Skocz do zawartości

Kamera Alarmcom VCM211-LV


Geerly

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam leżącą kamerę Alarmcom model VCM211-LV i zastanawiałem się, czy nie można jej jakoś podłączyć do komputera.

Ja nie znam się na takich sprawach, dlatego w ogóle nie wiem co jest na niej napisane.

Proszę Was o pomoc w tej sprawie, by podłączyć ją do komputera.

Znalazłem dokument .pdf, w którym są obrazki tej kamery, prawdopodobnie pomogą:

http://ochrona.info/download.php?file=35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jest tańsze rozwiązanie ok 15Ozł - tylo kosztuje odpowiednia przejściówka z filtrem , która zamienia sygnał Video na cyfrowy , można wówczas podłączyć ja do PC lub laptopa.

 

Ja takiej używam z kamerą przemysłową Video - Mintron .

 

Postaram się znaleźć w sieci dla ciebie taką przejściówkę - pozdrawiam Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kamera ma standardowe złącze BNC

potrzebujesz kabel mający z jednej strony złącze BNC, a z drugiej RCA do grabbera

możesz też zastosować kabel mający dwa złącza BNC i przejściówkę na RCA

sądząc po danych producenta jest to całkiem przyzwoita kamera ale chyba prościej i taniej będzie kupić webkamerkę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przejściówka BNC do RCA i Video grabber? To nawet nie wyjdzie tak drogo.

 

Z tą kamerą to nie chodzi, by kupić inną. Po prostu chcę ją podłączyć, bo jestem jej ciekaw.

 

//edit:

 

Video grabber ma 3 wyjścia chinch...którym z tych miałbym wtedy się podłączać do przejściówki?

Edytowane przez Geerly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video grabber ma 3 wyjścia chinch...którym z tych miałbym wtedy się podłączać do przejściówki?

ten podlinkowany grabber nie ma ani jednego wyjścia CINCH

ma za to 3 wejścia RCA, z czego 2 to wejścia audio i jedno wejście video (zwykle żółte) oraz dodatkowe wejście S-VIDEO

tak przynajmniej stoi w opisie

 

policz dokładnie koszty:

- grabber

- zasilacz do kamery

- kable i przejściówki

- obiektyw C/CS lub złączka do teleskopu czy innego obiektywu

- przesyłki

 

to w sumie wyjdzie dużo więcej niż warta jest ta kamera i znacznie więcej niż webkamerka

... a przy okazji czy masz pewność, że jest ona sprawna i warto ponieść te koszty?

podłącz ją najpierw do telewizora i sprawdź czy działa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ja się naprawdę nie znam..

Dobra..a jak podłączyć ją do telewizora? Muszę zakupić wszystko oprócz przejściówki i grabbera, tak?

 

 

Edit:

Po co obiektyw? Wiem, pytanie może nie na miejscu dla was.. ale jeśli chcę używać tej kamery to potrzebuję obiektywu?

Edytowane przez Geerly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizory dość często mają wejście sygnału wizji (composite video) na wejściu RCA więc wystarczy podłączyć kamerę do tego wejścia. Jeśli takiego nie ma to można podłączyć ją przez eurozłącze ale wtedy trzeba kupić kolejną przejściówkę (euro/RCA)

najprościej kupić przejściówkę BNC/RCA i wkręcić ją w kamerę, a potem już kablem cinch połączyć z telewizorem

 

kamera musi mieć obiektyw, który rzutuje obraz na przetwornik. Dokładnie tak samo jak aparat fotograficzny czy oko

możesz kupić obiektyw do kamerki przemysłowej lub jako obiektyw wykorzystać obiektyw od aparatu fotograficznego czy teleskop ale wtedy potrzebna będzie odpowiednia złączka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..no dobra.

Myślę, że obiektyw już jest w kamerze, chyba, że nadal coś mylę.

 

Najpierw sprawdzę, czy działa kupując zasilacz, przejściówkę i kabel CINCH. Dzięki za wszystko, naprawdę. Odezwę się po wszystkim.

Edytowane przez Geerly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.