Jump to content

alinoe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  419
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

185 Good

About alinoe

 • Rank
  Książę Pan
 • Birthday 04/26/1980

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/vantooh_astrophoto

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  Hokej, astronomia, chemia itd.
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton SW 254/1200mm Flex Tube, Coronado PST, Samyang 135mm F2.0, ZWO Asi178MM, Canon 500D mod, Star Adventurer
  Okulary do Newtona: ES 6,7mm 82°, ES 14mm 100°, ES 25mm 70°, filtr Astronomik OIII 2"
  Plössle do PST: TeleVue 11mm 50°, Coronado 18mm 50°, Coronado CEMAX 25mm 52°, Barlow GSO 2x 1.25"
  Lornetka Kowa 8x30mm YF

Recent Profile Visitors

1232 profile views
 1. Kupię krótki barlow 3x w miarę dobrej jakości i dobrym stanie.
 2. jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem Maka 90mm lub 102, którego mógłbym powiesić na Star Adventurerze. Jeśli ktoś chciałby się pozbyć tuby - pisać.
 3. Drukowałem kółka (czarne) do plastikowego pierścienia obracającego talerz w mikrofali z PLA (Fiberlogy) 2 miesiące temu i do dziś nie ma z nimi problemu.
 4. Oferta dobra...szkoda tylko że kurs dolara wysoki ale nawet z takim wg mnie się opłaca - jak na nowy sprzęt oczywiście. Pozdr.
 5. Zdjęcie jak najbardziej jest w porządku...
 6. Kurde aleśmy 15 lat temu byli piękni, młodzi i dynamiczni ;]
 7. Tak to wygląda... reduktor wkręcony w gwint wydrukowanej przeze mnie lunetki, osadzonej na zimnej stopce aparatu.
 8. No nic mądrego nie jestem w stanie o nich powiedzieć prócz tego, że przez kamerkę gwiazdy widać, montaż prowadzi, więc robią swoją robotę
 9. Witam, od czasu do czasu niestety pasuje gdzieś wyjechać i coś uwiecznić. W tym kwartale raczej z moim zestawem nie poszaleję, aczkolwiek jak już nadarzyła się okazja, to postanowiłem zrobić coś, czego nie trzeba będzie szukać pixel po pixelu na matrycy. Na tapetę poszedł jedyny sensowny wg mnie obiekt w tej skali, czyli łańcuszek gromady galaktyk w Pannie. Jest to też moja 1sza próba z guidingiem, który skleciłem z kamerki Asi178 i wydrukowanej przez siebie lunetki na obiektywie reduktora GSO 0,5x wedle koncepcji @MateuszW. 1szy raz miałem też możliwość pełnej kalibracji z zastosowaniem udanego, naturalnego flata. Galaktyk załapało się sporo. Miałem nawet nadzieję na złapanie dżeta w M87 i powiem szczerze, jak zobaczyłem te 2 kropki zaraz obok to pomyślałem, że może, może...ale niestety to "tylko" słabe galaktyki Sprzęcior: Samyang 135mm@F2, Canon 500D, Star Adventurer, 50x120s, obróbka: DSS, Photoshop: Wersja B&W: W centrum M100, w prawym górnym rogu M99 a te zlepione po prawej to NGC4298 i NGC4302: U góry po lewej M87, na dole po lewej M90 a te 2 połączone w centrum to NGC4567 i NGC4568: Pełna klatka: I ile tu tego - wersja dla "mapiorzy" ;):
 10. Przyznaj się, pędzlem przedłużyłeś ramię?;)
 11. Pewnie dlatego, że żal Ci na dobre kolorowe filtry haha.
 12. Nów się zbliża a Ci się kłócą i to publicznie. Robić zdjęcia Panowie a nie tracić energii na swary tak naprawdę nikomu niepotrzebne, bo jedni wolą tak, inni inaczej i nic tego nie zmieni! Ja sam zresztą lubię pędzlem !na masce! wyłuskać jakiś subtelny detal i nie uważam tego za jakieś czary. Pędzel pędzlu nie równy. Montaże przesmarowane, luzy polikwidowane, teleskopy pokolimowane, plany na sesje porobione?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.