:

 

 

 

Łooooł.

 

JaLe - Jeśli mógłbym Cię prosić o krótki opis krok po kroku z opisem tych k...rka kroków, jak to zrobić.

Przeglądałem kilka jakichś tutoriali, ale nie mogłem skumać ich.

Może mnie jakoś nakierujesz.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pisać tego nie potrafię w kilku słowach, pokazać mógłbym dość szybko szczerbaty.gif

 

W takim lapidarnym opisie wygląda to tak: warstwa, kanał, poziom, połącz w dół - dla czerwonego, warstwa, kanał połącz w dół - dla niebieskiego, warstwa - gradient exterminator jakieś 67% - połącz w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mago83 ... na stronie z Iris Software ( króra aktualnie nie działa ) jest tutorial jak w Irisie pozbyć sięgradientów. U Ciebie wyraźnie widać pojaśnienie na środku kadru ( jak przez dziurkę od klucza ) które wygląda słabo a które pochodzi od nie odjętego flata.

1. Odejmij Flata lub:

2. Pozbadź sie gradientu np w Irisie... lub:

3. Jale pozbył się gradientu GardientX Terminatorem - http://www.rc-astro....entXTerminator/ - polecam i ja ten plugin do Photoshopa.

 

Ogólnie fotka obiecująca, gratulacje

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spróbowałem z Iris-em z podpowiedzi na jakiejś stronie astro (taki tutorial online).

 

Moja próba, czy lepiej już?

 

 

No nie.. teraz jest duzo gorzej. Co prawda zniknął efekt dziurki od klucza ale coś strasznego stało się z gwiazdkami, przeostrzone itd. Zdjęcie straciło całą tą swoją naturalność z poprzedniej obróbki...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Spróbowałem jeszcze troszkę z tym zdjęciem, ale z mniejszą ilością tego materiału.

Poproszę o jakiś komentarz, czy coś takiego mogłoby być.

Jak coś będzie nie bardzo, to będę próbował z nowym materiałem, jak jakiś nazbieram.

W końcu się jakoś nauczę -kurka wodna :)

M27 3x60sekphoir.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.