Skocz do zawartości

IC59 & 63


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

IC 63 to słaba mgławica emisyjna znajdujący się w konstelacji Kasjopei w odległości około 600 lat świetlnych od Ziemi. Została odkryta w 17 stycznia 1890 roku przez Isaaca Robertsa.

Mgławica IC 63 znajduje się w odległości zaledwie kilku lat świetlnych od gwiazdy Gamma Cas przez którą jest jonizowana. Wspólnie z mgławicą refleksyjną IC 59 tworzą obiekt skatalogowany w katalogu Sharplessa jako Sh2-185.

 

 

Zdjęcie zrobione w technice HaRGB co akurat podniosło poprzeczkę jak dla mnie. Sygnał Ha pozwala ograniczyć liczbe wiec wizualnie to może i "in plus". Docelowo zamierzam jednak dopalić trochę dobrej luminancji i wszystko jeszcze raz pomieszac w kociołku obróbki.

 

FSQ, 2KXM

 

Większa rozdzielczość http://www.astromarcin.pl/images/nebulas/IC63/ic63_2010_1440.jpg

 

ic63_2010_800.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łaaaaaaadnie :) ale tego Ha to malutko paniedziejku oj malutko :)

Mam nadzieję że się nie pogniewasz za podłączenie się z obrazkiem? :)

Zaczyna mi sie ten wyścig podobać :D

fin1ae.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dając obrazek dajesz mi szanse na konstruktywną krytykę czego nie mógłbym zrobić bez swojego doświadczenia w tym konkretnym obiekcie :)

 

Dla mnie wyciągnąłeś sygnał poza mój poziom tolerancji i te artefakty są mało przyjemne dla oka. Chyba że to kompresja zdjęcia w takim razie poproszę bez kompresji.

 

Wyścig raczej mnie nie pociąga. Mamy podobne setupy więc możemy się bezpośrednio porównywać a to nam powinno obu służyć pozytywnie :) Zasadniczo wydaje mi się ja mogę wyciągnąć mocniej bo sam widzisz że mam dość ciemne tło. A jak jeszcze zrobiłbym resize do Twojego rozmiaru to z sygnałem mogę się jeszcze bardziej bawić. Niuanse ale uwierz mi istotne.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he moja fotka to jest z września :)

Marcin ja też paliłem klatki po 20 minut, razem uzbierałem 6 godzin samego Ha. No taki obiekt, ale ładny bo różny trochę od czysto emisyjnych "biskupich" kolorków Pacmana czy Kalifornii :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjęcie zrobione w technice HaRGB co akurat podniosło poprzeczkę jak dla mnie. Sygnał Ha pozwala ograniczyć liczbe wiec wizualnie to może i "in plus". Docelowo zamierzam jednak dopalić trochę dobrej luminancji i wszystko jeszcze raz pomieszac w kociołku obróbki.

 

 

 

Hej,

 

Po dodaniu luminancji mgławica trochę ginie w mrowiu gwiazd, przynajmniej u mnie tak to wyszło. Może Tobie uda się nad tym lepiej zapanować :)

 

Pozdrawiam

ic59_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc obrabiając swoją fotkę wzorowałem się na zdjęciu Kuby . I faktycznie ten obiekt chyba lepiej widać bez luminancji.

Moja propozycja nieco " wypłaszczona" poniżej :)

fin1afnew.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z luminancja dodaje zabawy z tym aby gwiazdy nie były głównym "tematem" i z czym Qba sobie bardzo dobrze poradził jak dla mnie. Takze lepiej ( ale to musze przecwiczyc samemu) wyciąga się kolorek samych struktur mgławicowych. Ha podpina się pod kanał czerwony a tam jak widać jest sporo niebieskiego który można łatwo zgubić.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.