Jump to content

alinoe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutral

About alinoe

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astrophoto.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  Hokej, astronomia, chemia itd.
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton SW 254/1200mm Flex Tube, Coronado PST
  Okulary do Newtona: ES 6,7mm 82°, ES 14mm 100°, ES 25mm 70°, filtr Astronomik OIII 2"
  Plössle do PST: TeleVue 11mm 50°, Coronado 18mm 50°, Coronado CEMAX 25mm 52°, Barlow GSO 2x 1.25"
  Lornetka Kowa 8x30mm YF

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Protuberancje z dziś (24-08-2019) godz. 11.15 (Coronado PST, 2x Barlow GSO, ASI 178Mono). Oprogramowanie: SharpCap, PIPP, AutoStakkert, Photoshop.
 2. A czy brzęczy przy nakładce na obiektyw czy w "czarnym pudle"? Obstawiam, że skoro nie widać słońca w szukaczu (i dziurka na przodzie nie jest czymś zaklejona!), to być może odkleiło się/wypadło z jakiejś prowadnicy pryzmat/lusterko od szukacza. Trzeba by odkręcić śrubki z boku czarnej obudowy i zobaczyć co się dzieje.
 3. @bartoszw Re-we-la-cja! Tak jak lubię, delikatnie przekolorowane obrazy akcentujące DSy, nadające się na ścianę. BTW na fotce z Homarem nie ma już cienia wątpliwości, jak sobie go wyobrazić
 4. Po 3 min. wpatrywania w gifa wreszcie znalazłem tą zwiezdę;)
 5. Nikon. Tak jak poprzednik pisał, czuć ząb czasu na powłokach w Jenoptemie. Oczywiście nie jest to nie wiadomo jak zdecydowana przewaga, w związku czym Nikona sprzedałem dość szybko zostawiając o wiele dłużej CZJ ale o tym zdecydowało większe pole widzenia niemca i to, że jednak lubię wlepić dość głęboko ślepia w okular (kwestia preferencji własnych). Wagowo obie lornetki podobne (ponad 1 kg), więc jak dla mnie zdecydowanie za ciężkie do obserwacji "z ręki" (3 minuty obserwacji a potem łapa siada, obraz drga i człowiek się rozgląda za jakąś podpórką). W obserwacjach przyrody taka waga nie przeszkadza ale w astro, gdzie liczy się każdy detal i stabilizacja jest na 1 miejscu - jest to już zdecydowanie ponad limit jak dla mnie.
 6. Powiem Ci ze swojego doświadczenia z lornetkami, które miałem, a miałem: Tento 7x35, Kowa YF 8x30, Vortex Diamondback 8x42 (dachówka), Delta Optical Entry 8x40, Nikon Action 10x50 EX, Carl Zeiss Jena Jenoptem 10x50W reszty już nie pamiętam. Jeśli chcesz prowadzić KOMFORTOWE obserwacje nieba "z ręki", to polecam powyższe modele Kowy lub Vortexa. Nie ulegaj presji niektórych środowisk, że powiększenie, że średnica obiektywu, że porro a nie dachówka. Przy takich średnicach to, czy masz 30mm czy 50mm nie ma większego znaczenia, mimo, że % udział powierzchni zbierającej może wydawać się tu duży. Ja w Kowie/Vortexie widziałem dokładnie te same obiekty co w 50mm lornetkach a obiekty na granicy widoczności w mniejszych były tak samo na granicy widoczności w większych. Nie przypominam sobie nic, co widziałbym z pewnością w 50mm a nie widział w 30mm. Żeby zobaczyć satysfakcjonującą różnicę, to już trzeba by mieć 70mm na statywie. Kontynuując, większe powiększenie to większe problemy ze stabilizacją obrazu. To samo tyczy się wagi lornetki, a te problemy SKUTECZNIE ODBIERAJĄ całkowitą przyjemność z obserwacji nieba "z ręki". Ja zostawiłem sobie Kowę, gdyż obraz w centrum zwala z nóg, szczególnie na gromadach gwiazd ale równie świetnie obserwowało mi się z Vortexem. Zresztą Vortexa sprzedaje na sąsiednim (i możliwe że tym też) forum bodajże "maxio", za chyba 670 zł. Kupisz ją - nie powinieneś żałować. Obie lekkie, w obu względnie duże pole widzenia i w obu zmieścisz się do 1000 i jeszcze zostanie. Od razu zastrzegam, że jest to moja subiektywna ocena.
 7. Kawałek Słońca z 11:15 (Coronado PST, 2x Barlow GSO, ASI 178Mono). Z racji braku jakichkolwiek szczegółów na tarczy, z braku laku dobra i ta protuberancja. Oprogramowanie: SharpCap, PIPP, AutoStakkert, Photoshop.
 8. Witam, Słońce z 08.07.2019 (8:00), PST na statywie ALT/AZ Coronado bez prowadzenia, robione z balkonu pożyczonym od brata ASI178Mono z soczewką 1.5x Barlow GSO. Mozaika 4 ujęć tarczy i krawędzi. Oprogramowanie: SharpCap, PIPP, AutoStakkert, Photoshop.
 9. Witam, Słońce z 03.07.2019, PST na statywie ALT/AZ Coronado bez prowadzenia, robione z balkonu pożyczonym od brata ASI178Mono z soczewką 1.5x Barlow GSO. Oprogramowanie: SharpCap, PIPP, AutoStakkert, Photoshop.
 10. Ekstra i to w kolorze - gratulacje!
 11. 2 wersja bardzo dobra - nadaje się na obrazek na ścianę. Pozdr.
 12. No to ja proszę uczestników rozmowy o zgodę.
 13. Proszę admina o usunięcie mojego wątku w związku z nadmierną ilością komentarzy i całym straconym przeze mnie dniem. Postanowiłem wstąpić na drogę prawną z firmą teleskopy.pl w związku z bezprawnym wg mnie nie uznaniem moich praw konsumenckich przez wspomniany podmiot - a mianowicie prawa do zwrotu towaru do 14 dni od jego otrzymania BEZ PODANIA przyczyny. O przebiegu i wyniku sprawy poinformuję wraz ze szczegółowym opisem po jej zakończeniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.