Skocz do zawartości

Zeiss Jenoptem 7x50w vs 10x50w vs Nikon Ex 10x50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 31 lat i chce zakupic lornetke do wiadomo (u mnie ciemnego) nieba.

 

mam pytania co byscie wybrali w kwocie do 800zł

 

Zeiss Jenoptem 7x50w

Zeiss Jenoptem 10x50w

czy moze Nikon 10x50 ex..?

 

Skłaniam sie do 7x50w,czy w porownaniu z tak chwalonym 10x50w o jakosc w tym modelu i obraz mozemy byc spokojni..?Pole widzenia takie samo?Źrenica tak wiem..

ale chodzi mi przede wszystkim o jakosc obrazu..

 

w Nikonie ex aberracja z tego co sie zorientowalem jest spora to samo z odblaskami(nawet a moze przede wszystkim ksiezyca)

Jak to wyglada w tych starszych konstrukcjach zeissa..?

Zalezy mi na punktowosci gwiazd(astygmatyzm?)

 

Do 7x50w docelowo bym kupil kiedys Fujinona 16x70 i by chyba sie uzupelnialy..ale z kolei za jakis czas(kilka lat) bede już potrzebowal raczej 10x50w ? ;)

 

Prosze o porade:)

 

Dzieki ,

Krzysiek

Edytowane przez krzysiek.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeiss 10x50 DDR, maja takie samo pole jak 7x50 ale ostrość owego w 10-tce jest na poziomie 1/3 :szczerbaty:

Jedni to lubią inni nie mogą znieść, miałem 2 lornetki Zeiss 10x50 i szybko je sprzedałem

7X50 to bajka,ostre pole na jakieś 80-85 % jak trafisz MC to długo szukać w tym przedział cenowym tak dobrej lornetki,obraz bieli raczej kremowy,ale wszystkie inne parametry optyczne na b.wysokim poziomie :Salut: CO ZEISS TO ZEISS :Salut:

 

Pamiętaj,ze Jenopteny ze Zeiss-ów DDR były często podrabiane,na forum jest gdzie link do magika który wie jak je odróżnić.

 

Moim zdaniem,wybrałbym Zeiss-a 7x50 /nie zważając na >7mm źrenice/.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to narazie jestem na dobrej drodze do 7x50w ,tylko teraz jak odroznic te podrabiane..ehh bez dotkniecia ciezko bedzie kupic chyba..

 

Yoker dzieki za odpowiedz,ale moze ktos jeszcze sie wypowie.

Co tu więcej gadać, Jak Yoker chwali lornetkę, to musi być ona naprawdę dobra.:albert:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dotknięcia nie kupiłbym żadnej lornetki :) ale być może to moja wada.

 

Masz racje,poczekaj na opinie innych ja tez mogę się mylić i z pewnością moje preferencje mogą nie odpowiadać innym.

 

Każda lornetka ma swój tak zwany odcień oddawanych obrazów, który czasami jest zbliżonych do innych lornetek , Zeiss DDR ma niepowtarzalny ten tzw. odcień,być może to specyficzny jenajski indeks szkła?, warstwy ? -sam nie wiem.

 

Poniżej link,kory pomoże ci rozpoznać orginal od kopi <_<

 

 

http://www.holgermer...e/jenoptem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.