Skocz do zawartości

Pomiar PE


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Próbowałem pomierzyć PE mojego montażu. Zebrałem log PHD z wyłączonymi korektami i wrzuciłem do PECPrep (PEAS nie chce łyknąć pliku). Wyszło mi, że PE mieści się w granicach +/- 25 arcsec. Czy ktoś mógłby na ten log zerknąć okiem fachowca i powiedzieć, czy jest sens ruszać cokolwiek w montażu? IMO jest dobrze i lepiej nie ruszać, żeby nie popsuć.

 

Dane do wykresu:

Montaż: HEQ5

Kamera: ATIK 314L

Optyka: wynikowo 345mm

Pomiar wykonany na gwieździe Eta Aql, kiedy była blisko lokalnego południka. Około 20 minut wykresu.

PHD_log_01Oct11.txt

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Próbowałem pomierzyć PE mojego montażu. Zebrałem log PHD z wyłączonymi korektami i wrzuciłem do PECPrep (PEAS nie chce łyknąć pliku). Wyszło mi, że PE mieści się w granicach +/- 25 arcsec. Czy ktoś mógłby na ten log zerknąć okiem fachowca i powiedzieć, czy jest sens ruszać cokolwiek w montażu? IMO jest dobrze i lepiej nie ruszać, żeby nie popsuć.

 

Dane do wykresu:

Montaż: HEQ5

Kamera: ATIK 314L

Optyka: wynikowo 345mm

Pomiar wykonany na gwieździe Eta Aql, kiedy była blisko lokalnego południka. Około 20 minut wykresu.

PHD_log_01Oct11.txt

 

Pozdrawiam,

milosz

 

Mnie wyszło w granicach +-20" Czyli sensownie jak na HEQ5. Wymiana łożysk, przesmarowanie powinno pozwolić na zejście w granice +-15" może nawet mniej, ale tak czy tak masz i tak teraz dobry wynik.

pecprep.jpg

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli guide sobie radzi bez problemu z tym PE to chyba nie ma sensu nic ruszać. możesz pobawić się z EQMOD PEC i teoretycznie PE powinno spasć do przynajmniej połowy wartości, ale po pierwsze PE musiałby być bardzo regularny (u ciebie jednak widać przesunięcie w fazie) i po drugie nie ma sensu jesli guide sobie z tym PE radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się podłączyć do wątku bo nie chcę zakładać nowego

Proszę o interpretację PE mojego EQ5 log z astrosnapa ponad 20 minut z 03.09.2011 roku na gwieździe hamal około godz 24-ej

Wykres

wykres.jpg

i plik z astrosnapa

03092011.txt

 

jak na EQ5 to super. mój surowy PE mieści się w granicach +-35 arc sec i jest bardzo nieregularny, jednak guide radzi sobie bez problemów i mam wykres w okolicach +- 2 arcsec (w RA, DEC to zupełnie inna historia, ale zapodam temat w innym wątku). więc u ciebie domyślam się guide poradzi sobie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.