Skocz do zawartości

Jaki Router ethernetowy żeby podłączyć kamerkę albo lustrznkę


Dyoda

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś kiedyś widziałem tu taki temat ale nie mogę znaleźć jaki mam kupić Router ethernetowy żeby podłączyć kamerkę internetową albo lustrzankę ? Jako że potrzebuję podłączyć kilka kompów i takie tam chce router który może komunikować się z kamerką internetową i wrzucać strumień albo zdjęcia co jakiś określony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś widziałem tu taki temat ale nie mogę znaleźć jaki mam kupić Router ethernetowy żeby podłączyć kamerkę internetową albo lustrzankę ? Jako że potrzebuję podłączyć kilka kompów i takie tam chce router który może komunikować się z kamerką internetową i wrzucać strumień albo zdjęcia co jakiś określony czas.

 

Rozwiązań jest kilka, kamera USB > komp > router.

kamerka IP > router

do tego soft który będzie pstrykał i wysyłał. (Kamery IP w standardzie to mają)

etc.

 

Jeśli chodzi o połączenie dowolnego urządzenia USB via ethernet to HUB USB/IP

 

i z tego co pamiętam, to o takim urządzeniu była mowa.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, ze trzeba najpierw przetestować poprawność działania tego USB over IP na konkretnym egzemplarzu sprzętu USB. Dla przykładu: CANON 550D działa idealnie jak i parę innych webcamów, ale kamerka LifeCam już działać nie chce.

Jest na stronie producenta trochę informacji o tym, trochę jest na internecie, a trochę mogę mogę i ja podać.

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek o tym urządzeniu to ja wiem ale ja koniecznie muszę mieć router do którego podłączone będą dwa kompy Marii i mój laptop i jeszcze serwer plików na którym będzie moja przyszła strona internetowa na której to będzie obraz z tej kamery (coś w stylu all sky camera) dlatego też to musi być router,a a wiem że takie są bo gdzieś to tu było opisywane tylko trzeba wgrać inny soft do niego i już a ni cholery nie mogę tego odszukać mimo usilnych starań. A nie chce robić tego na kompie bo za dużo prądu żre. Natomiast router z kamerka i serwer plików to ok 30W. Jak dostałem rachunek za prąd to się lewą nogą przeżegnałem .

Edytowane przez Dyoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek o tym urządzeniu to ja wiem ale ja koniecznie muszę mieć router do którego podłączone będą dwa kompy Marii i mój laptop i jeszcze serwer plików na którym będzie moja przyszła strona internetowa na której to będzie obraz z tej kamery (coś w stylu all sky camera) dlatego też to musi być router,a a wiem że takie są bo gdzieś to tu było opisywane tylko trzeba wgrać inny soft do niego i już a ni cholery nie mogę tego odszukać mimo usilnych starań. A nie chce robić tego na kompie bo za dużo prądu żre. Natomiast router z kamerka i serwer plików to ok 30W. Jak dostałem rachunek za prąd to się lewą nogą przeżegnałem .

 

OK.

 

Zatem potrzebujesz dysk sieciowy (NAS) z wbudowaną funkcją WebServera.

tutaj propozycja: http://www.ceneo.pl/10963258s

niestety jakiś switch / router będzie konieczny i kamera IP.

 

Pozdrawiam

Ptr

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie zrozumiałeś mnie. Dysk sieciowy to ja już mam wybrany kamerkę tez mam potrzebuję tylko router ale był taki model który ma usb i obsługuje przez nie kamerkę wrzucając regularnie do sieci kolejne zdjęcia lub obraz na żywo jedynie trzeba mu softa podmienić tylko za grzyba nie mogę tego znaleźć nigdzie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może cuś takiego http://allegro.pl/netgear-wnr3500l-router-wifi-300mbps-gigabit-usb-i1979116351.html

 

zobacz tutaj http://astropolis.pl/topic/19540-zdalna-kamera-internetowa/

 

albo wpisz w wyszukiwarkę forumową "router with USB" - jest kilka tematów do przejrzenia.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cuś takiego mnie interesowało teraz muszę tylko ustalić do jakiego routera z usb można wgrać to oprogramowanie.

 

 

Doskonale Ciebie zrozumiałem :)

 

ale doświadczenie podpowiada rozwiązania szybkie i możliwe do wykonania - działające bezproblemowo.

 

 

do Ciebie należy wybór rozwiązania :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiem że router Linksys wrt ... dalej nie pamiętam ma opcję podmiany software`u na linuxowy - bodajże Tomato się nazywa o ile o to Ci chodzi http://www.polarcloud.com/tomato

jak poszukasz tego softu to pewnie znajdziesz listę urządzeń które z tym oprogramowaniem działają - czyli drogą selekcji wybierzesz odpowiedni router z usb

 

 

WRTSL54GS - z usb

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.