Skocz do zawartości

dobrze zaopatrzony sklep w częstochowie / okolice


jacomir123

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam prośbę do wszystkich forumisiów. kolega ma za tydzień wesele, i w parę osób stwierdziliśmy, że trzeba mu kupić teleskop. chop się jara niebem niemożebnie to trza mu go sprawić. i tutaj proszę o podpowiedź, jako że czas już nagli sprzedaż wysyłkowa odpada, może macie typy sklepów dobrze zaopatrzonych w częstochowie i okolicach? (katowice?). a jeżeli mielibyście typy teleskopów w cenie do 800 zł (chyba że jeszcze dwójka się zrzuci co jest prawdopodobne to do 1400zł) jakie wypadałoby szukać byłbym zobowiązany. wszyscy jesteśmy zieloni w tym temacie i nie wiemy jak to ugryźć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach jest salon Delty Optical. A w Gliwicach salon firmy Teleskopy.net. Obydwie firmy mają też strony internetowe, gdzie znajdziesz ofertę, adres itp.

Na miejscu pewnie Ci doradzą, pokażą różne teleskopy.

pozdrawiam

 

P.S: To samo powiedziałby wujek Googiel. Wystarczyło wpisać "teleskopy Katowice" :P

P.S.S: Nie zostało Wam zbyt wiele czasu ;) Wbrew pozorom kupno teleskopu to skomplikowany proces; co będzie obserwował, gdzie, czy chce sprzęt mobilny, czy nie itp. Wgryź się w dział "Mój pierwszy teleskop". Tam jest wiele wątków "jaki teleskop kupić" do kwoty X. Poczytaj.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę pogrzebałem i na pewno to musi być teleskop mobilny coby wsiąść w samochód i jechać gdzieś pod ciemne niebo. często jeździmy w góry i inne dzikie tereny. a co by oglądał to najchętniej wszystko:)a zapytać go nie mogę bo spale niespodziewankę;)

wszyscy polecają syntę 8 lub 6. i tutaj mam pytanie:

- do tego http://allegro.pl/item1094057818_teleskop_sky_watcher_synta_skdob_6.html jeszcze się dokupuje statyw czy jak?

jeśli tak to proszę o jakiś przykładowy statyw do tego bo nie mogę sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Tarnowskich Górach masz jeszcze salon fotozakupy.pl - nie jest to sklep astro tylko foto ale ma bogatą ofertę sprzetu astro.

 

do tego ... się dokupuje statyw czy jak?

nie, to kompletny zestaw na start. Montujesz, justujesz, obserwujesz :astronom:

 

p.s. jeśli obserwacje mają być prowadzone z balkonu to lepiej kupić krótki refraktor Sky-Watcher BK1025AZ3.

Edytowane przez skymacho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

słyszeliście cokolwiek o tym sprzęcie? chcemy kumplowi nabyć i babka z salonu w Częstochowie poleca ten model. 900 zł wołają za sprzęta. tyle też mamy funduszy na prezent. warto? nie warto? jechać do katowic? gliwic? tarnowskich gór? proszę o podpowiedzi. mamy ograniczony czas. w sobotę wesele.

teleskop ma być najlepszy i mobilny(do wożenia w samochodzie na weekendowe wypady pod namiot) więcej nie potrafię;)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~połączono wątki.

 

Ja już Ci podpowiadałem w innym wątku :)

Jedź do sprawdzonych, fachowych sklepów do Katowic, albo Gliwic. Tam Ci zaproponują sprzęt sprawdzonej marki, a nie jakiś "astar", o którym nic nie wiadomo. W żadnym szanującym się sklepie nie sprzedają teleskopów marek, jak astar, opticon, optisan, nostrus, vegastar itp. To niesprawdzony sprzęt, kto wie, może i montowany z odpadów poprodukcyjnych lepszych marek.

 

Sky-Watcher, Celestron, Vixen - może nie są z tej najwyższej półki, ale są popularne i sprawdzone. I przystępne cenowo. Dlatego większość z nas posiada teleskopy tych właśnie marek.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz podać link do tego sprzętu, bo ja jakoś nie znalazłem. ale tak jak przedmówca mówił nie celuj w tego producenta, skup się właśnie na sky watcherach celestronach. dobra jakość za rozsądną cenę.

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego się nie stało. Połączyłem wątki i po sprawie.

Śmigajcie do Kato i wybierzcie jakiś sprzęcior dla kumpla, kupiony w dobrym sklepie. Ja myślę, że Synta 6" może Wam się wizualnie nie spodobać, to znaczy forma teleskopu na dobsonie. Nie jest to oczywiście żaden wyznacznik. Wygląd się nie liczy, a możliwości. Ale wiem jak to wygląda ze strony laika. Refraktor jakoś tak bardziej "przypomina" teleskop :) A wiadomo, że radocha musi być z prezentu i pokaz, a nie zdziwienie (gdzie tu się w ogóle patrzy? co to za skrzynka? itp.) :D

Myślę, że możecie celować w refraktor 90/900. Jest całkiem przyzwoity, niezły na początek. Musicie rozmówić się ze sprzedawcą co do montażu. Bo EQ-2 jest znośny, ale nieco się trzęsie. AZ-3 jest twardszy stabilniejszy, ale ciężko będzie operować w zenicie. Pomacajcie na miejscu obydwa montaże, wypróbujcie jak chodzą, jak się poruszają, popatrzcie w okular i postarajcie przetestować drgania.

Chodzi mi o te dwa modle:

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-sk909az3,d815.html

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-sk909eq2,d816.html

A jak zostanie kaski, to może od razu jakiś okular mu dokupicie. Żeby miał na początek coś więcej.

 

pzdr

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie? nie będzie więcej widać? W tym celestronie coś napisali o możliwości podłączenia lustrzanki (gość jest zapalonym fotografem) wiadomo, że to pewnie żadna rewelacja ale zawsze..

 

 

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-celestron-astromaster-130eq-motor-drive,d1547.html

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-bkp13065eq2,d698.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę będzie więcej widać. Ale nadal pozostajemy przy montażu EQ-2. CG-3 Celestrona to mniej więcej to samo co EQ-2. Ten montaż nie bardzo nadaje się do astrofotografii. Nie ma lunetki biegunowej, a nawet miejsca na lunetkę biegunową (żeby fotografować niebo, trzeba ustawić montaż na biegun niebieski, czyli Gwiazdę Polarną). Trzeba dokupić silnik do powadzenia. A i tak da się tylko prowadzić w osi RA. Więc fotografia na tym montażu to taki trochę pic na wodę.

Do astrofoto minimalnie montaż EQ3-2

http://deltaoptical.pl/montaz-sky-watcher-eq3-2-glowica-przeciwwagi,d1370.html

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.