Jump to content

Archiwum "starego" forum już DZIAŁA!


ntwwoit
 Share

Recommended Posts

Siedziałem pół nocy i jeszcze parę godzin dzisiaj rano, ale w końcu udało mi się zrobić jako tako przejrzyste archiwum naszego "starego" forum...

 

>> http://www.astro.leszno.net/archiwum-forum/ <<

 

nawet smile zmajstrowałem ;)

 

oczywiście jest wiele mankamentów (w końcu musiałem zmontować wszystko od podstaw)... kilka ważniejszych problemów to:

1) brak podziału tematów na grupy... <- nie było tych informacji w podstawowym backupie bazy, ale może jeszcze się to jakoś dorobi

2) brak sortowania tematów - no niestety w mySQL bardzo łatwo się żongluje rekordami danych, ale zrobienie sortowania danych wyjętych z plików tekstowych wymaga trochę czasu...

3) czasem nie wiem dlaczego zamiast 'buziek' pojawiają się 'puste' obrazki (mało ważne)

4) wstawione w postach linki nie działają (ale obrazki już się otwierają) -> muszę nad tym trochę pomyśleć...

 

Jeśli pojawiają się jeszcze jakieś problemy to proszę o info do mnie na priva.

Link to comment
Share on other sites

zaraz, zaraz, spokojnie... ;D

 

ja tylko napisałem programik w C++, który podzielił bazę dostarczoną przez Bartka (4,4MB) na 502 pliki tekstowe - każdy to jeden temat z forum, a dane zapisał w nich w zjadliwy sposób

 

potem napisałem programik w PHP, który jest uruchamiany na serwerze za każdym razem, gdy ktoś chce otworzyć wybrany przez siebie temat i generuje mu HTMLa, który wygląda jak wygląda ;) hehe

 

 

Powiedzmy, że jest to czyn społeczny

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

To już dużo bo można coś znaleźć ze starszych ważnych rzeczy ale dalej zajmuje to masę czasu, może jeszcze da sie to poukładać w wątki  ::) ::) ::)

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki !

To nieuporządkowanie ma swoją zaletę, a mianowicie zmusza do przejrzenia wszystkich tematów i można wychwycić coś ciekawego, na co wcześniej się nie zwróciło uwagi.

Link to comment
Share on other sites

jeśli zdobędę fragment bazy, w którym znajduje się przyporzątkowanie tematów do grup tematycznych - to i będzie uporzątkowanie - na razie jednak wszystko jest "uporzątkowane" wg kolejności pojawiania się tematów na forum

 

jeśli ktoś szuka jakiegoś tematu - to najlepiej niech wykorzysta wyszukiwanie tekstu na stronie - łatwo można znaleźć interesujący nas temat

 

a propo wyszukiwania - być może zrobię do tego bardzo prostą wyszukiwarke, która wskarze tematy, w których pojawiało się wyszukiwane słowo (słowa), ale to musi trochę poczekać

Link to comment
Share on other sites

oryginalną to trzebaby zrobić... kto się zgłasza na ochotnika do pisania samemu forum (praktycznie nic z tego nie mając, oprócz pochwały Janusza), a ponadto poświęcając na to powiedzmy 1 dzień?

 

oto drużyna Yabbowców, którzy pisali to forum (bynajmniej nie w jedno popołudnie): http://www.yabbforum.com/team.php

 

 

- - -

 

tak przy okazji:

 

kiedyś były takie czasy, że grę komputerową pisał jeden człowiek w wenie twórczej w czasie 1-2 dni...

 

teraz przy pisaniu nowych gierek siedzi sztab programistów, grafików, dźwiękowców i naukowców (choćby zajmujących się odwzorowaniem ruchów postaci), a budżet dorównuje hollywoodzkim filmom

 

niemniej jednak niektóre gry, czy programy nad którymi siedziało kilku programistów i kilkunastu grafików (no i parę innych osóB) da się zrobić samemu (np. takie Command & Conquer - prościzna, tyle, że bez filmików), ale ile to zajmie ... niech przykładem będzie tu autor "Katedry" ;)

 

- - -

 

no właśnie ile to zajmie czasu ... - to jest moja odpowiedź dla Janusza ;) hehe

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

No coż Bartku!!!

 

Każdy powinien dla dobra sprawy zajmować sie tym na czym się dobrze zna, ja znam się na optyce i budowie teleskopów i pomagam jak mogę, chyba wiesz ile to czasu zajmuje sadzac po ilości postów!!!

Cienki jestem w informatyce i jako pospolity klikacz w klawiaturę i myszkę nie wiele wam mogę pomóc w reanimacjii bazy.

Gdyby w tym kraju każdy zajmował się tym na czym sie naprawdę zna bylibyśmy zapewne drugą Japonią a tak to mamy polskie piekiełko postkomunistyczne.

Link to comment
Share on other sites

spoko, dzięki... czego to się nie zrobi dla forumowiczów...

 

Marcus - niestety to się nie nada, bo trzeba by przygotować kilka wersji bazy (w różny sposób posortowanej), lub zrobić dodatkowe pliki z danymi na temat sposobu układania rekordów, ale każdorazowe otwarcie archiwum oznaczało by kupę roboty dla serwera... chociaż i tak dałem mu trochę odpocząć bo pliki tekstowe z tematami z forum umieściłem na serwerze Onetu (Republiki), a nie na moim...

 

//

kurcze coś ten internecik dzisiaj nie za bardo u mnie działa... nie otwiera mi się moje ulubione radyjko internetowe, a serwer z moją stronką lezy i kwiczy od rana (przez to nie uda mi się pobic granicy 2500 odwiedzin na stronce, w tym miesiącu mam "tylko" 2442, czyli 79 dziennie - kolejny rekordzik ;) )

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.