Skocz do zawartości

Obiektyw Minolta


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dość złożone z historyjką wstępną: otóż mam w domu od jakiegoś dłuższego (10 lat?) czasu teleobiektyw Minolta AF 75-300. Zaciekawiłem się ostatnio możliwością podłączenia go do nowego aparatu Sony A500. Jest to wersja z AutoFocusem, więc według wszystkich źródeł jak najbardziej nadaje się do tego aparatu (bagnet Minolta A czy coś w ten deseń - nie znam się dobrze, ale tak zrozumiałem) Moje pytanie brzmi: czy taki zestaw w jakikolwiek sposób nadaje się do robienia "astrozdjęć"? Czytałem na optyczne.pl że ten obiektyw ma sporą abberację chromatyczną - czy w takim razie dyskwalifikuje go to do wspomnianego zastosowania? Nie mówię zaraz o godzinnych ekspozycjach DSów na montażu takahashi, ale może jakaś fajna Droga Mleczna ze statywu?

A czy sam aparat Sony A500 jest dobry do astrofoto? (powiedzmy, gdyby w jakiejś odleeeeeegłej przyszłości dokupić do niego jakiś obiektyw super-APO-wypasiony-i-drogi?) Z góry dziękuję za ewentualne opinie, porady i sugestie,

Pozdrawiam!

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak spróbujesz. Aberke zmniejszysz zmniejszając przysłonę o 2 lub 3 stopnie. Sony to nie Canon czy Nikon. Nie wiem jak 500, ale miałem w ręku 200 i poza strasznym szumem, w rogach dziwne przepalenia się pojawiały przy długich czasach. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Spróbuj zrobić Darka 5-cio minutowego (lub 5cio minutowe star trialsy ze statywu) i wrzuć je na forum. może z 500 nie jest tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem niesamowitej szybkości z którą odpowiedziałeś, bamus! Wielkie dzięki! :)

Jestem niestety dopiero w trakcie zastanawiania się nad kupnem Sony A500. Z tego, co sprawdzałem jest to najlepsza cenowo lustrzanka w swojej kategorii, no i ma tę niesamowitą przewagę, że do tego aparatu pasuje wspomniany obiektyw, który mam na składzie (był on kupiony do analogowej lustrzanki Minolty, ale wykluczyłem zastosowanie klisz do astrofoto) a więc cena dramatycznie idzie w dół, w porównaniu np do Canona z Sigma 75-300...

Ale dobrze mieć informacje odpowiednio wcześnie, żebym nie narobił sobie niewiadomo jakich nadziei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.