Skocz do zawartości

M106 spod W-wy


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Lumianacja jest OK. Balans kolorow nie za bardzo jak dla mnie. Może faktycznie dozbieraj go jeszcze o zbalansuj inaczej. U mnie za dużo filoletu.

 

Dzięki za dobre zdanie o L. Co do koloru to jak najbardziej zgadzam się z Twoją opinią. Twoje zdjęcie M106 było dla mnie niedoścignionym wzorem, ale nie udało mi się z mojego materiału wycisnąć czegoś więcej niż jest teraz. Liczę na to że jak coś dorobię to się poprawi.

 

EDIT: sprawdziłem na innym komputerze u sąsiada, u niego fiolet pali w oczy. Ciężkie życie z tą kalibracją monitorów.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten srodek jest bardziej kolorowy i w podmiejskich warunkach mozna go wyciągnąć. Zwróc uwage że kolor zyskał raptem środek i cześć mniejszej galaktyki. Nie ma go wcale na gwiazdkach i galaktycznym halo. Według mnie brakuje dobrego mocnego koloru dla fajnego efektu całościowego.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten srodek jest bardziej kolorowy i w podmiejskich warunkach mozna go wyciągnąć. Zwróc uwage że kolor zyskał raptem środek i cześć mniejszej galaktyki. Nie ma go wcale na gwiazdkach i galaktycznym halo.

Tak, też to widzę. Zmierzę się z tym po dopaleniu więcej koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś tak wyglądają nowsza wersja L i nowsza wersja LRGB.

 

Poprzednie podejścia do koloru były skazane na niepowodzenie ponieważ pomyliłem kanały R i B :szczerbaty: Teraz jest nieco lepiej.

 

EDIT: zmieniłem LRGB na chyba lepszą wersję

M106_piotrs_L_75proc.jpg

M106_RGB_zdwochsesji_v2_aligned_SuperSharpenL_V1_crop_DSnoiseRed_75proc.jpg

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Piotrze, gwiazdy nie świecą na zielono, nawet te w 106

a może po prostu skalibruj sprzęt na jakieś znanej gwiazdce i proporcji kanałów już nie ruszaj

wartości RGB dla gwiazdek znajdziesz tu: http://www.vendian.org/mncharity/dir3/starcolor/

było kiedyś o tym tu: http://forum.astropolis.pl/topic/17538-jak-usun-dominant-koloru/

a może w tej znajdziesz natchnienie: http://www.robgendlerastropics.com/M106NMS.html ?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Piotrze, gwiazdy nie świecą na zielono, nawet te w 106

a może po prostu skalibruj sprzęt na jakieś znanej gwiazdce i proporcji kanałów już nie ruszaj

wartości RGB dla gwiazdek znajdziesz tu: http://www.vendian.org/mncharity/dir3/starcolor/

było kiedyś o tym tu: http://forum.astropolis.pl/topic/17538-jak-usun-dominant-koloru/

a może w tej znajdziesz natchnienie: http://www.robgendlerastropics.com/M106NMS.html ?

 

Dzięki. Potrafię doprowadzić do takich proporcji RGB jak na przykładowym zdjęciu na wybranej gwieździe i w tle, ale wtedy podobnie do tego zdjecia wyglada centrum galaktyki, a reszta mojego zdjecia jest sino-biało-czarna. To tak, jakby brakowało kanału B poza centrum galaktyki.

Ogólnie RGB jest tu słabe ze względu na zaświetlenie nieba. Kanał L wyszedł mi (jak na mnie) rewelacyjnie, ale RGB to słabizna.

Nie jest wykluczone że jest tu jeszcze jakiś błąd którego nie znalazłem.

 

Wersja kolorowa którą pokazałem, to taka w której występuje największe zróżnicowanie barw na zdjęciu. Można się umówić że to takie false color.

Muszę nabrać do tego dystansu, i po jakimś czasie wrócę do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Potrafię doprowadzić do takich proporcji RGB jak na przykładowym zdjęciu na wybranej gwieździe i w tle, ale wtedy podobnie do tego zdjecia wyglada centrum galaktyki, a reszta mojego zdjecia jest sino-biało-czarna. To tak, jakby brakowało kanału B poza centrum galaktyki.

Ogólnie RGB jest tu słabe ze względu na zaświetlenie nieba. Kanał L wyszedł mi (jak na mnie) rewelacyjnie, ale RGB to słabizna.

Nie jest wykluczone że jest tu jeszcze jakiś błąd którego nie znalazłem.

 

Wersja kolorowa którą pokazałem, to taka w której występuje największe zróżnicowanie barw na zdjęciu. Można się umówić że to takie false color.

Muszę nabrać do tego dystansu, i po jakimś czasie wrócę do tematu.

Faktycznie kanał L jest bardzo ciekawy. Co RGB to zrób może próbę i zbieraj bin 2.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kanał L jest bardzo ciekawy. Co RGB to zrób może próbę i zbieraj bin 2.

A ja mam wręcz przeciwną propozycję. Zrób najpierw tylko R+G+B (1:1) z prawidłowo skalibrowanymi wagami kanałów. Dopiero jak to zadziała i da satysfakcję, można dołożyć do takiego RGB Luminancję.

 

Możesz zrobić stacki z kanałów RGB? Tzn. wrzucić tu 3 pliki monochromatyczne, po 1 surowym stacku z każdego flitru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zawsze robiłem RGB na bin2x2, teraz po raz pierwszy w bin1x1 i od razu problemy.

 

Załączam link do fitsów L, R G i B, Kto chce może spróbować swoich sił.

 

http://www.4shared.com/folder/TBKJbbgp/m106_LRGB.html

 

Przy okazji taka refleksja: zanim zrobię upload zdjęcia na forum to jestem pewien że jest super. W 5 minut po upload widzę jaki to pasztet i zaczynam prace nad nową wersją. Jakaś mania czy co?

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Jestem zawzięty. Dorobiłem po 15..20 klatek R, G i B w bin2, wrzucilem wszystie dotychczasowe sesje RGB do jednego gara, dałem fajerki na maksa, dowaliłem pieprzu i soli i mieszałem przez kilka dni. Oto co wyszło.

Co Wy na to?

 

M106_LRGB_wersja1_v2_crop_flatten_v3.jpg

 

P.S.: W mojej okolicy halo wokół M106 nie ma zabarwienia niebieskiego. :szczerbaty:

Edytowane przez piotrs
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło.

Dzięki :rolleyes:

 

Dodam od siebie że nie przypuszczałem że coś takiego uda mi sie zrobić w warunkach podmiejskich, czyli na przedmieściach W-wy. Dotychczas zdjęcia tu robiłem tylko jak mnie przycisnęło i wychodziły bardzo takie sobie.

Inna sprawa że materiał na to zdjęcie powstał przez 4 noce, ze 3 x tyle dni obróbki i kilka wpadek (posty powyżej).

Materiał to:

L: 52 x 4 min + 17 x 8 min

R: 27 x 4 min bin1 + 20 x 4 min bin2

G: 24 x 4 min bin1 + 17 x 4 min bin2

B: 20 x 4 min bin1 + 15 x 4 min bin2

Łączny czas:

L: 344 min

R: 188 min

G: 164 min

B: 140 min

razem: 836 minut, czyli 13 godzin 56 minut.

Na prawdę trzeba chcieć ...

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.