Skocz do zawartości

Sierpniowy Księżyc 2010


Andromeda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W dniu wczorajszym były całkiem niezłe warunki do fotografowania Księżyca i Jowisza. Ponieważ mój urlop zaczął się od 2 sierpnia 2010r. więc spakowałem swój sprzęt obserwacyjny i udałem się na północ Polski . Oto pierwsza fotka – Księżyc na jeden dzień przed ostatnią kwadrą. Zdjęcie składa się z trzech fotografii. Fotki zostały połączone w całość i oto efekt końcowy. Do sfotografowania Księżyca wykorzystałem teleskop firmy SOLIGOR, który współpracuje doskonale z moim montażem paralaktycznym HEQ Pro Sync Scan + GOTO.

 

Dane do foto:

 

Teleskop 8" firmy Soligor

Autor: Marek Zawada

Miejsce wykonania foto: Okolice Ciechanowa

Aparat: Canon EOS 450D

Data ekspozycji: 02.08.2010 r.

Czas ekspozycji: 01:34 AM

 

 

Ksiezyc_02-08-2010.jpg

Edytowane przez Andromeda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Śliczna fotka!

 

Tylko dlaczego księżyc jest "czekoladowy" ? Zamierzony efekt czy problem z balansem bieli?

 

 

To efekt zamierzony, z reguły kolor Księżyca na fotografii zależy od tego na jakie wysokości zostanie zrobiona owa fotografia.

 

Nieraz można zastosować odpowiednie filtry fotograficzne lub ustawić parametry Np. Sepia w naszym aparacie fotograficznym.

 

Ja wykonałem te trzy fotki w formacie RAW. w związku z tym mogę dowolnie manipulować pikselami na cyfrowej fotografii.

 

Można również uzyskać efekt 3D stosując do tego okulary 3D. Ale do tego będzie potrzebny odpowiednie oprogramowanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszą być bardzo dobre lornetki (1.5 tyś / szt) - wyraziste, obraz jak brzytwa, bo "obiektywnie" to obraz będzie dwa razy mniejszy niż powyższy - na typowym monitorze oglądany. Niemniej jestem w stanie w to uwierzyć bo ten obraz powyżej - choć ładny - to ostry jak żyleta miejscami nie jest ;)

 

a jakie to kolorki te w lornetce - i czego - detalicznie ?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jakie to kolorki te w lornetce - i czego - detalicznie ?

Samego Księżyca w różnych porach - zwłaszcza obserwowanego przed i podczas zmierzchu, nieba i chmur wokół niego, czasami halo. Prawie zawsze jest piękny, nawet w dzień, jak wczoraj rano.

Żegnam Was na 2 tygodnie - przedrepczę Tatry Zachodnie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź gaz pieprzowy na niedźwiedzie (i złoczyńców) i skarpetki na zapas - bo jakbyś nie wrócił to kto by mi tu odpowiadał na moje posty tak szybko i fachowo i odważnie {gdy inni tajemniczo milczą po moich postach}?

 

a w sumie coś mi przypomniałeś - odkąd mam teleskop nie zerknąłem na Łysego przez lornetke ani razu - UPS

 

a czy Ty masz jakiś teleskop - przepraszam jeśli to zbyt osobiste pytanie ale w tym kontekście ... :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.