Skocz do zawartości

Hantle w Ha-alpha


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Ten obiekt nie daje mi spokoju w tym sezonie i postanowiłem do niego podejść z dłuższymi czasami.

Miałem nadzieję że uda mi się wyciągnąć halo wokoło mgławicy które jakby ledwo co majaczy (albo mnie już majaczy w oczach szczerbaty.gif )

Niestety temperatury nie do focenia - spadła mi podczas sesji z 28stC icon_exclaim.gif do 23stC i nie dorobiłem darków do niższej temperatury więc jak dorobię darki podejdę do materiału jeszcze raz flirt.gif

Lekki crop dla zamazania poświaty wynikającej z braku darka.

Ogólnie 12 klatek po 800sek Ha-alpha 7nm (160 minut luminacji) chyba trochę za mało wyszło jak na tyle materiału

Sprzęcior ten sam KP150/750+MPCC, DSI III Pro, HEQ-5 Syntrek

m27_ha_13min_x10_8bit_gotowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak przycięte i wycięte, wyczernione tło że nie da się tego halo czy nawet okolic mgławicy zobaczyć. Musisz mieć nieskalibrowany poprawnie monitor, albo jakieś dziwne ustawienia w programie do obróbki? Nie wiem, ale na pewno tło jest zbyt mocno wycięte.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcową fotę sprawdzam na trzech różnych monitorach. Oczywiście żaden nie jest profi skalibrowany.

Rzeczywiście mam problem w PSie bo jak obrabiam czarno - białe zdjęcia to nie radzę sobie z profilami - co innego mam na Photoshopie co innego później pod Windowsem po zmianie z 16bit na 8bit do jpega

i wydaje mi się że każde forum inaczej pokazuje moje zdjęcie. masz na to jakąś radę beerchug.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PSie, ja zawsze na B&W fotografii daję: View - >Proof Setup -> Windows RGB i zaznaczone mam Proof Colors w View. Wtedy jest u mnie OK, ale nawet nie wiem co te opcje robią - drogą eksperymentalną doszedłem, że wtedy jest dobrze.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

read.gif też tak mam ustawione huh.gif

A jak u Ciebie wyglądają ustawienia Color Settings w CS2 jest w menu Edit bo zauważyłem że mam ustawione jakieś dziwne profile help.gif

W PSie, ja zawsze na B&W fotografii daję: View - >Proof Setup -> Windows RGB i zaznaczone mam Proof Colors w View. Wtedy jest u mnie OK, ale nawet nie wiem co te opcje robią - drogą eksperymentalną doszedłem, że wtedy jest dobrze.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ustaw po prostu menu=> image/mode/RGB color pipetą pozaznaczaj na zdjęciu parę najciemniejszych miejsc i tak kręć krzywymi żeby wartość tła wynosiła ok 20, bo teraz masz ok. 13

 

mi ostatnio wyszło coś takiego:

M27Ha5x900.jpg

tu poziom tła ma wartość ok 20-23

a to 5 klatek po 900 sek i ta otoczka ledwo majaczy

a sprzęt to fli8300 w SC8 na EQ6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja też nigdy nie mieszałem w tym menu a mam zupełnie inaczej jeżeli chodzi o ustawienia RGB oraz Gray. Ustawiłem tak jak jest u Ciebie i spróbuję obrobić jeszcze raz.

Wrzuciłem na szybko swoje zdjęcie pod nowe ustawienia i rzeczywiście tło jest zbyt ciemne flirt.gif

Dzięki wielkie Krzyśku friends.gif

Szczerze mówiąc nigdy do tego menu nie zaglądałem. Jest tak, jak na załączonym screenie.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

w tym szkopuł Sumas że jak przestawiam się na RGB zmienia mi się drastycznie jasność i kontrast zdjęcia, podobnie jest po ustawieniu z 16bit na 8bit.

