Jump to content

alinoe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  350
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

88 Neutral

About alinoe

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/vantooh_astrophoto

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  Hokej, astronomia, chemia itd.
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton SW 254/1200mm Flex Tube, Coronado PST, Samyang 135mm F2.0, Canon 500D mod, Star Adventurer
  Okulary do Newtona: ES 6,7mm 82°, ES 14mm 100°, ES 25mm 70°, filtr Astronomik OIII 2"
  Plössle do PST: TeleVue 11mm 50°, Coronado 18mm 50°, Coronado CEMAX 25mm 52°, Barlow GSO 2x 1.25"
  Lornetka Kowa 8x30mm YF

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gratuluję podjęcia dobrej decyzji Nie bądźmy znowu tacy skromni. Wielu na pewno marzy o takiej fotce. Jedyne co bym poprawił, to te największe gwiazdy. Zmniejszył bym delikatnie ich "tarcze". Reszta spoko. Pozdr.
 2. Tak, sprawa wygląda tak, że po 1.5 miesiąca i przypomnieniu się dopiero - odesłali do mnie z powrotem. Stwierdzili, że ich "astronom" testował i wszystko było ok. Kiedy spytałem o zdjęcia - oczywiście okazało się, że nie zrobili żadnych, żeby pokazać, że udało się im zniwelować te niedoskonałości. Prawda jest taka, że jakbym chciał, to by musieli zwrócić mi kasę za tą płachtę bo przegapili o pół miesiąca ustawowy termin do odpowiedzi na reklamację. Co więcej, nie udowodnili w żaden sposób, że płachta spełnia swoje zadanie (prócz tego, że chroni od much i innego latającego dziadostwa). Ale nie będę z nimi wojował, bo tyle, co wysłali mi jakichś zatyczek, zaślepek, czy części zamiennych do sprzętu astro i to w większości za free, to akurat z nimi chcę dobrze żyć Tak czy inaczej - osobiście nie polecam tego rozwiązania w przypadku 10" FlexTuba.
 3. Napisz czym robione, ile klatek i jaki czas. Pozdr.
 4. No poprzeczka dla mnie podniesiona została dosyć wysoko
 5. Hmmm... patrzę tak po astrobinie i nie widzę, żeby ktoś z ekwiwalentnym aparatem przy podobnej przesłonie i czasie naświetlania wyciągnął zdecydowanie więcej szczegółów mgławicy. Można by popracować nad resztkami pod duchem bo tam coś majaczy ale co najwyżej wyjdzie subtelne, wręcz niezauważalne, bezkształtne i ledwo majaczące pojaśnienie - nic szczególnego. Więc to nie problem flata, którego oczywiście zastosowałem. Tak czy siak klatki zostawię i może w następnym roku jak skończą się pomysły na coś innego to dozbieram i zobaczymy co będzie... Na razie jest na niebie jeszcze kilka rzeczy które pasuje obfocić. PS: Podkręciłem jednak jeszcze delikatnie to, co majaczy poniżej ducha.
 6. Canon jest modyfikowany. Obawiam się, że nawet 10h materiału w 2 minutówkach nie pokaże tego, co np jakby zbierać w 3, 5 minutach a 5 minut ten montaż za cholerę nie pociągnie, zresztą z 3 jest problem. Robiąc 2 minuty w klatkach praktycznie nic nie ma, to co on niby ma zestackować, puste pole? Dla ciekawości zestackowałem wszystkie klatki jakie miałem (dodatkowo ponad godzina materiału) i nic nowego nie wniosły do tła prócz halo na jasnych gwiazdach. Nastawiam się w następnej sesji - po tranzycie Merkurego - na 3 minuty innego obszaru i obstawiam, że odrzut klatek będzie na poziomie 50, 60%.
 7. Ja już zapomniałem, że taki miał teleskop tyle sprzętu się przewinęło przez jego ręce. Na szczęście ostatnio się uspokoił i CHYBA trafił w docelowy setup.
 8. Trochę dalej - miejscówka jest w Ryglicach. A w tle jedno z wielu ryglickich wzniesień.
 9. I jeszcze mały kolaż zdjęć z sesji, której wynikiem jest powyższa praca. Ja na dole, brat - @JustinSullivan powłóczy u góry Robił M27 tej nocy. Niestety nie zwykł publikować swoich prac na forum ale może się kiedyś przełamie
 10. Poglądowo wrzucam moją "ostateczną" wersję zanim potraktowałem ją eXcalibratorem.
 11. Witam, od dawna chorowałem na ten obszar nieba. Na nieszczęście dla mnie naoglądałem się na astrobinie wielogodzinnych materiałów tego regionu na które składały się wieloset-sekundowe ekspozycje. Pomyślałem - no kurde - czy 120s, czy 300 czy 600 ... coś tam na pewno się zarejestruje ponad wymienione w tytule obiekty. No tak... zarejestrowało się... gromady otwarte kurde mol i ciemne pyły... a ja już oczami duszy widziałem te piękne, czerwone, wodorowe połacie gazów zawijające od Ducha do Pacmana. No nie tym razem... i chyba nie tym montażem . W każdym razie, co mnie cieszy, moja niewielka cierpliwość pozwoliła mi na zebranie rekordowego (jak na mnie) materiału w ilości 2h30m, z czego 1h40m materiału uznałem za dobry i poddałem stackowaniu. Zestaw: Samyang 135mm F2.0@2.8, Star Adventurer, Canon 500D mod@ISO800 50x120s, obróbka: DSS, Photoshop, eXcalibrator. I 2 cropy: IC 59 oraz Pacman:
 12. Też miałem długi kolimator jak napisałem wcześniej. W długim nie widać zaczepów lustra głównego bez względu na wysuw wyciągu. W krótkim kolimatorze widać i tu jest pies pogrzebany. Długi kolimator przy tym teleskopie jest bezużyteczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.