Skocz do zawartości

Portal - newsy - problem oraz przy okazji - zalecenia


ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

Problem (chwilowy) jest taki. Portal / Poczekalnia / NextPage lub 2Page - relanie nie działa IE/Forefox/Opera

 

Proszę go naprawić a przy okazji - bo może działa pod innymi przeglądarkami!!! Proszę Moderatora/Admina o zmianę mojego tytułu:

 

"Trzęsienie jonosfery - ..." na krótszy: "Trzęsienie jonosfery - zagadkowe dane"

 

co do zaleceń to chce sie tu podzielic informacją, że (jak newsujecie to trzeba pisać zwięzłe, krótkie tytuły żeby mieściły się w RSS (cokolwiek to znaczy ;))

 

czy ktoś wie ile maksymalnie literek zalecane?

i jakich znaków unikać w tytule (np cudzysłowów)?

 

Bardzo nieśmialo sforumuuję tu moja prośbę raczej niz zalecenie. Newsy z fotografiami.

Prosze o wpisywanie choć dwóch zdanek.

Czym jest sfotografowoany obiekt. Oraz chociaż z jedną jego cechę. Np spośród: długość w latach świelnych, wiek (bywaja sensacyjne informacje), odległość do nas, co tam sie dzieje/stało, itp

Z jeszcze większa przyjemnością będe je czytał, oglądał itp.

 

Natomiast (w odniesienu do newsów wiadmościowych) moja osobista prośba o zamieszczanie najważniejszych tez lub puent linkowanego artykułu - to już bardzo nieśmiała ;)

 

Pozdrawiam

 

p.s.

przy okazji zachęcam wszystkich

do doadawania newsów wiadomościowych - odwagi -poprę! Komputer(a raczej system Astropilis)

sam dużo generuje pomocnie! Po wklejeniu linka w pole co się pojawi.

 

Z mojej praktyki wynika że łatwiej idzie to pod Mozillą Firefox (ale nie upieram sią przy tym firefoxie ot jakby ktos miał pod IE problemy to niech się nie zdziwi lecz zaFireFoxuje)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu, zacznij od siebie - nie ucz "dziennikarstwa" innych - zacznij używać wielkich liter tam gdzie trzeba, zadbaj o interpunkcję, pisz zrozumiale dla każdego - nie tylko dla siebie...

 

Chcesz by ludzie pisali tak, by się TOBIE podobało to zakładaj gazetę, płać ludziom i wtedy możesz wymagać by działali tak jak się Tobie podoba.

 

Już Ci napisałem gdzie indziej ale powtórzę:

 

"Puki nikt nikomu nie płaci, to standardy wyznacza sam piszący" - oczywiście nie mówię tu o oczywistych standardach wynikających z zasad pisowni czy kultury osobistej.

 

Daj więc spokój i idź poobserwować - taka ładna pogoda, ja właśnie wychodzę na obserwacje.

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy coś napisać wieleką czy małą literą to nie takie proste jak proste sprawdzenie ortografii :(

 

Na swoje usprawiedliwienie mam chyba coś (załączony obrazek of Prezydent i ex-Premier) co przekona i Ciebie i innych moich adwersarzy, którzy zagłosowali na Twój post, a na mój się nie odważyli.

 

PRZY OKAZJI BARDZO WAŻNE PYTANIE - CZY ODDANE GŁOSY SĄ TAJNE TO ZNACZY CZY MODRATORZY MOGĄ PODPATRYWAĆ kto głosował na dany post?

 

Obstawiam (Szuu {polaków udział w Stuxnet wg astroczata} pewnie się wypowie), że niestety nie i niełatwo to zrobić - pewnie tylko projektancko-programistyczna współpraca Adama J. z Michałem mogła by zaowocować takim ultranowoczesnym rozwiązaniem.

Tylko (zapewne) nie ma nic za darmo. Tego nie załatwi się jak wtedy: "przybyłem, zobaczyłem, uwzględniłem".

 

Napisałeś w polemice "komentarzowej", że ... ciut się pochylasz ...

