Jump to content

alinoe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  437
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

203 Good

About alinoe

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/vantooh_astrophoto

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  Hokej, astronomia, chemia itd.
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton SW 254/1200mm Flex Tube, Coronado PST, Samyang 135mm F2.0, ZWO Asi178MM, Canon 500D mod, Star Adventurer
  Okulary do Newtona: ES 6,7mm 82°, ES 14mm 100°, ES 25mm 70°, filtr Astronomik OIII 2"
  Plössle do PST: TeleVue 11mm 50°, Coronado 18mm 50°, Coronado CEMAX 25mm 52°, Barlow GSO 2x 1.25"
  Lornetka Kowa 8x30mm YF

Recent Profile Visitors

1298 profile views
 1. Pękł najprawdopodobniej plastikowy sworzeń przy główce z wieńcem zębatym. Rozkręć, sprawdź i jeśli to to, wyślij zdjęcie chłopakom z Delta Optical, może mają na stanie z demobilu i wyślą ci do podmiany jak ładnie poprosisz (mi wysłali). Przy okazji wytnij z cienkiego plastiku podkładki które nałożysz na sworzeń (prócz oryginalnych) i dodatkowo usztywnią Ci klin, że nie będzie opadał.
 2. 3mam kciuki za Namibię ;]
 3. Ten stek z jajkiem smaczny? Bo aż mnie ochota naszła
 4. Blisko przyglądając się zdjęciu jest dokładnie jak piszesz. Np. w górnej mgławicy po jej lewej dolnej stronie występują jedynie 4 odcienie brązu bez przejść tonalnych bardzo widoczne. Sama mgławica ma elipsoidalną otoczkę odcinającą się nienaturalnie od tła. Być może przy upublicznianiu serwer lekko skompresował zdjęcie albo coś się podziało przy exporcie do pliku.
 5. @maciek z nie masz swojej strony czy jakiegoś flickra, żeby można było przeglądnąć wszystkie Twoje prace do tej pory?
 6. Spoko fotka Taka egzystencjalna Rozdroże a na nim Droga Mleczna z jednej, kometa z drugiej strony, symbolizujące dylemat astrofotografa w jakim kierunku iść? DS czy US Jedyne co bym poprawił, to chamsko i ordynarnie wymazał ten samochód, bo jakoś tu nie pasuje na tle przyrody...
 7. Nawet nie wiedziałem, że jest dział wierszowy odnośnie astro. Nie wiem, czy formą będzie pasował do powyższych - wyszukanych w słowa, kunsztowne epitety i zawierających głębokie przemyślenia, no ale gdzieś jakoś trzeba zaliczyć debiut. Pozwoliłem sobie zatem wierszem opisać mój ostatni wypad na focenie. Treść oparta na faktach Jadę se pofocić na me szczere pole patrzę - a tam sarny o ja Cię p******ę! Rozstawiam swój statyw rozglądam dokoła wszędzie sarnie bobki nie wleźć w nie - nie zdołam Łażąc po poletku kup tych unikając czekając na ciemność wpada na mnie zając! Szarak się otrzepał uciekł nie zrażony a ja stoję w szoku lekko przerażony Po skończonej sesji w domu w ekran patrzę gwiazdy poruszone jeszcze cirrus w kadrze Gorzej już nie będzie myślę lekko struty jednak nie... jest gorzej łajnem walą buty!
 8. Twoje prace są dla mnie dowodem, że dobry szum nie jest zły. Wolę takie, niż nadmiernie gładkie zdjęcie. Gratulacje.
 9. @Pav1007 gratulacje - picture of the day dziś na astrobin Twoje!
 10. @HAMALwg mnie, jeśli mogę się wypowiedzieć, ma trochę racji, że coś tu nie zagrało w detalu. Obstawiam jednak, że wina stoi bardziej po stronie warunków atmosferycznych w trakcie prowadzenia sesji, których oczywiście nie porównamy u jednego i drugiego. W związku z tym, późniejsze "na siłę" pokazanie szczegółów spowodowało takie rozmycie. Myślę, że coś takiego @Lukasz83 -owi, który pewnie studiuje wcześniej referencyjne zdjęcia obiektu - by nie umknęło. Zdjęcie jest fajne, szczególnie, że w kolorze.
 11. Ja tą lornetką widziałem dokładnie to samo i tak samo co w swoich byłych Nikonie Ex 10x50, CZJ 10x50W Jenoptem i bardzo dobrym Vortexie Diamondback 8x42 jeśli chodzi o półkę do 1000 zł. Za to bardziej urzekły mnie w niej otwarte gromady gwiazd, stąd zdecydowałem się ją zostawić. Jest bardzo lekka, pole bodajże 9o, ma ponoć (tak twierdzi producent) świetne powłoki jeśli chodzi nie tylko o transmisję ale odporność na ewentualne porysowania więc myślę, że skoro ma z niej korzystać również dziecko, to będzie w sam raz.
 12. Kowa YF 8x30mm. Na eBayu powinny być w granicach 400 zł. Nie będziesz żałował.
 13. Trochę za szybko. Tak o 25% wolniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.