Jump to content

Czy ktoś widział drabinkę do półmetrówki


Guest
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie - Astrospędowicze będą zapewne wiedzieli o co chodzi. Niestety gdzieś się nam zawieruszyła podczas wieczornych testów ??? Może ktoś przez pomyłkę załadował do auta jako swoją. Dajcie znać w razie czego.

 

Mam nadzieję że wszyscy już dotarli w całości do domów i nikt się też nie zatruł podczas nocnych "obserwacji"  ;D

Link to comment
Share on other sites

Stała w salce ze sprzętem - taka metalowa.

Chyba trzeba bedzie kupić nową i wyższą o jeden stopień bo ledwo sięgałem do okularu jak obserwowano w zenicie. A w dowodzie mam napisane wysoki (raptem 172 cm wzrostu).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. Pytaliśmy na recepcji przed wyjazdem, ale nikt nie widział. Trochę szkoda bo bez niej przez "półmetrówkę" można sobie pooglądać obiekty co najwyżej przy horyzoncie ;). Może rzeczywiście przydałaby się troche większa, ale ta była dosyć wygodna w transporcie i nawet ciężar Jurka B. wytrzymywała.  ;D

Link to comment
Share on other sites

Może to i dobrze bo Pawłowi przydała by się bardziej stabilna drabinka . Polecam wizytę w Castoramie lub zamówić na miarę u stolarza (z poręczami ). Pozdrawiam Piotr Z.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Miras proponuję abyś został opiekunem tego działu, znowu piszsz nie bardzo na temat odwodząc nas od  trochę drażliwego tematu wsiąkniętej drabinki ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Janusz co ty masz dzisiaj jakiś kiepski dzień czy co. Poczytaj co napisał PiotrZ, a potem na mnie napadaj. Jak się odemnie nie odstosunkujesz to zacznę gryźć jak ty mojego kolegę Kubę. ;D.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Ja nie napadam tylko proponuje Ci objęcie Katedry

;) ;) ;)

Post Piotra Z. jest rzeczowy i realny a Ty jednak bujasz w obłokach.

Ziemia do Mirka puk puk...

A dzień miałem rzeczywiście ciężki jak każdy poniedziałek z urywającym się firmowym telefonem :(

Link to comment
Share on other sites

Mnie ciągle po głowie chodzi pomysł wykonania stabilnego mini podestu z poręczą właśnie u zdolnego stolarza . Mam tu na myśli właśnie teleskop Pawła jak i mój nowy . Taki podeścik powinien być rozkręcany na śruby motylkowe i szybko składany . Może zamówimy od razu dwa dla mnie i dla Pawła ? Pozdrawiam Piotr Z.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się też oberwało i to za niewinność , zdjęcia astroamatorek na necie wprowadziło moją żonę w zły humor . Na zdjęciu była pewna ładna blondynka i żona pomyślała że jej nie przepuściłem . Pozdrawiam Blondynkę , następnym razem nie przepuszczę . Pozdrawiam Piotr Z. ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Aquarius

No to mamy straty bojowe. Ja wyjechałem jako ostatni, a przed wyjazdem sprawdziłem salę na okoliczność pozostawionego sprzętu. Znalazłem i zabrałem tylko Janusza W. transparent "PICCOLO". Drabinki nie było. Na sali pozostało tylko mnóstwo okrągłych, szklano aluminiowych astroodpadów.

 

 PS. Szkoda drabinki. Rzeczywiście dzielnie wytrzymywała mój ciężar.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Jak się pracuje w niedzielę to są potem takie skutki w domu, cholera uroki katolickiego wychowania :( >:(:o

Link to comment
Share on other sites

Guest Aquarius

Tak przy okazji, to drabinka też była aluminiowa. Może wylądowała wśród surowców wtórnych ???

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Raczej została po obserwacjach przed ośrodkiem i rana na miejscu nie doczekała, czy ktoś ją wnosił w nocy do ośrodka a może stoi nadal koło ławki na trawniku zasypana śniegiem, tam osobiście nie szukałem ;)???

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.