Skocz do zawartości

Ufundujmy teleskop...


Rekomendowane odpowiedzi

(Temat podany również na sąsiednim forum.)

 

Tak jakoś mnie dzisiaj naszły refleksyjne myśli. Może by tak ufundować teleskop?

Komu?

Komuś, kogo na niego nie stać i nie będzie stać. Kto chciałby obserwować niebo. Może znacie kogoś takiego, kto tylko jako gość zagląda na forum i marzy? A może nie zagląda, bo nie ma dostępu do komputera?

Kto?

My – forumowicze. Z jednego i z drugiego forum. Jak to się zwykło mówić w polityce – ponad podziałami. Drobna wpłata 5 - 10 zł. Na jednym forum jest zarejestrowanych członków 600, na drugim 500. Oczywiście wielu z nas jest zarejestrowanych w obu miejscach. Ale...

Razem 1100 – z tego połowa – 550 – z tego połowa – 225....

225 x 5 zł = 1125 zł, ale 225 x 10 zł = 2250 zł.

Byłoby za co kupić.

Co o tym sądzicie? Znacie kogoś takiego, komu warto by było ufundować teleskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak najbardziej OK.

Ale jest kilka problemów. Np. komu przyznamy teleskop i na jakiej podstawie :?:

Takich osób są dzisiątki, wśród nich także ja :twisted:. W każdym razie miszą być ustalone pewne kryteria bo mogą wybuchnąć jakieś łutnie a nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dosyć znany sposób ale wydaje mi się że sprawdzony - zróbmy listę a potem każdy z niej uzasadni dlaczego on powinien dostac teleskop - najlepszy nagrodzimy. Albo jakiś mały konkurs z wiedzy o astronomii? To będzie uczciwa walka. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale postawcie się Wy w takiej sytuacji: nie macie kasy i ktoś Wam proponuje za darmo teleskop. Co byście odpowiedzieli? Jakbyście się poczuli? Niektórzy się bardzo ucieszą, niektórym nie pozwoli honor (phi! sam sobie zarobię) a niektórym 'sumienie' (bo to jednak nie ja sam zarobiłem na ten teleskop, to pieniądze obcych ludzi). Są różne modele, i trzeba też wybierać wśród ludzi którzy teleskopu potrzebują, ludzi, którzy go chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby patrzeć tylko z takiej perspektywy to żadne tego typu akcje nie miały by sensu. Owszem może będą tacy ludzie którzy pomyślą jak ty CDev ale przecież nie każdy tak rozumuje. Napewno znajdą sie tacy, którzy z uśmiechem i z wdzięcznością przyjmą taki prezent i ze świadomością że są tacy, którzy potrafią bezinteresownie pomóc - i to w jaki łatwy sposób!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że wszyscy ludzie myślą jak ja :!: Własnie chcę zwrócić uwagę na to że s± różni ludzie i różnie to przyjm±, przeważaj±ca większo¶ć z rado¶ci±, no ale zawsze będ± wyj±tki. Osobi¶cie to oczywi¶cie najbardziej bym chciał, żeby wszyscy byli szczę¶liwi. :D

Aha, no zapomniałem najważniejszego, też chętnie się dołożę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się mały zonk. Każdy może powiedzieć,że nie stać go na teleskop, bo przecież to internet i nikt mu nie udowodni, że tak nie jest. Ktoś może mieć całą galerię teleskopów we własnym obserwatorium a w internecie napisze, że nie stać go na chleb. W takiej sytuacji nie wiem jak chcecie rozwiązać tą sytuację bo nie możecie ograniczyć się do wyboru szczęśliwca spośród ludzi wam znanych bardzo dobrze bo to dyskryminacja. Gdybym miał podjąć decyzję sam zapewne ufundowałbym to w taki sposób aby z tego sprzętu mogło korzystać jak najwięcej ludzi. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to bardzo szlachetny cel i z chęcią dołoze sie wiecej niz 10 zł :)

 

 

Mam również propozycje zakupmy lub zróbmy wspólnym wysiłkeim taki teleskop

i oferujmy go dla jakiś starszych mieszkańców domu dziecka nie będzie służył jednej osobie lecz wielu innym dziecim które w przyszłości mogły by sie zainteresowac astronomią.

 

Pozatym teleskop nie psuje sie po paru miesiącach czy latach no chyba ze ktoś wyjątkowo go nie szanuje i mógł by byc pomocny nie tylko dla jednego polokenia.

 

A domu dziecka napewno nie stac na taką rure :) :) :).

 

Mysle ze to by było najbardziej szlachetne.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi bo ja jestem gotów !!

 

 

YetiOzyrys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.