Skocz do zawartości

PHD Guiding Error ???


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

 

Mój sprzęt to lapek asus eee + nexstar image Celestrona - do testów

 

kamera jest widziana przez soft załączony do kamery a także w kilku innych programach k3ccd, maxDSLR

teleskop i ASCOM działa poprawnie nawet GPS na BT transmituje dane do pilota

 

problem mam w PHD Guiding - przy wyborze kamery

phd.JPG

 

phd1.JPG

 

a rezultat mam taki - znany przez wielu

phd2.JPG

 

Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

 

Mój sprzęt to lapek asus eee + nexstar image Celestrona - do testów

 

kamera jest widziana przez soft załączony do kamery a także w kilku innych programach k3ccd, maxDSLR

teleskop i ASCOM działa poprawnie nawet GPS na BT transmituje dane do pilota

 

problem mam w PHD Guiding - przy wyborze kamery

phd.JPG

 

phd1.JPG

 

a rezultat mam taki - znany przez wielu

phd2.JPG

 

Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

 

Próbowałeś wybierać inne kamery ?

Jak to nie pomoże to wyślij ten raport o błędach :huh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci da wysłanie "raportu o błędach" do Microsoftu? Jak nie działa, tak nie będzie działać. Najpierw trzeba by sprawdzić czy ogólnie ten prawie-webcam może działać jako webcam. Spróbuj uruchomić kamerkę np. w SharpCap. Jeżeli i z tym softem będą problemy to winna będzie sama kamerka.

 

Pomóc może wgranie bardziej typowego dla webcamów firmware (co daje nagrywanie w trybie RAW). http://www.celestron.com/c3/support3/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=1764

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie .. :Salut:

 

soft już pobrany i firmware - dam znać jak się uporam z flashowaniem

 

no i zawód

powyższy soft do flashowania nie widzi tej kamery

odpalam to jak należy w/g strony producenta czyli z uruchomionym programem do przechwytywania

 

?

a już miałem nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 godzinach poszukiwań, walki z softem, firmwarem chyba udało mi się częściowo przebrnąć przez problem PHD Guiding w wersji 1.12.4 + kamera Celestrona NexImage

 

http://www.celestron.com/c3/support3/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=2364

 

robiąc to według owego tutoriala mamy kamerę widoczną jako Philips`a

 

z tym że to jest opcja z Windows 7

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 godzinach poszukiwań, walki z softem, firmwarem chyba udało mi się częściowo przebrnąć przez problem PHD Guiding w wersji 1.12.4 + kamera Celestrona NexImage

 

http://www.celestron.com/c3/support3/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=2364

 

robiąc to według owego tutoriala mamy kamerę widoczną jako Philips`a

 

z tym że to jest opcja z Windows 7

 

No i okazało się, że widzi jako inną kamerę, bo nie da się ukryć, że Philips to nie jest. Ten PHD lubi takie numery.

Wzięliście na poważnie to wysyłanie raportu do Mikrosoftu :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że co mi po tym ja na lapku mam Windows XP :swear:

 

Próbuj wszystkie kamery po kolei. Ten PHD to jest taki dziwny. Jak to nic nie da to poszukaj jakiejś łaty. A tak wogóle, szukałeś w sieci czy chodzą te kamery pod PHD? Na przyklad moją DMK na USB nie widzi pod DMK firewire tylko pod windows

WDM-style, a niby bliżej DMK jest do DMK, no nie ? :szczerbaty: Jak w sieci nie ma wzmianki o wspólpracy z tą kamerą to zapomnij o tym. A, że masz XP to dobrze bo więcej problemów z innymi gratami jest pod nowszymi windowsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj wszystkie kamery po kolei. Ten PHD to jest taki dziwny.

Nie jest dziwne, ani nie warto na pałę klikać we wszystko co jest dostępne. ;)

 

Na przyklad moją DMK na USB nie widzi pod DMK firewire tylko pod windows WDM-style, a niby bliżej DMK jest do DMK, no nie ?

Kamery na FireWire stosują zupełnie inny sterownik/standard (DCAM), niż kamery dostępne na USB. Ze względu na dużą ilość webcamów i podobnych kamerek MS stworzył znacznie wcześniej dość elastyczną platformę WDM, poprzez którą można obsługiwać wiele kamer na tym interfejsie. TIS dla USB wykorzystało WDM, a do Firewire i ethernetu musieli napisać własne sterowniki systemowe.

 

:szczerbaty: Jak w sieci nie ma wzmianki o wspólpracy z tą kamerą to zapomnij o tym.

NexImage nie jest wyjątkiem wśród kamerek na USB; co najwyżej trzeba zrobić z niej webcama (od którego różni się innym firmware). Jeżeli aplikacje takie jak SharpCap czy FireCapture potrafią obsługiwać NexImage to i PHD będzie mogło (a przynajmniej powinno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej danych:

kamera ta jest widziana w:

  • 1- firecapture
  • 2- w Guidemaster niby też ale nie mam obrazu (preview) - w konfigu jako webcam no modified
  • 3 - nie jest widziana w IC Capture 2.2
  • 4 - działa w K3CCDTools3 - bezproblemowo zrzuty do avi
  • 5 - MaxDSLR - działa rónież
  • 6 - PHD uiding - jak pisałem wyżej
  • 7 - SharpCap - kamerka jest widziana natomiast przy próbie nagrania avi`ka error - może ktoś będzie chciał poczytać
  • 8 - MaxIm DL 5 - kamerka działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.