Skocz do zawartości

Nikon 10x50 EX


Robert K

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem możliwość porównania w rzeczywistości nikona ex 12x50 i celestrona 15x70, niestety tylko w ciągu dnia. Powiem tak - kurcze, ale ten celestron jest duży! I tak jak patrzyłem się na nie jednocześnie to te 50mm szkła nikona wyglądały jak biedny krewny w porównaniu z 70mm celestrona.

O ile do tej pory byłem przekonany do nikona to w tym momencie trochę mnie zdezorientowało. Dlatego moje pytanie do wszystkich, którzy mieli okazję popatrzenia na niebo przez obie lornetki (tzn nikon 10x50). W której niebo nocą wygląda ładniej? :) Trochę może głupie pytanie, ale proszę o Wasze subiektywne odczucia. W tym momencie średnio interesuje mnie, w której z lornetek da się rozdzielić jakieś gwiazdki (lub księżyce). Raczej chodzi mi o to gdzie będzie ładniej.

 

A swoją drogą wyszedłem przed chwilą przed dom - niebo bez żadnych lornetek po prostu powala. W takich momentach zastanawiam się w ogóle nad sensem jakiegokolwiek sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dlatego moje pytanie do wszystkich, którzy mieli okazję popatrzenia na niebo przez obie lornetki (tzn nikon 10x50). W której niebo nocą wygląda ładniej? ... Trochę może głupie pytanie, ale proszę o Wasze subiektywne odczucia. W tym momencie średnio interesuje mnie, w której z lornetek da się rozdzielić jakieś gwiazdki (lub księżyce). Raczej chodzi mi o to gdzie będzie ładniej. swoją drogą wyszedłem przed chwilą przed dom - niebo bez żadnych lornetek po prostu powala. W takich momentach zastanawiam się w ogóle nad sensem jakiegokolwiek sprzętu.
Konkretnie tych dwóch lornetek nie porównywałem, jednak duże z mniejszymi wielokrotnie. Jeśli chodzi Ci o piękno widoku a dysponujesz ciemnym niebem (Beskidy), to zdecydowanie mniejsza lornetka o dużym polu widzenia. W Słowackiej Demianowej 8,5x44 pokazywała 8 stopni nieba pełnego gwiazd, gromad i mgławic. Większa też, jednak na polu 4-stopniowym. Po prostu leżałem na trawie i patrzyłem przez małą lornetkę a duża wisiała obok na statywie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wszystko to co chciałeś na początku kupić, czyli nikona 10*50, celestrona 15*70 i telep 909. z tego wszystkiego został mi skymaster TYLKO dlatego, że musiałem się pozbyć nikona (zresztą był to ten bez azotu, sprzedałem z bardzo mała stratą) a chciałem mieć większe powiększenie.

 

dlatego zawsze dobrze gdzieś porównać sprzęt przed kupnem.

 

spotkaj się z kimś kto ma 15*70 ale z serii BA8 czyli oriona resoluxa, oberwerka ultra lub ts marine, albo choćby deltę skyguide (niższa liga, o ile się orientuje to BA5), być może jest to czego szukasz

 

2 h Oberwerka

 

zobaczysz więcej

Edytowane przez tygryso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.