Skocz do zawartości

Boren-Simon


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie cena z kosmosu... :(

2.450,00 EUR w TS, a za dużo mniej można kupić Orion Optics (~1750EUR) tyle że bez korektora i f/4.5, ale jakoś zdjęcia z tego B.S. 2.8 mnie nie przekonują, zwłaszcza patrząc na ostrość i spajki gwiazd... Może sie nie znam... ;)

Jeszcze mogli by poprawić pająka, bo obecne wygląda strasznie "chińsko", co raczej "nie przystoi" telesopowi w tej cenie ;)

Na obronę ta firma ma to, że dopiero zaczynają, więc jest duża szansa na rozwój w dobrym kierunku zwłaszcza, że teraz już jest np wersja z tubą carbonową, a to raczej ważne przy takiej światłosile. Osobiście gdym teraz miał kupować, to poważnie bym się zastanawiał nad wydaniem takich pieniędzy na ten teleskop. Jak się poprawią, to pewnie będzie to wartościowy astrograf :)

 

Pozdro

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zadam takie pytanie:

 

Co sądzicie o takim astrografie ?

 

 

http://www.powernewts.com/#!

 

Taka dyskusja już kiedyś była: http://forum.astropolis.pl/topic/35231-maly-newton-do-astrofotografii/page__view__findpost__p__418444

Moim zdaniem Boren-Simon może mieć sporo wspólnego z MT-800 lub GSO 8" F4 lub AT8IN. Różnica na pewno jest taka że jest wyposażony w korektor Kellera.

Potencjalne wady jakie pewnie znasz, a powtórzę dla pewności: gnąca się tuba, kiepska cela LG (albo regulacja w zależności od położenia, albo astygmatyzm od ściśniętej optyki), słaba dokładność wykonania LG i LW, pająk z regulacją LW wiercącą dziury w uchwycie LW, ...

Nie mam pojęcia czy Boren-Simon się od tego zdołał "oderwać". Nie wiem tez jak się przekonać, bo użytkownicy póki co są zachwyceni (na forum CN), ale ten zachwyt to bym traktował nieufnie. Chyba nie ma innej opcji jak rozpoznanie bojem ...

 

EDIT: W odniesieniu do tego co napisał Piotrek L. dodam jeszcze o moim CT8: kolimacja wydaje się (po MT800) zagadnieniem banalnym, teleskop wyraźnie i jednoznacznie wskazuje co ma nie tak z kolimacją (przedtem zaczynałem już pochłaniać wiedzę z optyki żeby zrozumieć co jest nie tak z regulacją MT800, teraz po prostu nie ma powodu dla takiego pogłębiania zagadnień) , cela LG jest genialna (i 9-cio punktowa), jakość luster jest bardziej niż dobra. W efekcie kolimację robi się raz i latwo, a na zdjęciach pojawiają się nowe, przedtem niewidoczne obiekty (przypadek mojej ngc5866 z wczoraj).

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.