Skocz do zawartości

Astrotrac na mrozie


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj stałem się posiadaczem Astrotrac'a. Czy szczęśliwym to się jeszcze okaże;)

Oczywiście chciałbym go jak najszybciej przetestować ale mam pewne obawy...

 

Jak ten sprzęt spisuje się na takim mrozie jak mamy obecnie (poniżej -15*C)?

 

Czy ktoś ryzykował z używaniem go w takich warunkach?

 

BTW sam AT wygląda porządnie i raczej nie ma się do czego przyczepić...no może poza tym, że ramię trzymające lunetkę nie jest chowane w całości a przez to łatwiej go uszkodzić w transporcie a poza tym nie rozumiem jak sprzęt za taką kasę może być dostarczany bez pokrowca :/ Domyślałem się tego przed zakupem ale mimo wszystko pozostaje lekki zawód.

 

Bardziej mnie jednak denerwuje lunetka biegunowa. Może i dobrze się nią ustawia sprzęt na biegun ale kurde jak im mogło wpaść do głowy, żeby połowę zrobić z badziewnego tworzywa, to ja nie wiem:/

Inna sprawa to ten stalowy pierścionek, który ma być łapany przez magnesy - u mnie jest kompletnie odklejony i trzyma się tylko na słowo honoru.

Myślę, że odsyłanie jej do Astromarketu nie jest konieczne i postaram się go przykleić tak jak oni to zapewne zrobili - klejem anaerobowym (do gwintów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak, że kupując nowy sprzęt masz coś uszkodzone. Musiało coś się stać w transporcie, bo przed wysyłką wszystko jest sprawdzane.

 

Wyjechała dzisiaj do Ciebie kolejna przesyłka z nową lunetką biegunową. Skontaktuj się proszę z Astromarketem celem ustalenia procedury odesłania poprzedniej (dostaniesz numer UPS dzięki któremu prześlesz ją na nasz koszt).

 

Co do pokrowca, to jest on w cenie, ale tylko z pierem. Chciałbym, żeby AT kosztował 100 zł, ale niestety - nie mam na to wpływu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. To się nazywa obsługa :) W takim razie nie będę nic kombinował. Zobaczycie sami co jest grane ale generalnie pierścień można ściągnąc bez większego wysiłku i bałbym się, że lunetka z niego wypadnie bo jak się ją chce wyciągnąć z ramienia AT to pierścień zostaje przyczepiony do magnesów a lunetka w ręce.

Dzięki Adam!

 

Oczywiście wiem, że nie masz na to wpływu. Ten lekki zawód był skierowany tylko w stronę producenta, który mógłby z pewnością podnieść nieco standard dodając pasujący pokrowiec (szczególnie że go produkuje) i pakując urządzenie w jakieś estetyczne pudełko.

 

Pudełko by może wartości nie podniosło ale jednak coś w tym jest że jak kupujesz np. sprzęt Apple to wrażenie profesjonalizmu, estetyki, nowoczesności i dbania o detale od razu do Ciebie dociera. Inna sprawa, że przy tak małej ilości wyprodukowanych egzemplarzy może to być zbyt droga zabawa.

 

Jeśli natomiast o materiały lunetki chodzi to mimo wszystko trochę zepsuli wrażenie, jak na mój gust, dając tą plastikową rurkę i celę przedniej soczewki.

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Nic mi nie wiadomo o pokrowcu na samego AT. Mamy w ofercie dwa pokrowce, ale - pierwszy jest do piera (wchodzą w niego 3 nogi piera oraz sam AT), drugi zaś jest do kompletnego pakunku - pier + głowica.

 

Do samego AT nie widziałem pokrowca.

 

Zgadzam się w 100% w kwestiach pudełka. To generalnie problem produktów astro, że mają obleśne, szaro-bure pudełka. Nawet jak zamówisz u nas kamerę FLI za 150 tys. to dostaniesz ją w takim pudełku. Moim marzeniem jest wyprodukowanie własnych pudełek, właśnie na wzór Apple - całe czarne, z białym logo Astromarket. Ale póki co, moje marzenia zweryfikował aspekt ekonomiczny. Po prostu na razie nas na to nie stać. Fajne, dobrej jakości pudełka trzeba zamówić w bardzo dużym nakładzie, żeby nie stanowiło to sporego wydatku per sztuka. Totalnie się to nie opłaca, bo zwróci na to uwagę 1 na 10 klientów.

 

Ale obiecuję Ci, że taki dzień nadejdzie.

 

Na lunetkę nie musisz narzekać. Przekonasz się, że to jedna z najlepszych lunetek na rynku (w kontekście użyteczności). Pamiętaj tylko, żeby po ustawieniu polarnej od razu ją zdjąć. Inaczej będzie irytować :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, moja pomyłka z tym pokrowcem na AT.

 

Pomysł z pudełkami firmowymi AM mi się podoba. Można by przepakować sprzęt, dodać fakturę na jakimś firmowym papierze, ewentualnie przedrukować instrukcję na lepszym papierze (bo często to jakieś straszne kserówki) a do pełni szczęścia wrzucić kartkę z informacją, że sprzęt został sprawdzony przez załogę AM i z ewentualnymi uwagami dotyczącymi rzeczy, które nie są umieszczone w instrukcji... ale zdaję sobie sprawę ile by to kosztowało pracy i pieniędzy więc nie mam takich wymagań - najważniejsze żeby obsługa zawsze była tak sprawna;)

 

Mam nadzieję, że już w ten weekend będę miał okazję przetestować nową zabaweczkę, jak tylko niebo pozwoli ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, moja pomyłka z tym pokrowcem na AT.

 

Pomysł z pudełkami firmowymi AM mi się podoba. Można by przepakować sprzęt, dodać fakturę na jakimś firmowym papierze, ewentualnie przedrukować instrukcję na lepszym papierze (bo często to jakieś straszne kserówki) a do pełni szczęścia wrzucić kartkę z informacją, że sprzęt został sprawdzony przez załogę AM i z ewentualnymi uwagami dotyczącymi rzeczy, które nie są umieszczone w instrukcji... ale zdaję sobie sprawę ile by to kosztowało pracy i pieniędzy więc nie mam takich wymagań - najważniejsze żeby obsługa zawsze była tak sprawna;)

 

Mam nadzieję, że już w ten weekend będę miał okazję przetestować nową zabaweczkę, jak tylko niebo pozwoli ;)

 

Co za czasy dogodne- "Już jedzie do Ciebie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.