 

więc pozwolę sobie na prośbę:

 

Liczę na te ciut-modyfikacje i z zaufaniem apeluję do Ciebie:

 

Zamieść jakiś link-news do jakiegoś portalu (każdy dobry byle ciekawy) bo:

 

JEJKU JAKA TAM POSUCHA WE WIADOMOŚCIACH!

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

p.s.

innych też proszę

p.s.2.

zamieszczający fotki - ponownie proszę o opis typu obiektu (zwykle starczą dwa słowa) i jedną banalną nawet (encyklopedyczną) informacje o sfotografowanym obiekcie (choćby to Księżyc był - są w Polsce/Wrocławiu dorośli ludzie co myślą, że Księżyc świeci własnym światłem - jak Darwina kocham! )

p.s.3.

Sądząc z Twojego Awatara (który nawiązuje do pewnej instytucji związanej z astronomią) Pawle Ty chyba masz sporo okazji do edukowania ludzi w zakresie astronomii - więc spytam -

czy też spotkałeś sie z równie szokujacymi "tezami" laików na te tematy. Mnie wtedy (domniemany ogień na Księżycu) ręce w mózgu opadły !

 

EDIT:

tak teraz widze - dzięki - no to fatalnie (jak dla mnie - jasne ;)) ale obawiam sie ze ta innowacja wydobyła na światło dzienne głosowania ludzi co jak głosowali to nie byli świadomi ze to zostanie pokazane - j. jak berety :D

 

EDIT 2:

pisałem juz w owej polemice że jestem cykorem (nawet nie ściągałem w szkole) dlatego źle mnie tu można zrozumieć

to jest jedynie oczywiste rozumownie, że ludzie nieodważni mogą - z natury rzeczy - niechętnie głosować na posty polemiczne śmiesznego ekologa jeśli polemizuje on z kimś z awangardy naszego forum. Czysto statystyczna mądrość!!! Zero insynuacji itp

W szczgólności nic a nic mnie nie zabolał Twój tam NICK - wszak kłócimy sie tu o sprawy w gruncie rzeczy techniczne (ile ujawniać sedn i informacji encyklopedycznych)

pawlowi_M.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PRZY OKAZJI BARDZO WAŻNE PYTANIE - CZY ODDANE GŁOSY SĄ TAJNE TO ZNACZY CZY MODRATORZY MOGĄ PODPATRYWAĆ kto głosował na dany post?

 

 

 

Widzisz ikonkę "lubię ten post" z kciukiem? Oraz (+3) w poście Pawła Maksyma?

A widzisz może jakie co jest napisane pod tą ikonką?

 

P.S: Aha, i jeżeli ktoś rekomendował inny post niż twój, to nie znaczy, że "nie ma odwagi" i nie znaczy też, że "jest twoim adwersarzem". To nie jest wojna na posty ani przepychanka na głosy. Skończ prowokować i skończ z dziwnymi urojeniami.

Bo coś, jak widzę, zaczyna tutaj nie grać.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologu, uwierz mi, bardzo chciał bym, tak jak Ty, by ludzie pisali w sposób taki, jaki mnie odpowiada.

Nie mam jednak zamiaru nikogo z tego powodu zmieniać - homogeniczność nikomu jeszcze pożytku nie przyniosła.

 

skoro jednak prosisz o różne rzeczy to i ja Cię o coś poproszę - przeczytaj uważnie swój poprzedni post. Przeanalizuj składnie i to co stanowi treść a potem pomyśl czy dla przeciętnego czytającego wszystko jest zrozumiałe?

Mam wrażenie, że część zdań to Twoje myśli wewnętrzne - ale przedstawione za pomocą Tobie tylko znanej artykulacji.

Ja osobiście nie rozumiem sporej części tego co piszesz i to nie tylko w tym wątku.

Dlatego błagam, odpuść sobie prostowanie kogokolwiek pod tym kątem bo prowadzona przez Ciebie polemika jest niezwykle obusieczna i może w bardzo łatwy sposób być użyta na poparcie takich samych tez ale skierowanych w przeciwnym kierunku...

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.