Skocz do zawartości

Canon EOS350D i HUB 7 portowy


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat otóż chciałem pod huba 7 portowego podłączyć : montaż, guider. aparat i długie czasy w aparacie.

 

Wszystko działa jak należy, ale jak podłącze długie czasy to po włączeniu aparatu robi on niekontrolowane ekspozycje znowu jak długie czasy podłącze do osobnego portu USB w laptopie z pominięciem huba to po włączeniu aparatu wszystko działa jak należy.

 

Może spotkaliście się z takim problemem ? Może i idzie go rozwiązać  ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hub D-Link 7 portowy z tych lepszych prawie za 100. Tak samo działa z zasilaniem i bez, ale na razie wpadłem na inne rozwiązanie. Podłączam wszystkie urządzenia do huba ale bez podłączonego kabelka na długie czasy od strony aparatu. Dopiero jak włączę aparat i pojawi się komunikat na laptopie że aparat jest dostępny to dopiero wpinam w gniazdko jack kabelek i na razie to działa i nie robi niekontrolowanych ekspozycji. To taki półśrodek możne ten typ tak ma nie wiem bo nikt takiego przypadku nie opisywał ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, ale po kilku próbach zwalczenia tego problemu dałem spokój, bo jak w domu wszystko jako tako zadziałało, to w polu wszystko się psuło i traciłem tylko czas... :(

Kabelek do sterowania Canonem wpinałem nie przez hubba a bezpośrednio do lapka, ale teraz już mam to z głowy, bo mam programowalnego pilota bezprzewodowego i jest to luksus na maxa, zwłaszcza jak będe focił szerokie kadry, do których nie potrzebuje guidingu, czyli laptopa :)

Tobie radze pomyśleć o tym samym, jeśli zamierzasz focić nadal Canonem. Jeśli planujesz kamerke dedykowaną, to szkoda kasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a już myślałem że to mój aparat tylko tak ma. Przy opcji 1 podłączenie kabelka do długich czasów bezpośrednio do lapka działa mi bez problemu. I możne przy tym zostanę, ale wypróbuję jeszcze w polu opcję 2 po włączeniu aparatu i pokazaniu się komunikatu na lapku dopiero podłączenie kabelka od strony aparatu. Na razie muszę focić Canonem, kamerka dedykowana to na razie marzenie ;) 

 

Wrócę z odpowiedziami jak te dwie opcje jeszcze raz przetestuje w polu. 

 

Podziękował :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.