Skocz do zawartości

Woźnica w towarzystwie


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

na tym forum to pierwsza prezentacja moich skromnych prób uwiecznienia piękna Kosmosu. Słowo wyjaśnienia - zdecydowałem się "uprawiać" astrofotografię "szerokopolową" (nawet nie wiem czy jest takie pojęcie), co sprowadza się do fotografowania lustrzanką z obiektywem 200mm na montażu z napędem w jednej osi. Może kiedyś w przyszłości przesiądę się na lepszy montaż bądź nawet wzbogacę go o guiding.

 

A dzisiaj: centrum konstelacji Woźnicy z paroma obiektami. Setup: CG5 z napędem w RA, Canon EOS 5D MkII + Canon EF 200mm f/2.8L @ 3.5, light 21 x 3 minuty, dark, bias.

Przyjmę każdą konstruktywną uwagę i pochwałę ;-)

1. Woźnica_FINAL_CROP_FA.jpg

1. Woźnica_FINAL_CROP_FA_OPIS.jpg

Edytowane przez dziki
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... dopiero jak to napisałeś to zauważyłem ten zielony zafarb :-| Zrobiłem ponownie wyrównanie kolorów (biel na gwiazdę z M38 i tło tuż obok M38) - tak jest OK?

Czy jest jakaś ogólna wskazówka wyboru miejsc do wyrównania kolorów - jaką jasną gwiazdę wskazać i który obszar tła - czy to kwestia prób i błędów?

3. Woźnica_FINAL_CROP_FA_bez_ziel.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za poradę :-) A jak oceniasz drugie podejście bez zielonego - lepiej?

 

Spirit, plik już leci na serwer, mam info że doleci za około godzinę - podam wtedy linka.

 

Pierwsze co rzuca się w oczy przy patrzeniu na zdjęcie to kozackie szerokie i płaskie jak stół pole widzenia. Pokryć matrycę 5D płaskim polem po same brzegi - nieźle skorygowane szkło w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuca się w oczy przy patrzeniu na zdjęcie to kozackie szerokie i płaskie jak stół pole widzenia. Pokryć matrycę 5D płaskim polem po same brzegi - nieźle skorygowane szkło w tym aspekcie.

To pewnie nie moja zasługa a sprzętu, niemniej dziękuję, każda pochwała motywuje :-) Zdjęcie jest nieznacznie przykadrowane.

 

Stack leży tu: TUTAJ. Jeśli będzie potrzeba to wrzucę też plik PSD z maską na obiekty. Jeśli komuś będzie się chciało pobawić z materiałem i wyciągnie z niego coś więcej, będę wdzięczny za małe "howto" (w wątku lub na prv, zostawiam do decyzji).

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuj się konstruktywnie :-) Jaki inny lepszy serwis polecasz? Chętnie skorzystam z bardziej koszernego ;-)

 

Send był niedawno wymieniany w jakimś wątku, wpadł mi w oko i skorzystałem, a całego Internetu, a nawet Forum nie przeczytałem żeby wiedzieć, że jest "be". Co z nim jest nie tak?

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuj się konstruktywnie :-) Jaki inny lepszy serwis polecasz? Chętnie skorzystam z bardziej koszernego ;-)

 

Send był niedawno wymieniany w jakimś wątku, wpadł mi w oko i skorzystałem, a całego Internetu, a nawet Forum nie przeczytałem żeby wiedzieć, że jest "be". Co z nim jest nie tak?

Dropbox, wyslij to send zaprasza do wykupienia wersji płatnej.?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, kliknąłem na wygenerowanego linka przez send i się zdziwiłem. Niemiło. Przepraszam, nie wiedziałem że to taki szajs.

Na dropboxa nie wyślę, bo "Maksymalny rozmiar pojedynczego pliku nie może przekraczać 25MB", znajdę inny serwis niepłatny który przyjmuje większe pliki i wystawię ponownie.

 

oto link: http://wtrns.fr/KpGq1te_KzRW5w - sprawdzałem i tu nie krzyczy o rejestrację czy wysyłanie płatnych SMSów :)

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.