Skocz do zawartości

CELESTRON POWERSEEK 80EQ


MOTOEXPERT

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. WCZORAJ STALEM SIE SZCZESLIWYM POSIADACZEM TAKIEGO URZADZONKA. POSKRECALEM POSKLADALEM I............ NIC NIE WIDAC. UDALO MIS EI NAMIERZYC KSIEZYC HE HE. ALE COS JAKBY ZA MALY JAK PATRZYLEM PRZES TELESKOP. NIE POSIADAM ZADNEJ WIEDZY NA TEN TEMAT TAKZE PROSZE O WYROZUMIALOSC. ZACZYNAM DOPIERO COS CZYTAC NA TE TEMATY ALE CHCIALBYM JUZ COS NORMALNIE OBEJRZEC.

MAM NA IMIE ŁUKASZ I MAM 28 LAT, MIESZKAM W RADOMIU, OBSERWACJE PROBOWALEM TOCZYC Z PODWORKA NIE PRZEZ OKNA ITD.

Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. WCZORAJ STALEM SIE SZCZESLIWYM POSIADACZEM TAKIEGO URZADZONKA. POSKRECALEM POSKLADALEM I............ NIC NIE WIDAC. UDALO MIS EI NAMIERZYC KSIEZYC HE HE. ALE COS JAKBY ZA MALY JAK PATRZYLEM PRZES TELESKOP. NIE POSIADAM ZADNEJ WIEDZY NA TEN TEMAT TAKZE PROSZE O WYROZUMIALOSC. ZACZYNAM DOPIERO COS CZYTAC NA TE TEMATY ALE CHCIALBYM JUZ COS NORMALNIE OBEJRZEC.

MAM NA IMIE ŁUKASZ I MAM 28 LAT, MIESZKAM W RADOMIU, OBSERWACJE PROBOWALEM TOCZYC Z PODWORKA NIE PRZEZ OKNA ITD.

Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC.

 

 

witam co znaczy "nic nie widac" ?? namierzyłeś księżyc i wydał Ci sie za mały.. hmmm.. masz tam w zestawie na pewno kilka okularów, te okulary oznaczone najmniejsza liczbą (ogniskową okularu) dadzą Ci odpowiednio większe powiększenie (liczy sie je dzieląc ogniskową teleskopu przez ogniskową okularu), poeksperymentuj, pozdrawiam

 

P.S. witamy na forum;)

Edytowane przez Astharoth87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZISIAJ TO CHYBA ZA BARDZO ZACHMURZONE I DLATEGO NIC NIE ZOBACZYLEM, ALE GOLYM OKIEM WIDAC BYLO GWIAZDY. PROBOWALE COS NAMIERZYC ALE WIDAC TYLKO STRASZNIE ROZMAZANE PUNKTY. NIEWIEM CZY TO NORMALNE CZY NIE NORMALNE. CHYBA POTRZEBUJE INSTRUKTORA NO ALBO INSTURKTORKI :) NA ZYWO HE HE.

NO NIC CZEKAM NARAZIE NA BEZCHMURNE NIEBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w dzien tez mozesz poprobowac na naziemnych obiektach

zdjales dekle i zatyczki?

a wogole to wiesz gdzie sie ostrzy obraz?

umiesz uzywac danego okularu?

moze wklej zdjecia swojego setapu to bedziemy wiedziec co jest nie tak

(najlepiej od strony soczewki glownej oraz od strony wyciagu)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zatyczki zdjete jak najbardziej. ale ostrosc masz racje niewiem probowalem ale nic z tego hehehe. Moze nie umie :)

Noi w korzystaniu z soczewek tez jestem noga. Zdjecia wkleje jutro. pozdr

 

Ostrzy się zazwyczaj jakimś pokrętłem, tu nie ma czego nie umieć ! ;) Kręcisz nim, dopóki nie uzyskasz ostrego obrazu. Przeczytaj instrukcje obsługi i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie przed chwila probowalem patrzec. Niebo bezchmurne gwiazdy widac jak na dloni, ale golym okiem a przez teleskop nadal nic. Namierzylem bardzo jasny obiekt "nie ksiezyc" i widac tylko strasznie rozmazana plamke. Probowalem krecic pokretlem tym najblizej miejsca gdzie sie patrzy i wysuwa sie tylko w dol a ostrosc sie nie zmienia.No niewiem o co tu chodzi moze popsuty mam teleskop?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie zobaczylem :) :) :)

Wkoncu jakos trafilem na ostrosc a wogole to dlatego nic nie widzialem bo nie tej soczewki uzywalem. Zalozylem taka z duzym oczkiem sredniej dlugosci i gitara, ruszylem zmiejsca :)

Tylko ze to wszystko widac podobnie jak bez teleskopu moze jestem rozczarowany bo czego innego sie spodziewalem?? Myslslem ze odrazu zobacze kratery na ksiezycu. Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki, jak już Ci powiedziano, będą wyglądały podobnie jak gołym okiem.

Jeżeli wycelowałeś w jakiś jasny punkt i była to jasna plamka, to mógł być Jowisz. Jeżeli nie mogłeś wyostrzyć przyczyną może być niskie położenie nad horyzontem i nie korzystne warunki pogodowe. Może powietrze zbytnio falowało.

Odnośnie powiększeń. Ogniskowa teleskopu podzielona przez ogniskową okularu = powiększenie. A więc np: 800/10 = 80x

Jeszcze jedna sprawa: Mało prawdopodobne, że wycelowując teleskop gdziekolwiek w niebo natrafisz na jakiś obiekt. Przygotuj się do obserwacji. Wydrukuj sobie jakieś mapy nieba, które z pewnością znajdziesz w internecie. Przyzwyczaj oczy do ciemności. I mam nadzieję, że nie popełniasz głupstwa i nie obserwujesz przez okno ;) Takie zabiegi kończą się tylko porażką.

 

Odnośnie Księżyca. Już w małych powiększeniach widać kratery, morza i pasma gór. A więc prawdopodobnie popełniłeś gdzieś błąd.

Poczytaj:

http://www.celestia.pl/Jak_obserwowa%C4%87

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.