Skocz do zawartości

Problem z kalibracją w MaximDL


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Off axis guider i kamerę AL CCD 5 całość obsługiwana przez program MaximDL 5 i nie mogę wykonać kalibracji po zaznaczeniu gwiazdy program pokazuje mi taki komunikat Star movie mniejsze 5 pikseli Y a czasami podaje X próbowałem wielokrotnie i nic z tego.Co mam zrobić aby to wszystko działało ? Gwiazda się porusza ale tylko tak jakby w jednym kierunku a co ciekawe nie widać zadnych lini czerwonych prostopadłych do siebie podczas kalibracji,w montażu słyszę jak silnik reaguje ale i tak nic się nie dzieje.Montaż to EQ6 Pro z GO TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwiększyć "Cal.Time" X i Y w Settings guidera. Defaultowo jest 10, wstaw 20 i zobacz, czy pomogło. Jeżeli montaż reaguje tylko w jednej osi, to jest tak, jak pisze Hans, lub problem jest fizyczny. Nie trafiają do montażu komendy.

 

Jak wysyłasz korekty guide do montażu? Przez ASCOM (sterownik teleskopu), czy przez kabel ST4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze spróbóję zwiększyć "Cal.Time" ,a jesli chodzi o korekty to nie bardzo rozumię>Mam podpiętego pilota GO TO którym obsługuję teleskop, nastawianie na objekt i wszelkie zmiany w osi rektascensji i deklinacji natomiast pozostałe rzeczy to już z Maxima czyli Expose,Calibrate,Trak no i właśnie to Calibrate nie chce mi zrobić ,a może gryzie się pilot z programem Maxim.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam setup ustawiony tak

CG5GT > na polarną > kalibracja montażu na minimum 4 gwiazdy >

dalej wprowadzam dane w pilocie RA i DC na obiekt > wprowadzam info o DEC dla guidera (wcześniej oczywiście expose i simple dark), kalibracja (zdarza się Maxim wyrzuci komendę podobną jak Twoja - Star move < 5 pikseli wtedy sprawdzam poprawność ustawienia montażu (poziom i polarną) > powtórka kalibracji

jak jest OK to mam ładny kąt prosty w kalibracji gwiazdki

wczoraj dałem ciała z ustawieniem (za duży pośpiech w ustawieniu montażu, nerwy) i miałem problem

kalibracja nastąpiła ale prędkość w SETUP na zakładce GUID była strasznie rozjechana, w jednej osi miałem 3, z kawałkiem a na drugiej 30 !!! Jak setup jest dobrze ustawiony to mam 3 z kawałkiem w obu osiach - sprawdź parametry prędkości po kalibracji nawet tej nieudanej. Dodatkowo mam zaznaczone Automatically Apply Spin Control Changes

 

obie prędkości domyślne czyli x=10 y=10

 

control via relays - kamerka QHY5

 

olewam Ascom`a bo mi wyłącza na pilocie ruch montażu EQ-North

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.