Skocz do zawartości

Jowisz z Synty - tym razem mojej ;)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Oj dawno nic nie pstrykalem. Jako, ze sobie przypomnialem o Andrzejowym barlowie x3 postanowilem dzisiaj wytargac rure i cos nagrac. Przypominam, ze to dobson, wiec nie ma mowy o komforcie nagrywania, ale jak sie troche praktyki zlapie to mozna sobie poradzic. Grunt to dobre zjustowanie szukacza :)

 

Nagralem kilka filmikow po 40-70 klatek (tyle trwa tranzyt przy 10fps) przy roznych ustawieniach ostrosci. Tu wrzucam jednego z nich (ok 50 klatek bez zadnej selekcji).

 

Zero kolorowania, kolor prawdziwy bez zadnej kreacji (lekko saturacja only) - powiem wiecej, nic nie rzezbilem z tym w photoshopie. TO co tu jest to efekt jaki wychodzi od razu z registaxa. Oj gdybym mogl nagrac tak chociaz z 500 klatek dzisiaj, to bym wam pokazal. Jak na 50 klatek to jestem mocno zaskoczony.

jowisz.jpg

 

sur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem jakiś czas parametry obrazu w sofcie obsługjacym webcam, aby mieć takie klatki z surówki. Niby wyglądaja ok ale potem okazuje się że efekt końcowy nie jest zbyt uszczegółowiony. Lepsze efekty można wyciągnąć z obróbki ustawiając wygląd klatki w aviku z minimum kontrastowania. Jestem pod wrażeniem braku błedów w postaci ringów-ja nie umiem się tego pozbyć!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem wczoraj mało ciekawą rzecz w Syncie. Sprawdzałem sobie kolimację. Wszystko było ok. Natomiast jak włożyłem powermate (waży circa tyle co martwy osioł) o sprawdziłem laserem kolimację, plamka zupełnie nie trafiła w środek markera i wracając trafiła niemal w boczną krawędź kolimatora. Okazało się, że tak ciężka przystawka powoduje uginanie się tubusa telpa w miejscach mocowań wyciągu. Tak więc mam zastrzeżenia do sztywności tego tubusa. Jeśli chodzi i mocowanie szukacza to jest ok, ponieważ jest tam od środka wzmocnienie tubusa, ale wyciąg jest słabo zamocowany. Prawdopodobnie mogłem uzyskać znacznie lepsze aviki planetarne gdybym to wcześniej sprawdził!. Teraz pozostaje wymyślenie czegoś do wzmocnienia lub najlepiej -dodanie jakiejś regulacji osiowości wyciągu. To pierwsze moje poważniejsze (oporócz "jakości" samego wyciągu) do tego telpa. Oczywiście niewiele osób obciąża tak ekstremalnie wyciąg, ale jednak producent się tu nie popisał. Na takim popwerze przesunięcie plamki rzędu 1,5 cm to makabra.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze nie ma potrzeby pakowac taka kobyle do wyciagu. Ten barlow ruski jest idealny. Maly, lekki i daje wystarczajaca F18 jak na nasze warunki. Co do wyciagu... ja robie jeszcze jeden MYK. Kiedys w czasie kolimacji zauwazylem, ze sam reduktor do okularu nie trzyma osi. Jak go lekko poluzuje i krece to laser zatacza piekny taniec. Dlatego zawsz przed nagrywanie dokladnie ustawiam wszystko z laserem - bez barlowa i potem dodatkow z barlowem. Wtedy wiem, ze na pewno mam wszystko w osi. W drozszych syntach sa sruby do kolimacji wyciagu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 2". Nie chodzi mi o winietowanie tylko jakość optyczną-to hi-end i warto to wykorzystać. Mam już koncept jak wykonać regulację osiowości wyciągu.

Zestaczyłem jeszcze raz filmik z mojej synty z mniejszą ilością klatek.. Widać wyraźnie 2 cienkie pasy ponadrównikowe, telp ma więc b.dobrą rozdzielczość-to są efekty raczej dla 8"sct a nie newtona f/6!.. Spodziewam się po kolimacji wiele, także czekam tylko na pogodę. Obróbka obrazu całościowo bez rozdziału na partie lepsze i gorsze w registax i gimp.

 

drets.jpg

 

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.