Fakt faktem że mam jeszcze dziwne przyzwyczajenia z czasów focenia Canonem. Przyciemnionym tłem do poziomu 4:4:4 przykrywałem niedoróbki flata i darków i kolorowego szumu rolleyes.gif

Dla mnie to Twoje halo to marzenie. Spodziewam się że u mnie świecenia moją kamerką w nieskończoność nie sięgnie do pięt Twojej g.gif

a może ustaw po prostu menu=> image/mode/RGB color pipetą pozaznaczaj na zdjęciu parę najciemniejszych miejsc i tak kręć krzywymi żeby wartość tła wynosiła ok 20, bo teraz masz ok. 13

 

mi ostatnio wyszło coś takiego:

M27Ha5x900.jpg

tu poziom tła ma wartość ok 20-23

a to 5 klatek po 900 sek i ta otoczka ledwo majaczy

a sprzęt to fli8300 w SC8 na EQ6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja po naprawie profili czy jest lepiej w Waszym odczuciu czy jeszcze za ciemno ?

Niestety wylazł szum ale myślę że go trochę wyeliminuję przy dorobieniu wszystkich darków.

Sesja była robiona w przedziale temperatur 28-23stC compress.gif

 

poprawka.jpg

Edytowane przez coy_coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem szaleje mi oś DEC bo zabrałem się za rozbieranie montażu który bardzo fajnie pracował tylko miał typowe "charczenie" osi podczas goto

Teraz osie chodzą cicho ale za to pojawił się błąd prowadzenia oscylujący czasem do 1 piksela. Jak mi się to przypomni to staję przed lustrem i sobie pokazuję fool.gif

Muszę jeszcze raz rozebrać wszystko i zobaczyć co się dzieje flirt.gif

Jak dla mnie, teraz jest bardzo dobrze, a szumem się nie przejmuj tak mocno - on musi być. Większy problem tutaj, to lekkie pojechanie gwiazdek. Gdyby nie to, byłoby już naprawdę rewelacyjnie :)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem szaleje mi oś DEC bo zabrałem się za rozbieranie montażu który bardzo fajnie pracował tylko miał typowe "charczenie" osi podczas goto

Hehe :) Ja to charczenie mam chwilami aż przerażające - takie dziwne dźwięki, że można się przestraszyć, ale widzę po Twoim przypadku że nie ma sensu ruszać nic dopóki montaż pracuje bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem g.gifna forum piszą że nie jest to normalny objaw i zagraża żywotności montażu.

Z drugiej jednak strony rozmawiałem z gościem od którego kupiłem montaż i podobno on dzwonił w tej sprawie do Delty gdzie mu powiedziano że jest to normalne w montażach klasy HEQ-5/EQ-6. Wiem że część forumowiczów z powodzeniem wyeliminowała charczenie, u mnie też się poprawiło ale w osi RA natomiast w osi DEC musiałem zrobić coś nie tak. Ogólnie objaw mam taki że jeżeli odstawię ślimacznicę od koła to mam charczenie w goto ale za to zębatki te przy silniku działają lekko i płynnie - ruchem palca mogę przekręcić całą osią , natomiast jak dosunę ślimaka DEC do koła zębatego to goto działa cicho ale wtedy zębatki działają ciężko i trudniej je palcem przekręcić.

Nie mogę znaleźć punku pośredniego i tutaj cały szkopuł.

TUTAJ jest trochę lektury na ten temat

Hehe :) Ja to charczenie mam chwilami aż przerażające - takie dziwne dźwięki, że można się przestraszyć, ale widzę po Twoim przypadku że nie ma sensu ruszać nic dopóki montaż pracuje bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ustaw po prostu menu=> image/mode/RGB color pipetą pozaznaczaj na zdjęciu parę najciemniejszych miejsc i tak kręć krzywymi żeby wartość tła wynosiła ok 20, bo teraz masz ok. 13

 

mi ostatnio wyszło coś takiego:

M27Ha5x900.jpg

tu poziom tła ma wartość ok 20-23

a to 5 klatek po 900 sek i ta otoczka ledwo majaczy

a sprzęt to fli8300 w SC8 na EQ6

 

Sumas, ta fotka jest super!

Lubie to :)

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.