Skocz do zawartości

Problem z kamerka ToUcam Pro PCVC740k


Dżon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i na początek chciałem życzyć wszystkim dużo dobrego w nowym roku:D

A teraz chciałbym was prosić o pomoc bo mam problem z zakupiona kilka dni temu kamerka Philips ToUcam Pro PCVC740K. Problem polega na tym że po podłączeniu do komputera dioda świeci na czerwono ale kamerka nie daje żadnego obrazu po prostu czarne tło. Kamerke podłączałem bez instalowania sterowników i zastanawiam sią czy to właśnie przez to nie daje obrazu. Próbowałem zainstalować sterowniki z płyty ale wyskakiwał mi komunikat że sterowniki nie są zgodne z systemem. Pobrałem jakieś nowe sterowniki ze strony producenta pod system windows xp i coś tam się niby instaluje ale instalacja nie może dojść do skutku bo wyskakuje ze nie może uzyskać połączenia z internetem. Bardzo bym prosił o pomoc.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Dżon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw instalujesz a potem podłączasz. Żelazna zasada USB. Jeśli masz Win7 to nie uruchomisz (ale jest pewien myk który na to pozwala). Jeśli masz XP to pójdzie, ale musisz odłączyć kamerę, usunąć ją z listy w menedżerze urządzeń i zainstalować soft z płyty CD która jest w zestawie z kamerą albo ściągnąć go ze strony Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki na innym komputerze ale kamerka nadal nie daje obrazy czarne tło i tyle:(

Pisałem do tej osoby od której ją kupiłem i ona twierdzi ze kamerka jest sprawna na 100% bo sama z niej korzystała. Jakieś pomysły co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Sprawdziłem kamerke w sumie na 4 komputerach i na wszystkich było to samo sterowniki się instalowały rozpoznawało kamerke prawidłowo po uruchomieniu kamerki dioda sie zaświecała a obrazu zero czarne tło i nic więcej. Wie ktoś co może być nie tak uszkodzona matryca czy co??

Pozdrawiam Dżon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z firmware'm. Trzeba by go wgrać ponownie. Może sterowniki powodują jakieś konflikty. Tak na odległość trudno zdecydować, co w trawie piszczy.

Zapytam jeszcze o sprawę prozaiczną. Jak ją podłączyłeś do komputera? Czy bezpośrednio do USB, czy przez przedłużacz? Czasem urządzenia USB podłączone przez przedłużacz nie chcą działać. Zasadniczo standard USB nie lubi kabli dłuższych niż 2,5-3 metry.

A masz w komputerze jakieś programy do komunikacji wideo, np Skype'a? Jeśli tak, to zobacz czy będzie działała przez Skype'a. Ja tak kiedyś miałem, że programy Philipsa do przechwytywania obrazu nie działały, a w Skypie kamerka chodziła bez problemów.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wstawiam zdjęcia z ustawień na jakich coś widać w kamerce oto linki http://img266.imageshack.us/f/beztytuuryt.png/ http://img339.imageshack.us/f/beztytuu1fn.png/

I ty link do filmiku obrazy z kamerki

świeciłem w nią latareczka to ta czarna latająca plama. Może teraz jakieś pomysły podpowiedzi co może być nie tak co zrobić?

 

Pozdrawiam Dżon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm myślicie że wgranie firmware z SPC900NC mogło by coś zmienić?? Czy może matryca jest skopana?? Zastanawia mnie czego to możne być wina że jeśli ustawienia są na auto to nie widać nic a jak suwaki przesunę w prawo to widoczne są jakieś cienie co znaczy ze matryca jednak nie jest do końca ślepa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem i trochę się boje bo nie wiem co i jak. Mam program mam firmware ale nie bardzo wiem o co chodzi. czytałem ze podczas zmiany musi być odpalony jakiś program do przechwytywania obrazu. wystarczy żeby był tylko włączony czy obraz musi być w trakcie zmiany nagrywany??? Mam jeszcze możliwość zwroty kamerki i odzyskania pieniędzy i tak się zastanawiam co zrobić bo jak się zacznę bawić i coś skopie to będzie pozamiatane. w sumie za kamerke dałem 25zl to nie wielkie pieniądze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.