Skocz do zawartości

Na szkolne kłopoty...


LechMankiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już ponad 400, dokładnie 420 odcinków KhanAcademy z polskimi napisami . Ostatnio przybyło sporo odcinków z bardziej zaawansowanej matematyki - np. o pochodnych, o logarytmach, o rachunku prawdopodobieństwa, ładnie rosną nam zasoby z biologii, jest też więcej chemii i absolutna nowość - historia sztuki! Przed maturą w sam raz! Zapraszam serdecznie!

 

Zbliżamy się do 500 odcinków! Będzie święto, baloniki, szampan, etc. :)

 

Dzięki współpracy ze studentami Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW ładnie rozwija się Algebra Liniowa, Macierze i Analiza Matematyczna. Zapraszam serdecznie, lista przetłumaczonych odcinków jest tutaj, ale jeśli ktoś zna angielski, niech słucha w oryginale, www.khanacademy.org !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam materiał promo dla KA - ogłoszenie - wyrywanka. Jeśli ktoś ma ochotę, proszę wydrukować, ponacinać gdzie trzeba i powiesić u siebie w szkole.

Bardzo dziękuję!

 

 

KA-ogłoszenie.pdf

 

PS, Żeby obejrzeć napisy (prawie 700 filmów ma już polskie napisy) trzeba kliknąć na Options (po prawej stronie u doły pod filmem) i wybrać Translated subtitles.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy film w temacie Astronomia i Kosmologia z polskimi napisami:

 

http://www.khanacademy.org/science/cosmology-and-astronomy/v/cosmological-time-scale-2

 

Aby włączyć polskie napisy, trzeba kliknąć na Options po prawej na dole pod filmem i zaznaczyć pole Translated subtitles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, jak zaczęliście tą deszczową niedzielę? Ja wrzucam nowe filmy wykonane dzięki darczyńcom projektu na PolakPotrafi.pl W tej transzy jest 17 nowych filmów (razem projekt na PolakPotrafi.pl przyniósł już 26 filmów a kolejna, trzecia transza będzie wykonana do końca maja). Filmy trafiają do różnych playlist, powstała też nowa playlista: przekształcanie wyrażeń algebraicznych. Pomagają nam Chuck Norris i polarne niedźwiedzie :):

 

Rzeczony film z Chuckiem Norrisem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Khan Academy to genialna strona. Przerobiłem tam sporo materiału, obecnie siedzę w analizie matematycznej. Świetnie się ogląda w oryginale. Z dużym zaskoczeniem stwierdziłem, że moja, podstawowa znajomość języka wystarcza by zrozumieć o czym mowa bez żadnych napisów. Sal mówi bardzo wyraźnie i przy okazji zgłębiania różnych nauk, można też szlifować rozumienie języka mówionego.

 

Leszku, może spróbowałbym pomóc w tłumaczeniu. Nie jestem pewien, czy czasowo bym wyrobił, ale próba nie strzelba. Podpowiedz jak się za to zabrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.