Skocz do zawartości

M1 jako przymiarka


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj odwiedziłem moją działeczkę w B-stoku, lecz połówka księżyca skutecznie zniechęcała mnie do pozostania na działce. Ale ... siła wyższa...

M1 jako przymiarka (dla mnie) do dłuższych odrobinę czasów naświetlania jak do tej pory, tak do 120-150sek bez guidingu, lub dłużej.

Chyba każdy tak miał na począdku, że ma parcie na każdy obiekt DS jak ma go pierwszy RAZ.

I tak u mnie wyszedł kolejny MESSIER do kolekcji pierwszych zdjęć.

CG5-GT, SW 150/750, sonyA 500, UHC-S

15x120sek1600isoUHC-s+2darki,DSS+Ps+Iris jakoś tak wychodzi moja obróbka.

m1 15x120sek1600isoUHC-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w takich okolicznościach mówi się: Jak na pierwszy raz fajnie wyszło :rolleyes:.

 

Co do techniki fotografowania i obróbki, radziłbym ci zrezygnować na przyszłośc z ISO 1600 przy tym Soniaku, no chyba że machniesz ze 40 zdjęć. Przy 15 ekspozycjach nie jestes w stanie zniwelować tego potężnego szumu w tle. Poza tym jeżeli klatki skalibrowałeś przy użyciu tylko 2 darków, jeszcze bardziej paradoksalnie wzmocniłeś sobie szum.

Moja rada - iso na 800, czas naświetlania ten sam, więcej zdjęć - minimum 30 , masterdark z co najmniej 10-15 darków, a jeżeli mniej, to w ogóle z darków zrezygnuj, zapisz tylko biasy ( tak ze 30) i skalibruj zdjęcia masterbiasem tylko, ewentualne hot-pixele usuwając potem w PS. Zobaczysz wtedy że znacznie spadnie ci poziom szumu, ujednorodni sie tło. a zasięg i tak będzie porównywalny .

Prowadzenie całkiem całkiem wyszło - widać że cg5-gt daje radę.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że źle aż tak wyszło te zdjęcie, jak się mówi " Jak na pierwszy raz fajnie wyszło :rolleyes:. " , przecież nie mówiłem że jest jakaś rewelacja.

Wiem, że dużo brakuje do w miarę doskonałej fotografii, ale jeszcze próbuję pozbierać trochę kasy na resztę sprzętu.

Takie iso i inne ustawienia dałem dlatego, że zastosowałem filtr uhc-s, kosztem dłuższej ekspozycji dałem większe iso, choć mogłem więcej dać tych zdjęć 120 sekundowych i darków.

No, ale i tak jest dobrze, skoro jest jeszcze ktoś, że zwróci uwagę na to kto coś robi.

Z tej nocki jeszcze mała fotka.

9x120sek1600iso+2darki,dss+Ps+iris

m57pi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.