Jump to content

alinoe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  380
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

118 Good

About alinoe

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/vantooh_astrophoto

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  Hokej, astronomia, chemia itd.
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton SW 254/1200mm Flex Tube, Coronado PST, Samyang 135mm F2.0, Canon 500D mod, Star Adventurer
  Okulary do Newtona: ES 6,7mm 82°, ES 14mm 100°, ES 25mm 70°, filtr Astronomik OIII 2"
  Plössle do PST: TeleVue 11mm 50°, Coronado 18mm 50°, Coronado CEMAX 25mm 52°, Barlow GSO 2x 1.25"
  Lornetka Kowa 8x30mm YF

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam w klubie. Też miałem problem z teleskopy.pl . Uparli się, że muszę podać powód zwrotu, czego oczywiście nie zrobiłem, bo nie mam obowiązku a oni prawa tego ode mnie żądać i zwlekali ze zwrotem kasy 2 miesiące. Potem brąchali, że za często zwracam towar. Zwróciłem się o pomoc do Rzecznika Praw Konsumenckich i po jego interwencji kasę mi zwrócili w przysłowiowych zębach. Szkoda mobilizować sąd do tego, sam rzecznik wystarczy pod warunkiem, że po Twojej stronie wszystko ok (terminy, zwrócony towar w nienagannym stanie itd.) I taki tok postępowania również polecam @Antoni emu.
 2. Haha... Też tak myślałem do momentu jak nie zobaczyłem ile tych cholernych części jest i że to tak szybko nie idzie jak w filmiku pokazują Najlepsze, że jak otworzyłem pudło i zobaczyłem ten stos elementów to pomyślałem, że w miesiąc tego nie złożę. Ponarzekałem, popelętałem się bez celu po pokoju po czym myślę, no trza się wziąć wreszcie za składanie. Podchodzę do pudła, chcę wyciągnąć piankę z częściami a tu się okazuje że... pod spodem jest 2ga pianka z jeszcze większą ilością części niż wyżej... i załamka...
 3. Posiadam Tarantula Pro od 3 miesięcy, dziesiątki gotowych wydruków astro (i nie tylko) i zupełnie żadnej potrzeby ingerencji w oś Z nie poczułem. A drukowałem modele na całą szerokość, długość i znaczą wysokość stołu (wkrótce je opublikuję na forum, może się komuś przydadzą). Oba wózki w osi Z połączone są na tyle solidnym kawałkiem metalu, że nie wydaje mi się aby coś opadało od strony, gdzie nie ma silnika, czy jakieś nierównomierne obciążenia miały wpływać na druk. Jedyny upgrgade jaki brałbym pod uwagę, to elastyczna/magnetyczna podkładka pod druk, bo czasem trzeba się nieźle namęczyć, żeby (szczególnie rozległy powierzchniowo) druk ze stołu odkleić (oczywiście mówimy o PLA). Ale to zależy od tego jak często będzie się drukować. Powiem szczerze, że po 3 miesiącach kiełznania sprzętu, zrozumienia funkcjonowania i prób rozwiązania pewnych problemów związanych z drukiem nie widzę żadnych wad tej drukarki (no może poza czasem druku : ). Wszystko wychodzi piękne, równe. Oczywiście piszę z perspektywy człowieka, który nie użytkował innej, droższej drukarki. Dla celów prywatnych, w tym astro (druki gwintów i nie tylko), zupełnie wystarczy. No może jeszcze jedna wada, to składanie. Mi zajęło to 2 dni łącznie z idealnym pozycjonowaniem osi Z. Trzeba było zainwestować w swoje podkładki aby oddalić na tyle silnik od metalowego słupa aby gwintowana szpila była idealnie w pionie. Najważniejsze, że wszystkie regulacje ruchomych części trzymają i nie ma potrzeby ich poprawiania.
 4. Zainstaluj sobie najnowszą wersję Stellarium. Wciśnij F4 i z górnego paska menu wybierz ?"Ankiety"?. Zaznacz DSS colored (może być ich kilka, trzeba znaleźć odpowiednie) aż mapa nieba zmieni się z wektorowych gwiazdek i nałożonych zdjęć na kompletną mapę ze zdjęć. Wtedy nic Ci nie umknie z przeszukiwanego rejonu mapy :). Pozdr.
 5. Pozwoliłem sobie zinterpretować materiał.
 6. Skąd Ty masz pogodę? Ja cholernego Słońca nie mogę z PST dziabnąć a co dopiero wstrzelić się w pogodną noc i to jeszcze okolice nowiu. Zdjęcie ekstra!
 7. Wersja 1:1 i 2 cropy. Zostawiłem trochę czerwonego na gwiazdach w 2-óch 1-szych zdjęciach bo mi się tak bardziej podoba. Na 2-gim cropie czerwony zupełnie wyrzucony z poświaty gwiazd do wglądu.
 8. Świetne zdjęcie - jak zawsze zresztą. Gratulacje.
 9. Bardzo fajne zdjęcie. Jak dla mnie - laika - nie ma co krytykować a jedynie podziwiać.
 10. Justowanie-tego słowa mi brakło. @Agatek odpowiedziała za mnie. I błąd mój poprawiony - 67% dobrych klatek a odrzut ok. 33%.
 11. Przy Samyangu 135mm, 120 sek. U mnie ok. 33% odrzut. Lunetka biegunowa skolimowana.
 12. Rewelacja. Poziom detalu niesamowity jak zawsze.
 13. alinoe

  M42.

  Witam również, zdjęcie bardzo ładne. Pozdr.
 14. Projektowanie Wings3D - bardzo prosty i intuicyjny jak dla mnie, drukowanie Cura. Ja mam pytanie innego typu - jakiego kleju używacie do klejenia elementów metalowych z plastikiem PLA / ABS?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.