Skocz do zawartości

Ameryka i Pelikan


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystej ciekawości: -czy montaż jest po jakimś tuningu, smarowaniu itp. i na jakich ustawieniach (calibration steps i inne) w programie (PHD?, GM? ...zgaduję) prowadziłeś teleskop? Z góry dięki za odpowiedź.

 

Fotka jak dla mnie CACY. Bardzo mi się podoba :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż po czyszczeniu i smarowaniu smarem syntetycznym.

 

Kalibracja robiona dawno temu w GM z trzema powtórzeniami, po 25 sekund każdy ruch. Teraz nawet kalibracji nie robię, tylko wkładam kamerkę zgodnie z osiami RA-DEC i guiduję, bo przecież prędkości guidowania się nie zmieniają z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka fajna

ale mnie interesuje ten Canon z chłodzeniem

no i jak te filtry są mocowane?

 

co do CG5 GT to przedwczoraj prowadzenie z PHD+qhy5+sw 80/400 - pociągnął około 4h bez żadnych korekt - fotki po 300sek szły

oczywiście wcześniej luzy na napędzie zlikwidowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zrobione zgodnie z tym przepisem: http://www.markshelley.co.uk/Astronomy/Projects/canon350peltier.html

 

Natomiast filtry, klasyczne 2" przykręcam do adaptera zrobionego dla mnie przez Mitka (z jednej strony nakręcam go na flattener, drugą stronę wkładam w wyciąg). Do kupienia jest to tutaj: http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4609_TS-2--Adapter-fuer-Skywatcher-0-85x-Reducer-fuer-ED-Apos.html.

 

CG5 ogólnie nie najgorzej sobie radzi, ale koniecznie trzeba wyłączać jedną z os DEC.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka bardzo dobra...wypunktowałbym tylko pewien błąd w obróbce popełniany bardzo często na początku :) Zwróć uwagę że po dodaniu Ha do czerwonego wszystkie małe gwiazdki są czerwone :) a przecież takie nie są :)

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwalam sobie tylko na zwrócenie uwagi koledze na mały błąd...ale widzę że to jest niemodne..no cóż.

 

Modne jak najbardziej. Takie wytykanie wg. jest bardzo dobre,bo czasami samemu ciężko coś zauważyć,siędząc naście albo dziesiąt godzin nad jednym zdjęciem. Dlatego nie bierz mojej wypowiedzi do serca,po prostu wydaje mi się,że jak na Canona to zdjęcie przewyższa parę fotek trzaśnietych Sbigiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modne jak najbardziej. Takie wytykanie wg. jest bardzo dobre,bo czasami samemu ciężko coś zauważyć,siędząc naście albo dziesiąt godzin nad jednym zdjęciem. Dlatego nie bierz mojej wypowiedzi do serca,po prostu wydaje mi się,że jak na Canona to zdjęcie przewyższa parę fotek trzaśnietych Sbigiem

I tu jesteśmy w pełni zgodni - SBIG to jakość sprzętu a nie fotki :)

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że nie wynikła z tego kolejna kłótnia ;) Ostatnio co dodam jakieś zdjęcie to zaraz pojawiają się sprzeczki i ciągle chodzi o to samo...

 

Co do czerwonych gwiazdek to dopiero teraz je zauważyłem, byłem tak zafascynowany rezultatem połączenia Ha z RGB że chciałem się tym od razu pochwalić, bo pojedynczo, zarówno RGB i Ha w mojej wersji obróbki były po prostu brzydkie i nie nadawały się do prezentacji... Oczywiście nie zaniechałem edukacji w zakresie obróbki materiału i będę walczył z tymi gwiazdkami, co mi się na pewno przyda w przyszłości, bo rezultat Ha + RGB bardzo mnie zachęcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.