Skocz do zawartości

wreszcie pogoda jest jako taka :)


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

No i d....pa znowu będzie 2 miesiące OZC . :(

A widok przez półmetra Pawłą zachwycał i długo zostanie w pamięci ,żeby tak było trochę ciemniejsze niebo...

A dziś niestety przy dojechaniu do obseratorium w ciągu 10 minut zrobiły się chmurwy i zostały nam tylko obserwacje lotniska na Balicach i Jowisza :shock: na laptopie który zaniosłem w pole jekieś 50 m przez BPC 26x70 MateuszaZ. niezła jazda była :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d....pa znowu będzie 2 miesiące OZC . :( 

A widok przez półmetra Pawłą zachwycał i długo zostanie w pamięci ,żeby tak było trochę ciemniejsze niebo...

A dziś niestety przy dojechaniu do obseratorium w ciągu 10 minut zrobiły się chmurwy i zostały nam tylko obserwacje lotniska na Balicach i Jowisza  :shock: na laptopie który zaniosłem w pole jekieś 50 m przez BPC 26x70 MateuszaZ. niezła jazda była :lol:

 

Na pierwszym zdjęciu Janusz i Darek grają w krwawą wersję gry-rzut pingwinem :twisted:

 

Ostatnie zdjęcie przedstawia Jowisza w projekcji okularowej przez BPC26x70 (pojedyncza klatka, bez stackowania)

 

p.s. dobre były te pączki Darek ,dzięki !!!

Resize of DSCN4136.JPG

 

Resize of DSCN4146.JPG

 

Resize of DSCN4147.JPG

 

Resize of DSCN4154.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No cóż, pogoda nas wystawila do wiatru to wyładowaliśmy się brutalnie na pigwinie i w ten sposób wyluzowni wróciliśmy spokojnie do domów nie przynosząc tem zbędnej agresji po nieudanych obserwacjach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w ciągu dnia obserwowałem Wenus i zniecierpliwiony oczekiwałem pogodnej nocy :D . Jednak podobnie jak u was około 20 pojawiły się chmury, które szczelnie pokryły niebo :x, a dzisiaj od samego rano ponuro i znowu guzik z obserwacji :Cry: .

Być może dzisiaj będzie podobnie jak wczoraj, tyle że na odwrót, czyli o 20 niebo się rozpogodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dokańczając opis Obserwacji przez Turowe 50cm zapomniałbym o kilku mgławicach planetarnych oglądanych przez to działko a będących obecnie specjalnością obserwacyjną jego właściciela a tak wygladaliśmy przy tym "niewielkim" telepie z Naglerkiem 31 w wyciągu złowieszczo wiszacym mi nad głową, Tur w środku a Darek od lewej 8)

Obserwacje_u_Tura.jpg

He he zapewne się zastanawiacie gdzie jest drabinka obserwacyjna???

No niestety musiała w tym czasie znaleźć inne, równie praktyczne zastosowanie przy robieniu tej fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , Janusz , Darek zazdroszcze Wam tych widoków , mam nadzieje ze pogoda dopisze w Bieszczadach i każdy będzie miał przyjemność zobaczenia kolorów w M42 :D:) :shock:

 

kiedy była pogoda akurat byłem na Słowacji w Małej Fatrze i też było przepiękne niebo , ale niestety byłem bez sprzetów :( ( rodzinny wypad na narty )

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety jak się jedzie gdzieś wspólnie z rodziną to nie ma miejsca na teleskop :( teraz jechalismy vanem w 7 osob i nawet statywu nie wziąłem bo nie było go gdzie upchać :(

 

a myśle nad jakimś trawlerkiem rzedu 80-100 mm semiAPO ok f/6 który można by też wykorzystać do fotografowania ptaków i astrofoto , Megrez II jest w miare rozsadnym kandydatem , ale wydaje mi się że 80 mm może być mało ... w sumie nie miałem jeszcze okazji patrzeć przez Megrez'a - może w Bieszczadach się uda :)

 

ciekawe kiedy wyjdzie Megrez 100 i jaka będzie jego cena ...

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naszych obserwacji warto dodać, że zrobiliśmy mały trening odszukiwania obiektw Messiera, czyli m 42, m 81, m 82, m 97, m 108, m 109, m 51, m 101, m 44, m 13, m 92, m 84, m 86 ( z całym łańcuszkiem Markariana), m 96, m 95, m 1, m 45, m 36, m 37, m 38, m 46, m 47.

To oczywiście rozgrzewka przed Bieszczadami :D

Rozeta w OIII była niezła !

 

PS. Wczoraj "bawiłem" się na weselu, dlatego trochę się cieszę, że pogoda zepsuła się wieczorem. Inaczej miałbym niezłgo kaca obserwacyjnego.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła lista ! ładnie natrzaskaliście tych M-ek ! :) już nie moge się doczekać bieszczadów - oj będzie się działo ... :D:):lol:

 

właśnie pierwszy raz własnoręcznie umyłem lustro główne - jak na pierwszy raz poszło mi nieźle - nie licząc kilku małych rysek 8) ... teraz napewno przez 10 dni będą chmury ...

 

pozdrawiamy

Marcin&Marzena

 

PS faktycznie 100 mm semiAPO może troche kosztować , z drugiej jednak strony jak już kupować to taki z którego będe w pełni zadowolony i posłuży pare latek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Raczej taki który dopakujesz po cichu bez sprzeciwu żony do rodzinnego autka dowalonego wyjazdowymi gratami po dach, pomyśl o tym na spokojnie zanim popełnisz zakup :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.