Skocz do zawartości

Moja pierwsza fotka - księżyc.


anum

Rekomendowane odpowiedzi

Moj pierwszy księżyc, fotka zrobiona dziś po dłuugim chłodzeniu przez mój "bezużyteczny achromat o badziewnej optyce i wadach optycznych na poziomie taniego okularu", nie no tak na poważnie SW R-90/910, okularki synta uwa 58 7mm i synta uwa 66 15mm, aparat nokia E90 3,2mpx autofocus.

 

Edit: Miałem jeszcze filtr polaryzacyjny (30%) wkręcony w kątówce

 

95637829.jpg

 

 

57009330.jpg

 

 

Mile widziana krytyka, jest jak jest bo zdjęcie robione komórką, choć z całkiem przyzwoitym aparatem jak na komórkę, żadnej obróbki nie bylo, jedynie "convert to greyscale :)

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej obróbki nie bylo, jedynie "convert to greyscale :)

 

To tak, jak podczas prognozy pogody: w całej Polsce słonecznie, tylko na Mazurach, na Pomorzu, w Wielkopolsce i Małopolsce deszcz ;)

 

A tak na poważnie, to jest to duuużo lepszy obrazek, niż moje pierwsze zdjęcie Księżyca robione w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku (dodatkowo fotograf musiał się nauczyć obrabiać takie zdjęcia). Widać, że ekspozycja jest trochę za długa i chyba efekt trzymania komórki w ręce, czyli niezgranie osi optycznych. A może miałeś ją jednak przytwierdzoną jakoś do lunety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jak podczas prognozy pogody: w całej Polsce słonecznie, tylko na Mazurach, na Pomorzu, w Wielkopolsce i Małopolsce deszcz ;)

 

A tak na poważnie, to jest to duuużo lepszy obrazek, niż moje pierwsze zdjęcie Księżyca robione w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku (dodatkowo fotograf musiał się nauczyć obrabiać takie zdjęcia). Widać, że ekspozycja jest trochę za długa i chyba efekt trzymania komórki w ręce, czyli niezgranie osi optycznych. A może miałeś ją jednak przytwierdzoną jakoś do lunety?

 

 

Z ręki robiłem :D Ale żeby było stabilniej oparłem jeden łokieć o parapet a drugi o kolano, ale wiesz i tak cośtam podrgało.

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ręki robiłem :D Ale żeby było stabilniej oparłem jeden łokieć o parapet a drugi o kolano, ale wiesz i tak cośtam podrgało.

 

To widać. Niestety tak się nie da wyeliminować drgań, a ustawienie w ten sposób aparatu na osi optycznej teleskopu jest bardzo trudne.

 

Nie wiem, czy zaglądałeś na wątki traktujące o fotografowaniu telefonem, ale jeśli nie, to zajrzyj tu i tu. Ten drugi link co prawda jest o fotografowaniu aparatem kompaktowym, ale to prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać. Niestety tak się nie da wyeliminować drgań, a ustawienie w ten sposób aparatu na osi optycznej teleskopu jest bardzo trudne.

 

Nie wiem, czy zaglądałeś na wątki traktujące o fotografowaniu telefonem, ale jeśli nie, to zajrzyj tu i tu. Ten drugi link co prawda jest o fotografowaniu aparatem kompaktowym, ale to prawie to samo.

 

 

Zajrzę :) Ale raczej nie będę zbyt kombinować, jeśli będę chciał więcej focić to kupię po prostu webcama i złączkę i będzie po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na komórkę to swietne, szczególnie to górne. Już miałem krytykowac że jest przepalone, ale pewnie taki aparat nie ma możliwości ręcznego ustawienia paramterów. Jeśli ma to pamiętaj, że lepiej minimalnie niedoświetlić niż prześwietlić. Jak prześwietlisz to już mogiła, nic z tego nie wyciągniesz. A jak niedoświetlisz to jeszcze jest z czym walczyć.

 

EDIT: jeśli masz regulowany filtr polaryzacyjny to przyciemnij go nieco

Edytowane przez macciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.