Skocz do zawartości

Upadek meteorytu


czikaa123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już zdjęcia ale nie najlepszej jakości.Na jednym z nich to naożyczki do których przyczepiły się te drobiny,wniosek prosty że nie tylko reagują na magnes ale i same mają właściwości magnetyczne.Kiedy przyszedłem pierwszy raz na to miejsce i położyłem kompas na lodzie w miejscu upadku on bardzo długo odchylał się na boki nie mogąc ustalić kierunku północnego co również nagrałem ale nie wiem jak to wrzucić na forum bo są ograniczenia pojemnościowe materiału

zdjęcie z nożyczkami nie chce sie załadować będe próbował Edytowane przez czikaa123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zdjęcia ale nie najlepszej jakości.Na jednym z nich to naożyczki do których przyczepiły się te drobiny,wniosek prosty że nie tylko reagują na magnes ale i same mają właściwości magnetyczne.Kiedy przyszedłem pierwszy raz na to miejsce i położyłem kompas na lodzie w miejscu upadku on bardzo długo odchylał się na boki nie mogąc ustalić kierunku północnego co również nagrałem ale nie wiem jak to wrzucić na forum bo są ograniczenia pojemnościowe materiału

Po tych zdjęciach się nie da nic zidentyfikować. Gdyby udało się te kamyczki lepiej oświetlić.

Szukaj na lodzie wokoło dziury kamyków z jasnym (czasami wręcz białym) wnętrzem i fragmentami czarnej skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dał byś radę zrobić zdjęcie makro i zamieścić , fajnie to wykląda ale to mi przypomina żuzel , koks , obym się mylił .

 

Zadbaj o dobre oświetlenie z różnych stron lub zrób zdjęcie na zenątrz , połóż kawałek kamyka na wyższym klocku np. 5cm i dopiero ustawiaj ostrość.

pozdrawiam Janusz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny fragment, który mógłby być czymś ciekawym to ten trzeci co do wielkości...

Szkoda, że nie udało się złowić czegoś większego. W takim jeziorku wszystko może się przyczepić do neodyma...

Ponawiam sugestę. Poszukaj na lodzie! Na lodzie na pewno gwożdźików nie będzie (jak na dnie) i wszystko, co się przyczepi będzie warte uwagi.

Przeszukaj obszar z magnesem do 10m od środka dziury. W Sołtmanach w takim promieniu od miejsca uderzenia było z kilkaset fragmentów. Wszystkie ładnie podskakiwały do magnesu. W Moss było podobnie.

Edytowane przez tinek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam szanowne grono i proszę o kilka podpowiedzi związanych z upadkiem meteorytu.Trzy dni temu poszedłem nad zamarznięte rozlewisko które znajduje sie koło mojego domu i zobaczyłem coś dziwnego na powierzchni lodu.Cały stawek pokryty jest zmarzniętym śniegiem a w pewnej jego części tego śniegu wogóle niema i do tego widoczny otwór o dziwnym kształcie.Średnica miejsca oczyszczonego ze śniegu to około 4m.,średnica otworu wlotu meteoryta wynosi 15 cm,grubość lodu to 20 cm. kąt uderzenia około 5 stopni.Po wykuciu przerębla głębokość wody to 70cm.,dno jest dosyć twarde ale centralnie na środku miejsca uderzrenia jest głęboka dziura o średnicy piłki do tenisa ziemnego.Czy można w przybliżeniu obliczyć jak głęboko może znajdować się ten meteoryt,czy wogóle jest sens wydobycie jego w takich warunkach.Dołączam zdjęcia z miejsca upadku i proszę o komentarz.post-21249-0-02049700-1328519664_thumb.jpgpost-21249-0-89763600-1328519700_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.